Резултати от 1 до 4 от общо 4

Запушен дренаж на хладилник/фризер Prestige PRT325FFCS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на milev
    Тук е от
    Apr 2005
    Живее в
    обл.Варненска
    Мнения
    51
    #1

    Запушен дренаж на хладилник/фризер Prestige PRT325FFCS

    Вчера размразих хладилник ( Prestige PRT325FFCS),защото беше се запушил дренажния отвор на хладилната камера с лед,поне това виждах,и събираше вода.
    След целодневно размразяване установих че немога да натикам нищо в този овор по навътре от 15см.Пробвах и от долу нагоре,но когато стигна до горната част спира отново проволката.
    Капнах малко вода в улея на отвора но отдолу ни капчица.Има и втори отвор от фризера,там нещата са наред.
    Хладилника не е нов купен е втора ръка.
    Въпроса ми е как да отпуша тази тапа?
    Бърках с какво ли не.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Запушен дренаж на хладилник/фризер Prestige PRT325FFCS

    Продават се специални пружини за това или може да пробвате внимателно с шиш за плетене-алуминиев и по-тънък(наполовина на диаметъра на дупката.Аз така съм отпушвал преди 10-на години на нашите хладилника -с един шиш за плетене на майка ми-алуминиев, че не е толкова твърд и е по -гъвкав....Да не пробвате с пластмасови, че ако се счупи белята ще е двойна и внимателно и полека, защото в тази дупка може да има всякакви мизерии и дори котлен камък или хранителни остатъци или части от хартиени опаковки...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #3

    Re:Запушен дренаж на хладилник/фризер Prestige PRT325FFCS

    Принципно дренажа се отпушва със свинска опашка. Не препоръчвам да се бърка с нищо друго защото опасността от пробиване е голяма. Аз като имам такъв случай бъркам здраво с опашката и после гореща вода- както се отпушват канали. Сега ще разкажа един случай от моята практика:
    Витрина, в която се държат червеи за риболов в канти пълни с трици. Запушването беше толкова зло, че 15 мин. ръчках с парче карбонова въдица докато проби)) Доста внимателно рабира се, за да не отиде дренажа.
    Лошото е, че при теб проблема може и да е друг.

  5. Junior Member Аватара на milev
    Тук е от
    Apr 2005
    Живее в
    обл.Варненска
    Мнения
    51
    #4

    Re:Запушен дренаж на хладилник/фризер Prestige PRT325FFCS

    Дам проблема е там че удря на твърдо,което много ме притеснява,да не е попаднало нещо по здраво и непробиваемо.
    Крайният ми вариант е да срежа отзаде изолацията до отвора и нов дренаж отвън,а не да режа цялата изолация, и после облепям с фолио и натиквам минерална вата,имам един топ от нея,но това в краен случай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. трансформиране фризер в хладилник
    От kearny във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 14-06-14, 09:14
  2. Хладилник с долен фризер до 650лв
    От Krys във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 22-11-11, 08:59
  3. Теч на вода от хладилник с фризер LG
    От angushev във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 18:20
  4. Уж запушен хладилник? Дали е така наистина?
    От Nuclear във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-10-07, 06:06
  5. Преработка на фризер в хладилник ?
    От Lupus във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-06, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе