Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с хладилник Беко 34010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    37
    #1

    Проблем с хладилник Беко 34010

    Здравейте
    Вече повече от седмица имам проблем с хладилхик Beko CSA 34010.
    Преди 10тина дни забелязах,че хладилната част не изстудява.
    Изключих го за 15 часа(оставих го да се размрази)и пак го включих.
    Хладилника започна да работи,но ми направи впечатление че не изключва.
    За няколко часа достигна нормална температура в хладилната част(от 3 до 5 градуса)
    През това време нито един път не изключи.След около 8-9 часа непрекъсната работа,черната решетка
    от задната страна на хладилника постепенно започна да става студена а хладилника продължаваше да работи,
    но всъщност вече не охлаждаше и постепенно започваше да се покачва температурата вътре.
    Време е да спомена че се обадих в сервиза още на 25.10.2010г.но все още не са ми обърнали внимание.
    Та през тази седмица установих,че хладилника работи по следния начин:Вечер го пускам към 01:00ч. през ноща,
    работи до към 11:00 - 12:00ч .на обяд,после спира да охлажда но продължава да работи,съответно аз го спирам
    и дори да опитам да го пусна след 3-4 часа не започва да охлажда(черната решетка отзад си остава студена).Оставям го
    до вечерта и пак го пускам.
    Извода който си правя е следният:хладилника не започва да изстудява докато не го оставя изключен за около 10тина часа.
    Виждам че тука има доста знаещи хора и би ли могъл някой да предположи от какво може да е проблема и да ме насочи към
    неговото отстраняване.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Хладилника има пропуск.Не го включвай повече- влошаваш състоянието му. Отстраняването на проблема е почти невъзможно в домашни условия.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #3

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Проблемът много прилича на моя. Нашите имат хладилник-фризер Snaige, който вече 10-12 години не е правил никакви проблеми. Вчера, обаче, обърнали внимание, че хладилната част е топла, а той се чува доста по-тихо от обикновено - почти недоловимо. Засилили му степента от 2 на 3 с предположението, че най-вероятно се е саморазмразил автоматично. Тази сутрин нямало разлика, макар че си работел нормално - включва изключва. После го спряхме с дружното решение, че е сдал багажа. От единия сервиз буквално ни отсвириха, без дори да дойдат да го погледнат. Според тях имало пробив,който не биха могли да открият, фреонът е изтекъл и хладилникът не става за нищо. Днес следобед реших за шега да го пусна пак и взе, че си тръгна нормално, дори си шумеше, бълбукаше и шаваше фреон. Фризерът взе да полъхва хладно, но горната част пак си остана топла. Понеже втори ден без хладилник в това нетипично топло време си е вече усилие, се чудим трябва ли или не трябва да търсим нов ... хладилник или майстор?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #4

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    MrMyr,
    Може да се ремонтира, но не всяка фирма ще се наеме. Цената също може да не те удовлетвори. До колкото знам, тея хладилници са със стоманени изпарители, и след години корозират, пробиват и запушват. Евентуално ще се наложи смяна (присаждане) на друг изпарител, дехидратор и зареждане на системата. Потърси свестен сервиз или се ориентирай към нов уред.
    Поздрав!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #5

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Благодаря много за мнението. Имах нужда да чуя нещо ориентировъчно. Извиках за утре майстор, уж от друг сервиз, голям.. Хладилника ту го пускаме, ту го спираме, чува се постоянно това клокочене, но само долу, където е фризера. Нагоре сякаш е просто кутия, сложена върху него. Иначе компресорът е Electrolux с R134a фреон, на 11 безаварийни години е машинката.. и просто не проумяваме, ако има пробив, защо се чува още вътре циркулацията. Или евентуално ако има проблем с компресора да не успява да нагнети достатъчно фреона.. Днес бях на 100% сигурна, че ще взема друг, дори излязох, но майка ми е много доволна от този и иска, ако е възможно, да се поправи по някакъв начин. Надявам се да сме уцелили кадърен сервиз на поносими цени.

    п.п. Само за хладилници не ми се беше налагало да ровя и чета, но и това се случи

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #6

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Циркулацията която чувате е на въздух,а не на фреон.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Не помня тези хладилници дали имат подохлаждане, ако да, то пробива 90% е там.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #8

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Защо всички решихте, че е пропуск в системата??? За мен повредата е друга и няма нищо общо с пропуск! Едната възможна причина е запушване/има влага в системата/ и като замръзне не пуска нормалното цирколиране на фреона.Като се размръзи-фриона започва да цирколира нормално!
    Как ви се струва това обяснение на проблема? Имам още една идея, но това ми се струва по-възможния проблем!

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #9

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Най-накрая го съживиха. Оказа се толкова елементарен проблем /също и масов, според техниците/,че няма и накъде. Понеже в началото никой не ни е казвал, че трябва да се нивелира леко назад /колкото вратите сами да се затварят/, ние сме си го държали в нормално положение, което не е позволявало водата от размразяването /било то при спиране на тока и др./ да се оттича в каналчето отзад. Вместо това се е събирала остатъчна част от нея отпред ниско долу и от това е изгнила някаква миниатюрна тръбичка. Оправи се за 1 час, на място, за без пари - 60 лв със зареждането.
    Много благодаря на отзовалите се! Знаех си, че мога да разчитам на нашия форум

    И извън темата. Наскоро ме питаха за една друга марка "Фринко" чие производство била. Някакви идеи? Не знам защо имам спомен за някаква балканска или славянска държава..

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re:Проблем с хладилник Беко 34010

    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    И извън темата. Наскоро ме питаха за една друга марка "Фринко" чие производство била. Някакви идеи? Не знам защо имам спомен за някаква балканска или славянска държава..
    Сръбски боклук.Няколко са минали през мен и всичките с пробив в изпарителя, а са работили средно 2-3г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник БЕКО DNE 50520 DS
    От dragomir7708 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-12-13, 21:16
  2. Проблем с хладилник
    От Ilyaz-Hafize Mehmed във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-13, 20:55
  3. Проблем със звука на Беко NR 21B4TG1-NTX
    От stefsto във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-04-09, 15:40
  4. дистанционно за ТВ беко
    От sf7878 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-06-08, 06:38
  5. проблем с печка Беко
    От djidji във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-06, 08:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе