Резултати от 1 до 6 от общо 6

Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    20
    #1

    Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?

    Здравейте, някой може ли да ми каже от къде да си намеря сферични бронзови втулки за ремонт на дребни ел.моторчета от по 100-200W, обикновено с ос Ф-6mm или около тези размери?



    Например имам един шредер (много як - Olympia PS-45), обаче нещо взе да запъва и да се върти трудно. Разглобих го уж да го почистя и видях, че втулките на моторчето са износени и с голям луфт. Ако ремонтирам моторчето, мисля, че няма да има проблем машината да изкара още доста време.

    Също някъде из мазето ми се търкаля и един Нутрибулет, на който втулките на моторчето са разбити. Искаше ми се и него да си поправя: обадих се на фирмата, за да питам къде им е гаранционният сервиз. Пратиха ме на един адрес в Мусагеница, където по едни стълбички се слизаше в едно мазе с някакъв чичка. Разговорът се разви по следния начин: - Добър ден, имате ли втулки за такова моторче? -- А ти що си го отварял? Това не са втулки, а лагери, втулкови лагери, ама кой ти казА, че са за смяна? - Ами ето го, моторчето, вижте.. Чичката го поогледа, разклати оста: -- Ами няма как да стане, мога да ти продам нов за 100 лв., и почна да рови в някакви кутии с резервни блендери, явно оставени му от фирмата за гаранционна подмяна.

    След това си купих един блендер "MUHLER" (за около 40 лв., от Т-Маркет). Там няма проблеми с ел.двигателя, но изкара два сезона и втулката на която се върти ножа се разби. Мисля, че ще мога да си го поправя, ако намеря подходяща цилиндрична бронзова втулка.

    Заради всяко едно от тези неща търсих в нет-а, но никъде не видях да продават резервни втулки с различна форма и размери. Има ли някой, който да ги продава у нас, или си ги поръчвате от Алиекспрес? - И изобщо ремонтирате ли такива моторчета?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?


  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #3

    Отговор: Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?


  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #4

    Отговор: Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?

    Eто и с 6мм вътрешен
    https://www.aliexpress.com/item/4000...21838949511%21

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5

    Отговор: Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?


  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Втулки ел.моторче - продават ли се резервни?

    Много ви благодаря за съветите и за линковете, още тези дни ще ги разгледам и ще си поръчам.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моторче от чистачки захранване
    От drecolli във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 24-04-22, 20:24
  2. Помощ за Ел. Моторче 3.7V
    От nqmapa във форум Домашен майстор
    Отговори: 6
    Последно: 02-04-21, 11:22
  3. Моторче за касетофон Aiwa
    От cibik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 27-07-20, 14:24
  4. Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE
    От p_k_y_1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 08-07-13, 20:15
  5. Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?
    От DaGa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 21
    Последно: 29-12-11, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе