Резултати от 1 до 3 от общо 3

Регулиране на термостата на хладилник "Горение"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #1

    Регулиране на термостата на хладилник "Горение"

    Хладилникът ми е Горение с фризер и работи добре, но има според мен голяма разлика на температурите (хистерезис) между включено и изключено - при положение на регулатора "4-5" агрегатът изключва при 4 градуса, но включва чак при 10. В магазина няма същия термостат. Въпросът ми е може ли с някой от двете винтчета на термостата (по-скоро с кое от двете) да се настрои температурата на включване да е по-ниска, примерно 7 градуса. При изваден термостат и оста на копчето нагоре винтчетата са достъпни за регулиране с отвертка 8 "еврейска звезда". Страхувам се, пък и ще отнеме много време за експеримента. Ако някой е правил подобна проба , моля да сподели с кой винт може да се регулира момента на включване. Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Отговор: Регулиране на термостата на хладилник "Горение"

    Цитат Първоначално публикувано от ipiperov Виж публикацията
    Хладилникът ми е Горение с фризер и работи добре, но има според мен голяма разлика на температурите (хистерезис) между включено и изключено - при положение на регулатора "4-5" агрегатът изключва при 4 градуса, но включва чак при 10. В магазина няма същия термостат. Въпросът ми е може ли с някой от двете винтчета на термостата (по-скоро с кое от двете) да се настрои температурата на включване да е по-ниска, примерно 7 градуса. При изваден термостат и оста на копчето нагоре винтчетата са достъпни за регулиране с отвертка 8 "еврейска звезда". Страхувам се, пък и ще отнеме много време за експеримента. Ако някой е правил подобна проба , моля да сподели с кой винт може да се регулира момента на включване. Благодаря!
    Предполагам термостата е Ranco k59.Както и да е.
    Температурната разлика(хистерезиса) се задава фабрично и има две основни задачи.Осигуряване на време за изравняване на налягането на фреона и стопяване скрежта по испарителя.
    Цената на термостата е към 10лв, което прави безсмислени всякакви такива занимания.Правилно си разбрал, че това би отнело много време за постигане на резултати и това при положение, че не може да се дефинират целите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Регулиране на термостата на хладилник "Горение"

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Предполагам термостата е Ranco k59.Както и да е.
    Температурната разлика(хистерезиса) се задава фабрично и има две основни задачи.Осигуряване на време за изравняване на налягането на фреона и стопяване скрежта по испарителя.
    Цената на термостата е към 10лв, което прави безсмислени всякакви такива занимания.Правилно си разбрал, че това би отнело много време за постигане на резултати и това при положение, че не може да се дефинират целите.
    Благодаря за отговора ! Но в Стара Загора цената на такъв термостат е над 50лв и ако го намеря на по-човешка цена ще го сменя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. "Горение"
    От arenzo във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-10, 19:33
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе