Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Търся мотор за прахосмукачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re:Търся мотор за прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    И доволни ли сте от това Део? От колко време го имате?

    От вече 5месеца . Направо вдига плочките и паркета.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #17

    Re:Търся мотор за прахосмукачка

    Моят опит със прахосмукачка Самсунг VC 6015 ECO мисля бе модела закупена през 2000г за 120лв-служи ми вярно 6 години докато не смених жилището и се наложи да правя ремонти в новото преди да се нанеса.Дребни парчета мазилка и тухли чистех с нея докато не изгорих на сила мотора.За ремонт ми искаха 60лв ,а на пазара имаше вече по-евтини модели за около 80лв ,но аз реших да сменя мотора и по препоръка на сервиза добавих и един циклонен филтър за 14лв.които се монтира на тръбата.Така вече 12 година ще карам с нея и работи,работи,работи.Не казвам,че са най -добрите само споделям моя опит с тая марка и ако не бях чистил строителни отпадъци може би нямаше да изгори и мотора.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #18

    Re:Търся мотор за прахосмукачка

    Четейки тази тема ме вкарахте в параноя - вече не смея да чистя.
    Ние сме с тази: http://www.technomarket.bg/products/...amsung-sc-4147 Жената изпадна в екстаз като видя картинките по нея и нямах избор... Засега служи вярно вече 2 години, а филтърът за едри боклуци е незаменим.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #19

    Re:Търся мотор за прахосмукачка

    Най-често срещаната причина, според мен, за изгорели мотори на прахосмукачки, (изключвам засмукване на вода) непосредствено след края на гаранцията, се дължи на факта, че повечето хора смятат текстилната торба и филтъра на мотора, с които са си закупили прахосмукачките, за постоянна величина. Истината обаче е друга. Колкото и добре да се почистват, тупат, перат, и да са видимо здрави, същите рано или късно се затлачват с фин прах. Резултата е: влошена работа на прахосмукачката, мотора започва да се товари- вие и бързо загрява. Не се ли подменят навреме, филтъра и текстилната торба с нова, (или такава за еднократна употреба) въпрос на месеци е да пишете в тази тема. На Мулинекса в къщи, никога не сме му ползвали постоянната торба. Купувам само за еднократна употреба. Смятам ги за доста по удобни и практични, от тези, които се налага да тупаш над контейнера.Филтъра го сменям на цикъл от 3 пълни торби и си върви в комплект с тях. В резултат на това, а може би и на малка доза късмет, за 12г. експлоатация, не съм забелязал, прахосмукачката да не работи както трябва, или да е загряла някога над нормалното. Изключение прави единствено, леко завишеното ниво на шум, в последните1-2г. Приемам го за нормално следствие от дългогодишната употреба.

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #20

    Отговор: Търся мотор за прахосмукачка

    Здравейте,
    Някой от разбирачите тук може ли да ме светне от къде да намеря мотор оригинален или такъв който да пасне на прахосмукачка Филипс FC 9160 / 01/ A. Може и само ротор защото той е изгорял на моята. Същата сега в магазините е със сигнатура FC 9170 / 01/ A

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #21

    Отговор: Търся мотор за прахосмукачка

    За blekota,
    ...от брат'чеда mekota...
    Търси официалния представител на марката за БГ. Ако си от провинцията (като мен) - търси централния офис, с местния фирмен сервиз хич не се занимавай-ще те отсвирят...
    Евентуално може да се обърнеш към фирма/сервиз, която пренавива ротори и прави балансиране. Просто пренавиване на ротора без балансиране - няма смисъл !
    Ако намериш ротор (дори и да ти пренавият твоя) - търси причината, поради която е изгорял твоя... Иначе е безмислено - щото пак ще изгори...

  8.  
     
  9. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #22

    Отговор: Търся мотор за прахосмукачка

    Тук очаквах наплив от идеи но явно никой не ремонтира а купува ново. Само че тая машинка струваше на жена ми над 400 кинта. Не мисля да пренавивам понеже съм убеден че има такива които ще паснат. Сега прахосмукачката работи с един ротор на евтин Фърст който беше захвърлен в гаража, един ден ми загуби да го напасна само че като усиля оборотите над половината започва да пърка и замирисва, иначе на обороти под средата няма проблем. Не знам каква е причината за това пъркане, все едно прехвъчат искри вътре, някои от Вас сигурно се сещат но идеята е да я подкарам да работи нормално и на високите обороти. А причината че е изгорял ротора е че торбичката се е скъсала и мръсотия е влязла в двигателя, ама нали жена е навигатора и кой да забележи.
    Този пост е редактиран от blekota; 20-09-12 в 22:21.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    1
    #23

    Отговор: Re:Търся мотор за прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    и аз така
    имам две , без мотор
    Самсунг и двете

    Имам мощен двигател за прахосмукачка и оттам нататък продължаваш на лични.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-10-12 в 12:11.

  11. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #24

    Отговор: Re:Търся мотор за прахосмукачка

    На Филипса вчера намърдах един който купих от магазин за резервни части за електроуреди, 1600 W за 39 лева. Сега бачка пушка, нищо че моторите имаха разлика в габаритите, важно е да го наместиш.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #25

    Отговор: Re:Търся мотор за прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    За 90 лв си купих от ТМ Daewoo 2000 с кофичка за боклука - никакви платнени филтри. Как да си купя мотор за 60 / 80 лв при условие че имам вече по-нова, по-мощна и с 24м гаранция .
    за 118 купих на майка ми с воден филтър от Метрото
    Здравейте,
    Да питам все още ли сте доволен от прахосмукачката, има ли някакви забележки? Насочили сме се към същата. Каква е всмукателната мощност, никъде не видях да пише?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. AEG CL S-W - мотор
    От joe8 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-15, 23:46
  2. Отговори: 3
    Последно: 08-01-15, 21:21
  3. ремонт вътрешен мотор на FD
    От climamarket във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 36
    Последно: 09-10-13, 00:34
  4. прахосмукачка ROWENTA RB 70 - търся турбинка за ел.мотора
    От gtamahkyarov във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 05-05-10, 12:46
  5. Търся турбинен мотор за сушилня СИМЕНС 5701
    От vvasilev във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-09, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе