Резултати от 1 до 6 от общо 6

Хладилник Gorenje K537 - обледеняване на фризерната част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #1

    Хладилник Gorenje K537 - обледеняване на фризерната част

    Здр.
    Имам следния проблем с хладилника си Gorenje K537. Той е на 2 год., но от доста време взе да ми съсздава следния проблем-прекалено много се обледява фризерната част. Получава се така, че в един момент не мога да затворя вратата на фризера. Има лед и скреж по врата стените, и по самите кутии. По принцип го държа на -16 градуса, сега пробвам на -22.., но..ефект май няма . Чисти се редовно и се размразява, защото няма как да се затвори. Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете със идея, какъв може да е проблема.




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Проблем с хладилник Gorenje

    Фризера може ли да поддържа -20 градуса? -16 е висока температура. Освен това хладилника не е ли в гаранция. Горенйето май беше с три години гаранция.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #3

    Re: Проблем с хладилник Gorenje

    Здр.
    Фризера поддържа от -16 до -30 градуса. Проверих му и уплътнението...Всичко е наред...Не ми се занимава с сервизи...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Проблем с хладилник Gorenje

    Имах подобен проблем с фризер Siltal. Миналата година започна да обледенява вратата, а и навсякъде всичко беше в скреж и лед, отворех ли го - едвам го затварях. Два пъти го размразявах и все тая беше, а не можех да го спра - имах продукти за дълго замразяване. В крайна сметка изглежда се оказа, че изолиращата гума на вратата пропуска въздух и оттам идва обледеняването. Хладилен техник, към който се обърнах ме посъветва да нагрея уплътнителната гума на вратата със сешоар - 1000-1200 ватов, което и направих упорито на 2 пъти, докато получа плътно прилепване. Сега в момента всичко е наред, вече седмица съм метнал едно прясно заклано прасе в него и няма обледеняване.
    Много е важно обаче след размразяване първо фризера да достигне работна температура и едва тогава да се слагат продуктите.
    Миналата година го напълних с продукти и тогава го включих, може би затова започна и обледеняването.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #5

    Re: Проблем с хладилник Gorenje

    Stekyman е прав, огледай добре дали не влиза въздух от някъде, ако е от уплътнението- сешоар, ако има разминаване между страниците и напречника- уплътни със силикон.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #6

    Re: Проблем с хладилник Gorenje

    Благодаря ви. Наистина, забелязах, че в долния ляв край на врата, уплътнението леко се е отворило. Незнам обаче дали с обикновен сешоар(само такъв имам подръка) ще се оправи...Ако знаете и други алтернативни методи, да го наместя това уплътнение, ще бъда благодарен.

    Ники

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 28-10-14, 08:27
  2. Фризерната част работи, хладилната - не? Какво му е?
    От valerko във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-07-14, 08:23
  3. Liebherr CUP-2901 мнения за фризерната част?
    От lz1mak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 15:21
  4. Хладилник Gorenje RK6336W
    От bo4o във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-11, 14:32
  5. Хладилник Gorenje RK65325DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе