Резултати от 1 до 9 от общо 9

Хладилник Snaige RF 310 - не се саморазмразява

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #1

    Хладилник Snaige RF 310 - не се саморазмразява

    Здравейте,
    преди 3 седмици си купих Хладилник Snaige RF 310.
    http://appliances.market.dir.bg/xoff...305&shop_id=28
    В началото нямах проблеми или жена ми не ги е забелязала, тъй като аз бях извън града за 10 дни. Но в последно време забелязах, че задната стена на хладилника се заскрежава. Прочетох тук там из нета и пишеше, че е нормално, при по- често отваряне (което е неизбежно в тези жеги) и че в последствие се размразява автоматично. Така и ставаше в началото, когато бяха по-ниски температурите и не се отваряше, вечер се размразяваше. В последните дни обаче, това не се случва и забелязвам че леда по задната стена прогресивно се увеличава, като вече е около 1см на места. Пробвах с улеличаване и намаляване на терморегулатора, които е от 1-5, но без ефект. Интересното е също , че колкото пъти да погледна в съда над компресора за събиране на вода при размразяване, той винаги е празен. Което ме навежда на мисълта, че или водата много бързо се изпарява или изобщо не се размразява.

    Бих желал, ако някой е имал същия проблем или знае нещо по въпроса да сподели! Да не се ли притеснявам или да се обърна към специалист?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Въпрос за хладилник!

    Нормално е стената да бъде заледена. Така е на саморазмразяващите хладилнмици. Освен това термостта се държи някъде в средата. Ако околната телмература е висока може трудно да си достига температурата и да неможе да се размрази. Затова термостата не трваб да е увеличен много, даже може да го намалиш. Все пак кажи каква е температурата в помещението където се намира климатика.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #3

    Re: Въпрос за хладилник!

    Така съм и направил, оставил съм го на 2. Що се отнася до температурата в помещението, апартамента ми е изцяло южен и в кухнята където се намира хладилника е много горещо (почти колкото навън, да не кажа и по-горещо). Предполагам затова е възникнал този проблем? В крайна сметка не трябва да се притеснявам, хладилника си е наред, така ли?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #4

    Re: Въпрос за хладилник!

    Обърни внимание на пластмасата под заледените участъци не е ли подута.Задната стена на новите хладилници е залепена с нещо като двойнозалепващо тиксо за изпарителя и при отлепяне започва заледяване.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    13
    #5

    Re: Въпрос за хладилник!

    Цитат Първоначално публикувано от magnum6671
    Обърни внимание на пластмасата под заледените участъци не е ли подута.Задната стена на новите хладилници е залепена с нещо като двойнозалепващо тиксо за изпарителя и при отлепяне започва заледяване.
    Защо ако се е отлепило ще замразява? На пръв поглед ми се струва, че трябва да е точно обратното - да не замръзва и да не студи хладилника. Къде бъркам?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #6

    Re: Въпрос за хладилник!

    Пиша от опит виждал съм често този феномен.Мисля, че при лошия термоконтакт изпарителя поддържа пластмасата по-студена от обикновено(студа зад нея надвива топлината в кутията ).Нещо като изпотено и замръзнало единично стъкло през зимата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #7

    Re: Въпрос за хладилник!

    а компресора изключва ли
    ако е така, колко време работи и колко почива /приблизително/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #8

    Re: Въпрос за хладилник!

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    а компресора изключва ли
    ако е така, колко време работи и колко почива /приблизително/
    Много добър уточняващ въпрос.Компресора работи по-късо от нормалното време и почива много по-дълго.


  11. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    1
    #9

    Отговор: Хладилник Snaige RF 310 - не се саморазмразява

    Момчета,имам хладилник снайге рф310.Трябва да му сменям термостата но не мога да разбера къде е хванат осезателя.Има ли схеми или сервизни ръководства за тях.Хладилника няма нагревател за автоматично размразяване.
    Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 21-10-11, 09:54
  2. Отговори: 9
    Последно: 05-09-11, 22:24
  3. Хладилник с фризер Beko - не се саморазмразява!
    От vandall във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-10, 23:17
  4. Хладилник Snaige - не саморазмразява
    От dimtar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-08, 20:02
  5. Хладилник Crown Df 276AS - не се саморазмразява добре
    От gibel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-07, 09:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе