Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с кабелна и ток

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с кабелна и ток

    Здравейте, току що се регистрирах във форума и не съм сигурен дали точно в този раздел трябва да пишa за моя проблем и извинения ако съм объркал. Значи, наскоро си купих LED телевизор-LG32LE5500.Забелязах следния проблем: На разклонителя за ток на който ми е включен телевизора имам включена и една малка печка(от тези духалките). Всеки път когато изключвам духалката за секунда се получава нещо като прекъсване на сигнала на кабелната(дава за секунда черен екран), нормално ли е да става такова смущение и на какво се дължи.Това става само когато изключвам духалката, при включването няма смущение. Прекъсването става само на сигнала от кабелната,защото когато например гледам на телевизора през DVD плеъра няма прекъсване при изключване на печката. Ако някой може да каже дали е нормално това и да даде съвет предварително мерси. Другото ми питане е дали е хубаво да си купя галваничен разделител и за какво точно служи . Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Проблем с кабелна и ток

    Да, нормално е да се случва така. Получава се пик на напрежението, който за момент сбърква електрониката. Галваничния разделител винаги е добро решение срещу попадане на напрежение на входа на тунера, но в случая може и да не помогне. По-добре е печката да се включи на друг контакт.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Проблем с кабелна и ток

    Благодаря за информацията, исках да знам дали е нормално да става така , ще си купя галваничен разделител и ако не помогне ще преместя печката , поздрави!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #4

    Re:Проблем с кабелна и ток

    С
    Цитат Първоначално публикувано от milen7910
    Благодаря за информацията, исках да знам дали е нормално да става така , ще си купя галваничен разделител и ако не помогне ще преместя печката , поздрави!
    Със и без разделител - махни печката! Сигурен съм че ще и намериш подходящо място

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Re:Проблем с кабелна и ток

    Печката я сложи на друг контакт и по възможност на друг токов кръг от инсталацията!
    Сложи си удължител с кабел 3х1,5, ако ти е къс оригиналния захранващ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кабелна и HDMI от PC-to
    От Atanas Boikov във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-14, 17:47
  2. Проблем с разделяне на кабелна
    От hristokk във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 27
    Последно: 19-07-12, 16:32
  3. проблем с hdmi и кабелна телевизия
    От pet1r83 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-11, 07:46
  4. Проблем с цифрова кабелна телевизия
    От Life във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-10, 14:25
  5. Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.
    От la_vesko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 23
    Последно: 27-05-08, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе