Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хладилник Gorenje RK6336W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #1

    Хладилник Gorenje RK6336W

    Имам хладилник Gorenje RK 6336 W, два компресора и дигитално показване на температурата и на двете места / фризер, хладилник / с бутони за включване и на двата компресора. Та на въпроса. Когато тока спре показателите започват да мигат и така идват на +9 и -10, при зададени +5 и - 18. Аз го оправям, като изключвам и след това включвам компресорите. Това нормално ли е ? Този рестарт, при прекъсване на електричеството, няма ли да доведе до повишаване на температурата и разваляне на температурата. Не трябва ли това да не е така ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Питане за комбиниран хладилник Gorenje RK 6336 W

    Би ли прецизирал поста си? Лично на мен това ми звучи странно -"когато тока спре показателите започват да мигат и..."
    Как така светят и мигат, а тока е спрял?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #3

    Re:Питане за комбиниран хладилник Gorenje RK 6336 W

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Би ли прецизирал поста си? Лично на мен това ми звучи странно -"когато тока спре показателите започват да мигат и..."
    Как така светят и мигат, а тока е спрял?
    Значи цифрите светят, както са зададени +5 и -18, спира тока, после пак тръгва - профилактика или каквато и да е др. причина, като тръгне, цифрите светят, но вече с други стойности +9 и -10 и мигат постоянно. Така става дори тока да е спрял и само за няколко секунди.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #4

    Re:Питане за комбиниран хладилник Gorenje RK 6336 W

    Ако изключваш и включваш моторите,има опасност да изгорят!Когато ги изключиш трябва да изчакаш поне 10-15минути и тогава чак да ги включиш.
    А относно температурата светеща на дисплея/след спиране на тока/-пробвай да си я регулираш от копчето,а не чрез рестарт на компресорите!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #5

    Re:Питане за комбиниран хладилник Gorenje RK 6336 W

    Цитат Първоначално публикувано от K.K.
    Ако изключваш и включваш моторите,има опасност да изгорят!Когато ги изключиш трябва да изчакаш поне 10-15минути и тогава чак да ги включиш.
    А относно температурата светеща на дисплея/след спиране на тока/-пробвай да си я регулираш от копчето,а не чрез рестарт на компресорите!
    Благодаря за полезната информация, но защо се получава това ? Това някаква защита ли е ? Не ми се вярва, това да е планирано така. Това го опреличавам с възможноста за рестарт на по - скъпите, да кажем, климатици - спира тока, после ,когато го пуснат пак, тръгва и продължава да работи в режима, в който е бил.
    Иначе няма ли опасност така да спре тока и после да го пуснат след минута, но хладилника и най - вече фризера да не се включат и така да се развали храната, ако не си по дълго във вас?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #6

    Re:Хладилник Gorenje RK6336W

    Това показва, че има разминаване в температура /зададена и вътре/. Аз го оставям да работи и той се оправя сам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #7

    Re:Хладилник Gorenje RK6336W

    Ако продължително време /30-45 минути/ мига индикацията без да е слагано нищо в хладилника или фризера /или стоял отворен/ пипам отзад компресорите, ако са топли /горещи/ - значи работят. Ако имам съмнения изключвам от щепсела за 3-5 минути и пак го включвам пак.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Хладилник Gorenje RK6336W

    Поне упътването за ползване си прочетете, че може и да останеш без хладилник с това включване-изключване.

    Ако си беше прочел упътването, щеше да разбереш, че когато мига след като е дошъл тока показва настоящата температура в хладилника и фризера.Като натиснеш някое от двете копчета за температурата ти показва зададената и гонена от него за достигане температура.
    Ако хладилника титка виж дали не е останал отворен хладилника или фризера.Може да титка и ако си служил нещо топло в него или ако е със стайна температура и го сложиш в хладилника.Тогава само натисни камбанката да спре да титка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje RK6191AW
    От heri във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-14, 18:00
  2. Хладилник Gorenje RK 6284 W
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-10, 12:21
  3. Хладилник Gorenje RK63391DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 18-08-10, 11:04
  4. Хладилник Gorenje RK65325DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:14
  5. Хладилник Gorenye RK6336W - проблеми с дисплея
    От bg_tisho във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 27-08-08, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе