Резултати от 1 до 7 от общо 7

Хладилника не изключва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #1

    Хладилника не изключва

    Здравейте! Моля за мнение имам следния проблем- хладилника ми не изключва през деня. Сутрин като стана е изключил, но не винаги. След първото отваряне включва компресора и така цял ден. Марката е Едеса, 15 годишен е. Уплътненията му са износени и мисля че е от това. Фризера е ОК, хладилната част също. Настроила съм го на 1.5 и подържа около 6 градуса. Не съм имала проблем с продуктите. Но ме тревожи да не изгори хладилника така като работи без спиране. Обаждах се на техник, отговора беше- не е от уплътненията, нищо му няма много е топло, затова. Каза ако искам да го намаля на 1, но аз не го направих все пак е лято да не се разваля храната вътре. Да си карам ли така или проблема е сериозен? Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Хладилника не изключва

    Ми топличко е тези дни. Нормално ми се струва, да се мъчи хайванина, особено при нарушени уплътнения. На твое място, повече би ме притеснявала сметката за ток... Че за едно лято, ще си купиш няколко хладилника. А по въпроса - карай си така. Няма причина да инвестираш в тази машина, по-добре събирай за нова.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #3

    Re:Хладилника не изключва

    Вземи разчисти около него за да има по-добро охлажданена кондензатора.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #4

    Re:Хладилника не изключва

    Предлагам и една прхосмукачка му удари на кондензатора (радиатора отзад).
    Ако не е изгнил шкафа може да се сменят тези уплътнения преди да е изгорял компресора. Няма смисъл да се купува нов, ако стария може да се поправи. Най-добре извикай техник да го огледа и да прецени.
    Успех!

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Хладилника не изключва

    Във всеки случай проблема е сериозен.Не бива да се експлоатира хладилника, ако не изключва.Такава експлоатация няма да е дълга.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #6

    Re:Хладилника не изключва

    Имахме един фризер Снайге на който, му изгоря компресора. Смениха го, но и новия без малко да изгори, защото се оказа, че не работи терморегулатора. Предния е изключвал само от защитата, докато и тя не залепнала.
    Елементарна повреда със скъпи последствия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #7

    Re:Хладилника не изключва

    Щом изключва когато е хладно - значи терморегулатора си е наред.Най-вероятната повреда е СЛАБА КОМПРЕСИЯ на мотор-компресора.А и си е топличко/меко казано/!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 15 Хладилника - благотворителност
    От TSH във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-05-14, 18:20
  2. indesit BAN 13 не изключва! Температура в хладилника 1-2 C
    От yaskata във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-13, 09:36
  3. От хладилника бие ток ?
    От ktkiro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-12, 18:26
  4. Проблем с хладилника.
    От elmarr във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 20-04-12, 22:31
  5. Ръжда в хладилника
    От ognjano във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 12-12-11, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе