Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tolostoi

Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #1

    Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Здравейте колеги,
    Закупих си втора употреба от Германия . Уж сервизирана , поддържана и тн. На около 10 000 напитки е и работи прилично. Аз я отворих, любитрлски изчистих, декалцирах два пъти с препарата на Филипс, Сега въпростите ми...
    Мелачката е на най - ситно, а дозата уж на най-
    голяма, но все още кафето няма хубав каймак... някакви съвети, или евентуално да я погледне някой читав техник, но само на място... нещо нямам вяра да я оставя в сервиз ( като знам как рециклират машините в ОЛХ ... )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #2

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Дай снимка на каймака, че хунав каймак е много разтегливо понятие има хора които харесват каймак като пяна от бира.
    integrale одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #3

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Това е видео на процеса и снимка на кафето което тествам https://we.tl/b-fMhmkdq3yw

    Притеснява ме че и като плакне и като спре с процеса капе примерно 7-10секунди... това не ми се вярва да е нормално


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #4

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Мисля, че нещо не е уред с машината, но дори да беше ОК, забрави с този автомат да правиш толкова къси кафета които да ти харесат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #5

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Здравей колега, най вероятно проблемът е в износени ножове на мелницата, т.е. по-голямо разстояние между тях, при което не можеш да го смелиш достатъчно финно. погледни капсулата която се изхвърля, за да се убедиш, че е достатъчно финно. Начина ако не ти се купуват ножове да я отвориш и да завъртиш мелачката с един зъб като си извадил ръчката с която регулираш едрината, Последно на чисто ново Саеко се наложи да я правя тази операция, за да започне да прави каймак. Ако може да измериш колко секунди работи мелачката, по спомен на това Саеко стана около 7 сек., за да прави каймак, но това е относително, защото зависи и от количеството кафе, но може да те ориентира. Успех.
    Този пост е редактиран от rgadzhev; 12-09-20 в 16:47.

  7. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #6

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Здравей колега, най вероятно проблемът е в износени ножове на мелницата, т.е. по-голямо разстояние между тях, при което не можеш да го смелиш достатъчно финно. погледни капсулата която се изхвърля, за да се убедиш, че е достатъчно финно. Начина ако не ти се купуват ножове да я отвориш и да завъртиш мелачката с един зъб като си извадил ръчката с която регулираш едрината, Последно на чисто ново Саеко се наложи да я правя тази операция, за да започне да прави каймак. Ако може да измериш колко секунди работи мелачката, по спомен на това Саеко стана около 7 сек., за да прави каймак, но това е относително, защото зависи и от количеството кафе, но може да те ориентира. Успех.
    Здравейте,
    Мелачката ще я врътна с два зъба за пробата... Германеца ми я е пратил със старите сменяни в сервиза неща, но ми се иска да я погледне и някой техник . Виждам че сменят редовно хората опръстен и цедка в механизъма... на мен тук ми изглеждат добре, но все още нямам опит Относно капенето след работен цикъл ? И дали не трябва да тече кафе равномерно и през двете чучурчета... При мен едното тече по-силно


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #7

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Цитат Първоначално публикувано от integrale Виж публикацията
    Здравейте,
    Мелачката ще я врътна с два зъба за пробата... Германеца ми я е пратил със старите сменяни в сервиза неща, но ми се иска да я погледне и някой техник . Виждам че сменят редовно хората опръстен и цедка в механизъма... на мен тук ми изглеждат добре, но все още нямам опит Относно капенето след работен цикъл ? И дали не трябва да тече кафе равномерно и през двете чучурчета... При мен едното тече по-силно


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Не е проблем, че тече само от едното чучурче, мен ме притеснява, че късото кафе е прекалено късо. Трябва да е 30мл. Сменяни ли са О-пръстените на групата, да забелязвате някакъв теч от бойлер или групата?

  10. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #8

    Отговор: Кафе автомат saeco royal one touch cappuccino

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Не е проблем, че тече само от едното чучурче, мен ме притеснява, че късото кафе е прекалено късо. Трябва да е 30мл. Сменяни ли са О-пръстените на групата, да забелязвате някакъв теч от бойлер или групата?
    Добро утро! Смених вчера с останалите резервни части иглата и един опръстен ( останалите явно са сменяни... ) и спря капките, след като почистих “чучурите” тече равномерно. Отделно врътнах мелачката с 4 позиции и веднага кафето стана по-силно и каймака стана приличен. Остава да преценя температурата на водата и имам още една настройка “ предварителна подготовка” ( нямам идея какво е). Като цяло вече кафето е доста прилично за пакетирана Лаваца. Скоро ще пробвам с прасно изпечена Арабика от пекарна.
    Течове не виждам, относно дължината на напитките... регулират се от софтуера


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. кафе автомат
    От Firefox във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-15, 15:12
  2. Избор на кафе машина автомат
    От yavorvm във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-14, 12:50
  3. Продавам SAECO INCANTO - кафемашина робот пълен автомат
    От gicho76 във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 14-10-13, 16:13
  4. Препоръчайте ми кафе автомат
    От vaskop във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-12, 13:13
  5. Силиконова грес за кафе автомат Phillips Saeco
    От dwrbudr във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-12, 20:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе