Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1

    8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Здравейте,

    Имам 8 годишен хладилник Беко. Работеше добре хайвана, докато преди 2 месеца, когато започна да събира лед на задната част на хладилника част. В камерата лед няма. Саморазмразяващ модел е. Преди седмица го размразихме напълно, но пак започна за събира лед в хладилната част. Имате ли идея какъв е проблема?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    За сервиз е смяна на филтър промивка и ново зареждане.

    Sent from my K012 using Tapatalk 2

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #3

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Здравейте,
    Понеже проблемът е сходен, да не пускам отделна тема.
    Долу в хладилната част прави хоризонтална "тухла" от лед. Докато беше в гаранция, от сервиза излизаха с някакви общи приказки и препоръки, без резултат.
    Наскоро получих информация, че охлаждаща тръба(ако това е точния термин) минава на това място, но вътре в черупката и е опенена фабрично. Ако изолацията е тънка или вече по някаква причина пяната се е навлажнила, това би могло да е много вероятна причина за проблема.
    Теоретично можело да се отвори от към гърба, да се почисти старата и вероятна влажна пяна и да се напръска с по-дебел слой нова. Но също така ми бе споделено, че отстраняването на проблема не е гарантирано и самата операция е рискова. Та ако някой е играл подобно упражнение, би ли споделил подробности, подводни камъни...

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Имам подобен проблем с едно Горение от 20 години.Изпарителят е вътрешен,точно под него трупа яко лед толкова години.И на мен ми казаха,че е заради слаба изолация.
    Като натрупа повече го размразяваме,и така до следващия път.

    Да ти кажа честно,твоят и моя случай са си фабричен дефект.Трябвало е в гаранция да си търсим правата.

    Горението го прави този лед от ново!
    Номера с навлажнена изолация едва ли?
    Нямал съм и 25 години,сега нали се сещаш ,че приказките на сервиза няма да минат!
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-06-18 в 16:01.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #5

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    За размразяването ясно, така си го и ползваме, за гаранцията също, че сме изпуснали влака. Но като имащ се за среднолителигентен човек, поне , на който ръцете му не са заврени в трибуквието, се питам дали да си причиня това с разбутването отзад . Ако вероятноста за успех отива към 60-70%, бих опитал. Та затова и се включих в темата на колегата, да почерпя от богатия форумен опит

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    На мен преди 2-3 години,познат техник ми каза същото.
    Те фабрично не са успели да сложат изолацията както трябва,където налягането и техника е... ,така че с флакон?
    Отказах се!
    По едно време мислих да лепа фибран 1см отвътре под изпарителя,пак се отказах.
    И така си я караме с размразяването.

    Разбира се,че може да се пробваш,и да решиш проблема!
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-06-18 в 16:46.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #7

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Имам друг Горение на годините на твоя, работи си перфектно. Имам и познати с Беко като моя, но без дефекта. Така че е възможно да има някакви пропуски в начина на полагане на топлоизолацията, или субективен фактор, знам ли...

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Естествено,че има нещо,което не е редно!
    Въпросът е друг.
    Всеки един хладилник,ако минава тест достатъчно време/часове/,такива грешки още в завода ще се видят.
    ОТК-то не си е свършило работата или няма нужда от тези тестове?

    В случая няма никакво значение дали марката е Беко,Горение и т.н.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Здравейте,
    Понеже проблемът е сходен, да не пускам отделна тема.
    Долу в хладилната част прави хоризонтална "тухла" от лед. Докато беше в гаранция, от сервиза излизаха с някакви общи приказки и препоръки, без резултат.
    Наскоро получих информация, че охлаждаща тръба(ако това е точния термин) минава на това място, но вътре в черупката и е опенена фабрично. Ако изолацията е тънка или вече по някаква причина пяната се е навлажнила, това би могло да е много вероятна причина за проблема.
    Теоретично можело да се отвори от към гърба, да се почисти старата и вероятна влажна пяна и да се напръска с по-дебел слой нова. Но също така ми бе споделено, че отстраняването на проблема не е гарантирано и самата операция е рискова. Та ако някой е играл подобно упражнение, би ли споделил подробности, подводни камъни...
    При полагане на нова пяна има няколко ообености.Първата - по-добре е да се използва лепило, а не обикновена пяна.Втора и по-важна.След приключване на запенаването трябва пяната да се запечати.Пластмасата, която покрива пяната е подобна на поликарбоната плоскост.Парчето от нея което е срязано за да се оголят тръбите се поставя отново или на неговото място се поставя самозалепящо фолио.В първия случай срезовете се запечатват с широко 5см самозалепящо се алуминиево фолио.Целта е да не се допуска въздух да проникне до тръбите.Проникне ли въздух проблема задължително ще се повтори.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    С две думи да обобщя казаното от badr.
    При такъв проблем в гаранция-Имате права!
    И не оставяйте някой плъх,да се прави на котарак!
    Защото това си е фабричен дефект!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #11

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Badr, Казваш лепило, но то не би осигурило необходимата топлоизолация, а освен това в следващото изречение пишеш за запенване... Би ли пояснил, моля.
    От споделеното от теб оставам с впечатление, че си го играл това упражнение. Ако е така, след отваряне и работа по проблемния участък, има ли смисъл от нещо като принудително обдухване или естествено проветряване с цел минимизиране на някаква останала влага наоколо?
    Благодаря.

  14.  
     
  15. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #12

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Има едно лепило, което се използва обикновено за лепене на стиропор, под формата на спрей е, прилича на пяната, но не се надува много. Предполагам това има предвид.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #13

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Лепих си ТИ на вилата с такова. Пак си е пяна, но слабораздуваща, ако нея има предвид badr.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Оставете го той да си вземе решение!
    Защото има вероятност да си прецака хладилника,или без успех!
    Естествено,че има и успешна процедура!

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #15

    Отговор: 8 годишно Беко - обледнява в хладилната част

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Лепих си ТИ на вилата с такова. Пак си е пяна, но слабораздуваща, ако нея има предвид badr.
    Да, точно нея имам предвид.Но освен че е слаборадуваща си е лепило. Иначе на 2-3 дни правя това упражнение.След няколко часа пак ще се наложи.Няма нужда от вентилиране и тем подобни.Разбира се участъка трябва да е сух преди да се запени.Ключовия момент повтарям обаче е запечатването.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    С две думи да обобщя казаното от badr.
    При такъв проблем в гаранция-Имате права!
    И не оставяйте някой плъх,да се прави на котарак!
    Защото това си е фабричен дефект!
    При такъв проблем в гаранционен срок - замяна на уреда.Никакви ремонти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. температура в хладилната част
    От nassko1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-14, 11:07
  2. Фризерната част работи, хладилната - не? Какво му е?
    От valerko във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-07-14, 09:23
  3. Остра миризма на мухъл от хладилната част
    От Ivan19 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-13, 10:10
  4. Защо в хладилната част t e около 8 - 10* ?
    От Ivaile във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 10-06-12, 13:20
  5. Хладилник Indesit - хладилната му част не изстудява
    От Pawel във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-08, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе