Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Конденз по външната горна страна на хладилника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #1

    Конденз по външната горна страна на хладилника

    не знам дали мога да ви занимая именно тук с моя проблем, но все пак ще споделя... от известно време забелязвам, че върху хладилника имам капчици вода.. бърша ги и след няколко минути се появяват отново... изобщо не мога да си обясня от какво се получава това... в кухнята имам и пералня със същата гладка повърхност отгоро, но върху нея това явление не се забелязва... според вас на какво може да се дължи това....

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Само предположение - проблем с изолацията на хладилника и конденз от околния въздух.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #3

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    освен това камерата, която си е работела винаги супер в същото време с появата на този странен конденз вледени една бутилка с ракия.. тази бутилка стоя там поне 2 месеца без да замръзне.. до този момент...

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Пробвай да намалиш температурата от термостата за да видиш дали ще изклучи! Има вероятност термостата да се е повредил и хладилника да "бичи" нон стоп. Това е вредно и за самия компресор, освен неудобствата с конденза!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #5

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Не знам какъв е хладилника ти, но аз имах подобен проблем с един "Мраз270". Даже върху хладилника се образуваше лед. Повиканият от мен техник обясни, че има пробита тръбичка към камерата, от която изтича фреон. Дано да не е така и в твоя случай, защото като ми спомена цената на евентуалния ремонт,тръгнах по магазините да си избирам нов.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #6

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Ако има теч на фреон, би трябвало температурата в камерата да се повиши, а scorpia говори за обратното. За това си мисля, че по-скоро проблема е , че хладилника работи на пълна мощност без да изключва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #7

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Интересното в моя случай беше, че хладилника и камерата си работеха съвсем нормално, явно е била съвсем ситна шупла.
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    хладилника работи на пълна мощност без да изключва.
    Мисля , че това би направило впечатление, а не виждам да е споменато.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #8

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    Не знам какъв е хладилника ти, но аз имах подобен проблем с един "Мраз270". Даже върху хладилника се образуваше лед. Повиканият от мен техник обясни, че има пробита тръбичка към камерата, от която изтича фреон. Дано да не е така и в твоя случай, защото като ми спомена цената на евентуалния ремонт,тръгнах по магазините да си избирам нов.
    Никога повече не викай същия майстор за каквото и да било.
    Този проблем имат почти всички Мраз270 и той е от лоша изолация, а не от теч на фреон.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    Интересното в моя случай беше, че хладилника и камерата си работеха съвсем нормално, явно е била съвсем ситна шупла.Мисля , че това би направило впечатление, а не виждам да е споменато.
    Имах предвид това:
    Цитат Първоначално публикувано от scorpia
    освен това камерата, която си е работела винаги супер в същото време с появата на този странен конденз вледени една бутилка с ракия.. тази бутилка стоя там поне 2 месеца без да замръзне.. до този момент...
    Наличието на тези два факта според мен означава, че от един момент нататък хладилникът започва да сваля температурата в камерата повече отколкото трябва и причината може да е "изпищял" термостат, имайки предвид, че до тогава всичко е било наред. Възможно е по късна доба да се появи и badr, и да изкаже и той по-компетентно мнение.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #10

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Цитат Първоначално публикувано от Дани___Д
    Този проблем имат почти всички Мраз270 и той е от лоша изолация, а не от теч на фреон.
    Честно казано се съмнявам в това, но няма да споря, все пак не съм специалист по хладилна техника. Просто споделям какъв случай съм имал.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Възможни са и двата варианта.Правилно беше отбелязно че доста от Мраз 270 имат лоша пенополиеританова изолация.Но и много имаше с пропуск.Замръзналата ракия за мен е по-скоро пропуск(шупла).При това положение налягането на фреона в изпарителя е по-ниско,съответно температура се понижава.Характерен признак при това положение е че в хладилната част температурата се покачва и хладилника не изключва.Което пък от своя страна още понижава температурата в камерата.
    @scorpia провери дали хладилната част се заскрежава.Ако не това е сигурен признак за пропуск.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #12

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    какво означава "хладилната част да се заскрежава" ?? ако имаш предвид в самия хладилник, а не в камерата да се образува скреж, то - няма... има капчици вода по стената на хладилника и по тавана й, на границата със самата камера.. и ако е т.нар. "пропуск" аз какво да правя ???

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #13

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    При непрекъсната работа на хладилника ( не изключва) по изпарителя в хладилника се образува скреж, който при изключване се разтопява и се получават капчици.
    Ако има пропуск на М270 - по-добре в магазина за нов хладилник.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    Цитат Първоначално публикувано от scorpia
    какво означава "хладилната част да се заскрежава" ?? ако имаш предвид в самия хладилник, а не в камерата да се образува скреж, то - няма... има капчици вода по стената на хладилника и по тавана й, на границата със самата камера.. и ако е т.нар. "пропуск" аз какво да правя ???
    Ако хладилника не изключва и в хладилната част няма скреж -- пропуск.
    Ако не изключва и хладилната част е заскрежена -- термостат.
    И в двата случая търси сервиз.
    Не знам какъв е хладилника,но предполагам не е Мраз270.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #15

    Re: КОНДЕНЗ ПО ХЛАДИЛНИКА

    ако е пропуск, предполагам трябва да се открие мястото, да се запуши и да се напълни с фреон... колко би ми струвало това.. и не ми се ядосвайте за този въпрос... знам, че част от вас се занимават с това и не искам да изглежда сякаш се опитвам да си спестя парите.. искам просто да се ориентирам.. както вече съм споменавала на други места живеем под наем и хладилникът не е наш.. не знам дори марката каква е, но не е мраз със сигурност... а в момента температурата в хладилната част е +10 градуса, което според мен е малко множко, а в камерата - 30 .. помогнете със съвет, за да знам дали изобщо да го поправям или да ида да си купя нов.. хазяина и без това каза, че поправката е за наша сметка.. ама какво да се прави - наемодателят винаги си гледа интереса..
    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ И СПОДЕЛЕНИЯ ОПИТ !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB
    От Todorov_V във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 05-07-12, 08:56
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14
  3. HITACHI RAS/RAC-E14H1 - грешка 301 във външната платка
    От vanini във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 09-02-10, 06:34
  4. Избор на хладилник с горна камера и широчина 70 cm.
    От Doyle във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 19-07-09, 14:51
  5. Отговори: 2
    Последно: 27-03-06, 03:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе