Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree16Одобрявам

Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #1

    Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    То от заглавието си личи какъв е проблема, но да дам допълнителна информация.
    Горната камера работи съвсем нормално. Замразява и т.н.
    Хладилната камера не работи. Термостата мисля, че не е от него, защото вкл/изкл.
    Чува се съвсем леко как компресора започва работа. То и преди компресора си беше тих.
    Има изглежда някакво запушване, но тук ми спират познанията за хладилниците.
    Ако някой може да ми обесни от оскъдните данни, каква е повредата и дали си заслужава ремонта на 18 годишен хладилник, ще му бъда благодарен.
    Аз самият почти съм се насочил за нов хладилник, ама все още проучвам мнения за марки хладилници.
    Разбира се, че приемам всякакви предложения за добри марки хладилници.
    Бюджета ми е максимум 500-600 лева, защото височината на хладилника трябва да не е по висока от 145 см.
    Благодаря предварително за помощ.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #2

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Какво му е може да каже техник след като го провери и след това да се прецени да ли си заслужава ремонта. Ако се окаже наистина запушване мисля, че си струва, но ако се окаже пропуск не си заслужава.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Благодаря за съвета. Лошото е, че времето се влоши и техниците не искат да ходят по адреси. Аз обаче вместо да го карам на сервиз, предпочитам да си взема нов. Донякъде се ориентирах към Лебхер. Продължавам да събирам мнения и съвети за марка хладилници.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Ориентирай се по габаритите (обем на хладилна и фризерна част), функционалността, бюджета и максимална пълна гаранция на вносителя.
    В този клас с горен фризер (не си посочил бюджет!) и обем каквото и да вземеш е все тая.
    Марките въобще нищо не значат в наше време!

    Видях, че гаранцията на Liebherr е 5 години за този сегмент. За големите с долен фризер беше 7 по едно време.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #5

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Лошото при по-новите (от 20+ години) хладилници е, че изпарителя е вграден в стената - залят с пяна. За ремонт ... почти не се говори.
    При много старите - изпарителя се виждаше.

    Най-вероятно е само с един компресор. Щом камерата е охладена, а хладилника не е - има запушване. Ама дали и как ще се оправи - само техник може да каже, и то - на място.

    А новите се „на късмет“ - независимо от гаранцията!

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #6

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Щом камерата е охладена, а хладилника не е - има запушване
    jhoro, сигурен ли сте в това? А вероятността за пропуск? Мисля, че до като не се направи тест за плътност не е желателно да се изказват толкова сигурни предположения.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #7

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Щом камерата е охладена, а хладилника не е - има запушване
    jhoro, сигурен ли сте в това? А вероятността за пропуск? Мисля, че до като не се направи тест за плътност не е желателно да се изказват толкова сигурни предположения.
    Ако има изтичане на хладилен агент - нищо няма да работи!
    Това е затворена система - „малко работи” е като „малко бременна”!

  10. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #8

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    jhoro, нищо няма да работи при положение, че е изтекъл целия фреон, при частична загуба на газ се получава така. Фризерната част е замразена, а хладилната част е няма никаква. Ако хладилника се остави изключен за няколко дни и после се включи ще се разбере дали е загуба на газ или запушване. Ако е загуба на газ то и фризера ще спре да работи, ако е запушване положението ще си остане същото. Системата е затворена до момента в който се появи пропуск.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    jhoro, нищо няма да работи при положение, че е изтекъл целия фреон, при частична загуба на газ се получава така. Фризерната част е замразена, а хладилната част е няма никаква. Ако хладилника се остави изключен за няколко дни и после се включи ще се разбере дали е загуба на газ или запушване. Ако е загуба на газ то и фризера ще спре да работи, ако е запушване положението ще си остане същото. Системата е затворена до момента в който се появи пропуск.
    Оф! И как ще стане тази „частична загуба на газ“? Нали цялата система е под налягане - от компресора. Кое ще ограничи изтичането?

    Ето нещо алтернативно:


    При тази схема - с един компресор - магнет-вентил насочва фреона, или към целия кръг, или само към фризерната част.
    Ако
    магнет-вентила е неизправен - може да работи само фризера.

    Затова - в сервиза!

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #10

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    А защо си мислиш, че коментирания хладилник е по тая схема и има магнет вентил.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #11

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    А защо си мислиш, че коментирания хладилник е по тая схема и има магнет вентил.
    А защо ДА НЕ СИ мисля?
    Първо - никой, освен автора не е виждал хладилника, нито е посочен модела!
    Второ - макар да не съм хладилен техник - през годините съм сменил поне 20 „чисти“ хладилника, хладилници с горна/долна фризерна част, само фризери, хладилни витрини (хоризонтални и вертикални) ...
    Трето - ти каква друга схема знаеш - за уред с две камери и само един агрегат?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #12

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Хладилникът на колегата с голяма вероятност е с 1 кръг и съответно няма магнетвентил.

    Посочената схема е за комбиниран хладилник-фризер с долна камера.
    bobivg одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #13

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Хладилникът на колегата с голяма вероятност е с 1 кръг и съответно няма магнетвентил.

    Посочената схема е за комбиниран хладилник-фризер с долна камера.
    На първо четене - има логика!

    Става дума за следната схема:

    Обаче ... е глупост!

    Ако изпарителя просто е разделен - едната част във фризерната, а другата - в хладилната камера - какво ще се получи при проблем?
    Нищо няма да работи!
    Без значение, дали има запушване или недостиг на хладилен агент.

    Обаче ... фризера работи, а хладилника - не! Значи, по някаква причина, нищо не стига до изпарителя в хладилната камера.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    На първо четене - има логика!

    Обаче ... е глупост!
    Ако изпарителя просто е разделен - едната част във фризерната, а другата - в хладилната камера - какво ще се получи при проблем?
    Нищо няма да работи!
    Без значение, дали има запушване или недостиг на хладилен агент.

    Обаче ... фризера работи, а хладилника - не! Значи, по някаква причина, нищо не стига до изпарителя в хладилната камера.
    Правилна е забележката по-горе схемата не е с м.вентил.Снайге нямат такъв модел.
    Вторият ти извод също е погрешен.Хладилниците на R600a при пропуск хладилния агент не достига за да запълни целия изпарител, а изпарителя на хладилната част е именно след този от фризера, така че последния остава без хл.агент.
    Работното налягане на тези изпарители е по ниско от атмосферното и следователно изтичането на хл.агент става при изключване на хладилника, като тогава разликата в налягането е минимална и изпусканото количество е малко.След като изтече част от агента изпарителя на хладилника остава незапълнен и не охлажда.Осезателя на термостата е именно в този изпарител и това води до непрекъсната работа на компресора.Това още забавя процеса на изтичане на хл.агент, като фризера остава замразен.
    Масово това е дефекта на хладилниците на r600a.Пробива се подохлаждането и тогава изяцало спира да замразява или пробива изпарителя на хл.част и фризера остава да замразява, а в хл;част е към +15* .Сега практически всички дом.хладилници са на .R600a.
    Това е само част от проблема.
    Конкретния хладилник дълбоко ме съмнява да е на r600a.Не си спомням дали Снайге пускаха ли хладилници на р600. По скоро р134 или р12.Тогава горното е неприложимо и най-вероятно е запушване, особено при р134.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #15

    Отговор: Хладилник Снайге- камерата работи, хладилната-не

    Авторът на темата нещо се изгуби.
    Да беше написал поне конкретния модел на хладилника, че да му се помогне.
    jhoro одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Daewoo FRS-U20DAI side by side с no frost система не работи хладилната част
    От rossenboy във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-15, 09:29
  2. Отговори: 1
    Последно: 07-05-13, 19:59
  3. Хладилник Снайге -работи само едната част
    От lubitel-art във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-12, 15:06
  4. Комбиниран хладилник Electrolux ENB-35405S - не работи хладилната част!
    От yulka_ във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-12, 17:00
  5. Проблем с хладилник Снайге
    От iwoto във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-12, 23:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе