Резултати от 1 до 3 от общо 3

Лед в хладилния сектор - Либхер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #1

    Лед в хладилния сектор - Либхер

    Здравейте,
    Мисля, че имам проблем с хладилника, защото забелязах, че се образува солидно количество лед във вътрешната страна на хладилника, около дренажната дупка. Хладилника е марка Либхер и е вграден, но не съм сигурен за модела понеже не го пише никъде вътре. Прилича много на ICSe 5103 Pure - https://home.liebherr.com/bg/bgr/pro...103_92194.html, но не съм сигурен дали е правилния модел.
    На долната снимка може да се види ледът:

    Не разбирам особено много от хладилници, но предполагам, че не е нормално да има толкова много лед :Д ? Махам го и след седмица започва да се вижда как се формира нов. Това може би е след около две седмици.
    В нета четох, че може да има малко лед в зависимост как са разположени някви части отзад на хладилника, но това ми се струва бая лед. В началото мислех, че може вратата да не се затваря добре, но изместих малко напред декоративната врата и сега се вижда добре, че има разстояние между нев и рамката на хладилника.

    Предполагам, че ще се стигне до услугите на сервиз в София - няквакви препоръки към някой доказан сервиз ? Преди време попаднах на https://www.tropicbg.com/ - някакви отзиви дали има някой за тях?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #2

    Отговор: Лед в хладилния сектор - Либхер

    Здравейте,
    Проблема с този хладилник е сериозен. Изолацията(пяната) в областта в която се образува лед се напълнила с вода от някъде. Това се случва обикновено след няколко години работа на уреда(поне 8 години при тези на който съм попадал, но може и по рано). Решение има, трябва внимателно от задната страна да се изреже(изчопли) пяната до сухо. След това да се намери от къде е проникнала водата/ влагата(съответно да се отстрани проблема) и след това да се напълни на ново с пяна. Накрая трябва да се залепи ремонтирания участък с алуминиево тиксо. Евентуално проблема ще бъде решен поне за няколко години.
    В края на миналия век често правихме тези "операции" най-вече на фризери ракли, втора употреба от Германия.
    Поздрави!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: Лед в хладилния сектор - Либхер

    Супер, благодаря много за изчерпателния отговор. Наистина хладилника е може би на около 8г, но не съм сигурен кога започна да го прави това. А някаква представа като сума колко ориентировачно би излезнал такъв ремонт?
    Ще потърся услугите на някой сервиз тогава, за да го погледнат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Либхер трупа лед
    От Norek1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-20, 16:59
  2. Истината за Либхер
    От Либхер във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 10:59
  3. Дилема - Бош или Либхер?
    От slavun във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 10-01-12, 22:54
  4. Отговори: 1
    Последно: 25-11-07, 16:43
  5. Отговори: 4
    Последно: 06-12-06, 11:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе