Резултати от 1 до 8 от общо 8

От хладилника бие ток ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    51
    #1

    От хладилника бие ток ?

    Здравейте, прочетох сума теми за хладилници, избор и проблеми. Но повечето се отнасят за компресора който не работи.
    При мен хладилника си е наред ,но бие ток. (което не е зле ако си на диета ) някаква идея какво да гледам, единственото което установих при обръщане на щепсела е - в едната страна е офазен постоянно, в другата само като се включи компресора.
    Друго , ако се наложи смяна на компресора с кой е най-добре - марка . И ако има някъде сайт с по обща информация за различните типове - бутални инверторини и типовете фреон

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:От хладилника бие ток ?

    Провери си контакта дали е занулен или заземен. Ако инсталацията ти е трипроводна, трябва предпазната клема да е свързана към земя (жълтозелен проводник). Ако е двупроводна, тази клема трябва да е свързана към нулата. Компресора няма никаква вина!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    51
    #3

    Re:От хладилника бие ток ?

    Сега ще сменя щепсела и ще видя какво ще стане. Но това е от 3 дни преди това нямаше никакъв проблем.
    иначе компресора е този. http://compressor.dwe.co.kr/product/...page=8&seq=120

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:От хладилника бие ток ?

    Цитат Първоначално публикувано от ktkiro
    Сега ще сменя щепсела и ще видя какво ще стане. Но това е от 3 дни преди това нямаше никакъв проблем.
    иначе компресора е този. http://compressor.dwe.co.kr/product/...page=8&seq=120
    Прегледай контакта, щепсела и връзката на кабела към корпуса на хладилника. Ако работиш с мултицет провери електрически връзките за разхлабени или окислени.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    51
    #5

    Re:От хладилника бие ток ?

    Смених контакта и вече мога да го ползвам. Благодаря на всички и специално на batalski.
    Както се казва оправих последствията, но причината да офазява си остава. Незнам какво да правя. Сега когато пращам тока в земята не значи ли че хладилника си харчи ток, без да върши работа, предполагам и за другите електроуреди е в сила. Има ли начин това да се оправи, даваме луди пари за плюсове енергийна ефективност което ни спестява няколко киловата годишно, а една утечка върти електромера. Странно колко ли пари месечно давам за утечки, като имам в предвид колко уреда имам в кухнята.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:От хладилника бие ток ?

    Сподели какъв беше проблема. Така ще помогнеш и на други. Такава е идеята на форума.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    51
    #7

    Re:От хладилника бие ток ?

    Смених щепсела и купих нов разклонител. Отворих контакта и проверих пластината на земята и нулата.
    Всичко си изглеждаше наред, нули фази земя. Незнам какво е било, но биеше ток и от микровълновата която беше към същия разклонител. (като оставя само нея няма пробле, виновен си е хладилника). И в момента незнам какъв е проблема, дори не съм сигорен как съм го решил.
    Както написах по горе оправих последствието, но проблема си остана.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #8

    Re:От хладилника бие ток ?

    Най-вероятно е имало проблем с разклонителя! Един такъв боклук ме изкара извън нерви и го насочих директно към кофата!
    При измерване с мултицет всичко си беше наред, а даваше накъсо при включването в контакта, без консуматор.

    Един съвет от мен - по възможност избягвайте включване на бяла техника и такава с висока консумация в удължители. На повечето уреди това е написано още на първата страница на Упътването за употреба.
    Ако не е възможно да се захрани уреда без удължител, направете си го сами, за да няма неприятни изненанди с китайските и други боклуци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 15 Хладилника - благотворителност
    От TSH във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-05-14, 18:20
  2. Проблем с хладилника.
    От elmarr във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 20-04-12, 22:31
  3. Хладилника не работи
    От chavdarhr във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-12, 19:54
  4. Ръжда в хладилника
    От ognjano във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 12-12-11, 11:10
  5. Хладилника не изключва
    От _belladonna_ във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-07-11, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе