Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

ремонт вътрешен мотор на FD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1

    ремонт вътрешен мотор на FD

    тъй като Митсубиши Електрик не бяха подминати от заразата на нискокачествените лагери на моторите на вътрешното тяло прикачам снимки от ремонта на един такъв двигател на FD35
    дано да съм полезен на някой "потърпевш"...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #2

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Ха!
    Не е ли малко рано да се скапват тез лагери?
    То FD е от скоро на пазара.Има няма 5 години!
    Това масово ли е?

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #3

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    От друга страна турбината на FD е с извънредно голям диаметър...с 10 мм повече от предходния модел.
    Това предполагам е още значителен товар за мотора.
    Не знам защо,при всички битови клими които съм виждал мотора е закачен директно към турбината!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #4

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Икономисват от по-сложни предавки, че трябва да се пести най-вероятно. Битката за евтина стока е голяма, ама дали печели клиента съ незнай...

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    Икономисват от по-сложни предавки, че трябва да се пести най-вероятно. Битката за евтина стока е голяма, ама дали печели клиента съ незнай...
    Искате тихи машини нали? Всяка допълнителна предавка е нов шум, освен това е безмислена. Моторите са достатъчно мощни.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #6

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Важна подробност, ми кат не съм специалист наблягам на неделни занимания .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    И аз ако мога да съм полезен да покажа с какви лагери смених старите(съскащи и тракащи).В магазина ми препоръчаха тези с гумена капсоловка като били най-добрите и здрави и малко по-скъпи.Другите с метална капсоловка също били здрави,но след време ставали пак шумни а аз точно това не исках.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    според локалния вносител на SKF лагерите с такава капсуловка са за работа в среда с повишена запрашеност и по никакъв начин това няма да е от съществена полза в един климатик
    като няма обаче от стандартните и ние ползваме капсуловани
    по-важни обаче са два момента:
    -първия е, че не е възможно да се продават климатици за над 2000 лева и в тях да има вложени лагери за 5 стотинки вместо за 50 стотинки - просто е обидно...
    -втория е, че българина продължава да сляпо робува на на най-различни марки и да не се вслушва в мнението на професионалистите в и извън този форум...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #9

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    според локалния вносител на SKF лагерите с такава копсуловка са за работа в среда с повишена запрашеност и по никакъв начин това няма да е от съществена полза в един климатик
    като няма обаче от стандартните и ние ползваме капсуловани
    по-важни обаче са два момента:
    -първия е, че не е възможно да се продават климатици за над 2000 лева и в тях да има вложени лагери за 5 стотинки вместо за 50 стотинки - просто е обидно...
    -втория е, че българина продължава да сляпо робува на на най-различни марки и да не се вслушва в мнението на професионалистите в и извън този форум...
    Прав си,кофти е да платиш за високо качество а те да ти направят първоаприлска шега. Просто тези ми препоръчаха и тях си взех по 4.20лв.бройката.Моторчето е на Мидея и можеби за това и не се издразних ами си ги смених.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Климамаркет, кажи на българина, като професионалист какви климатици висок клас да си купува над 2000 лв., освен Toshiba и Mitsubishi :rolleyes:

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    според мен е желателно да не се купуват климатици над 2000 лева (говоря за 12-ка като пример), защото както се вижда и много сериозни фирми като МЕ си позволяват влагането на некачествени компоненти в тях (това не е първия случай на дефектирал мотор на климатик FD, а нашите продажби не са чак толкова много по понятни причини...)
    искам обаче всички да са наясно, че в никакъв случай не искам да се превръщам в някакъв критикар на МЕ и по елементарен начин да оплювам тази марка, която заслужава достойно своето място сред всички останали...
    по отношение на Тошиба не мога да изкажа мнение, защото не сме продавали и монтирали тази марка, но като гледам какво се случва с МЕ е въпрос на време да се случи и същото с Тошиба като в никакъв случай не им го пожелавам...
    чудя се как така и Панасоник и МЕ и ако щете Дайкин преди време бяха перфектни, първи повлякоха и то сериозно крак Панасоник, както се вижда МЕ също леко са и те са прихванали от вируса, за Дайкин не искам да коментирам, защото времето ще покаже...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Всеки иска висок клас 12-ка под 2000лв., но щом над 2000лв. има забележки, надолу положението не е по-добре. Климамаркет, Toshiba също не бяха подминати от проблема с лагерите. Е то не останаха производители

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    MHI и Sanyo

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Саньо за японския пазар ясно,но за европейския кой ги знае как са?Гледах от финландски форум някаква тяхна си марка РТ (саньо отвътре-поне така пишат),със монтиран нагревател,но по някаква причина явно прекъснат,и ледът е направил всичко на попара.Но и от снимките не се виждат някакви отвори за изтичане,та не е ясно много тавата как е направена.


    скъсаната тръба:


  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    Това има толкова общо със Саньо, колкото имат разни незнайни климатици из България, на които има стикери 'Toshiba Compressor', 'Sanyo Compressor' и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OSAKA CH-30-CN вътрешен вентилатор
    От frick във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-12, 18:55
  2. Haier HSU-12RA03/R1(B) - шумен вътрешен вентилатор
    От chriss във форум Климатици Haier
    Отговори: 19
    Последно: 04-12-07, 10:31
  3. Отговори: 2
    Последно: 11-01-06, 14:22
  4. Въпрос за вътрешен модем
    От Gaza във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-03, 22:58
  5. Вътрешен модем Acorp M-56IMT не набира пулсово!
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 07-10-02, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе