Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Проблем с разделяне на кабелна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Проблем с разделяне на кабелна

    Здравейте. Имам 2 ТВ вкъщи от доста време и сплитера е сложен от самия кабелен оператор/навремето ползвах НЕТ, но сега си остана за ТВ /. Досега нямаше проблеми нито на стария ТВ/аналогови канали/ нито на моя ЛСД - цифровите. Но от скоро има вече и HD канали и при тях се появи проблем - не се виждат както трябва.. все едно насича, появяват се замазаници и т.н. Пробвах директна връзка без сплитера и картината се оправи. Въпроса ми е с какво трябва да го сменя този сплитер.
    Смених сплитера с друг подобен - 5-1000MHz двоен. Не е жълт.. бял е със знака CE и мисля, че не е китайско менте, но все пак не се знае. Значително се подобри картината, но пак на моменти се появява замазано.
    Мисля си дали няма да е по добре да го сменя сплитера с усилвател. Например този: http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=8139 или пък може би този http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=8137 или ако предложите някой друг който да ми върши работа и да не изгори след 2-3 месеца работа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    от време на време горят тия гадини - не знам какво им се прецаква... но при мен 2-ри път се случва.
    трябва ти най-малко затихващият слплитер тап или там каквото е - колкото са по-малки децибелите написани отгоре му толкова по-добре.

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Хм как случайно попаднах. И аз така отскоро имаме цифрова и точно определени от 20-ти до 40-ти канал телевизии насичат на квадрати. Позачетох се и достигнах до извода, че не е от силата на сигнала а от качеството и компресията които подават от централата. Не знам дали е точно така, но нека някой по запознат да понапише нещо.

    Всъщност на ТВ имам две скали - "сила на сигнала " и "качество на сигнала". Силата на сигнала не мърда и е постоянна а скалата за качество при тези дето накъсва е в червеното а при каналите които работят добре е в зелено!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #4

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Да и аз сега като проверих, видях, че качеството на другите канали е около 90-100 сила 60-65, а на HD каналите качеството е 9-10 и сила също 9-10

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    колкото и да е странно може да ти е прекалено силен сигнала - аз съм вързан зад магистрален усилвател от оптика към коаксиал трябваше да го намалят - сменяха някакви джампери, сложиха 30дб сплитер и сега съм пушка.

    силата на сигнала трябва да си е на макс или поне да клони за цифровите. и преди да намалят сигнала пак си беше на макс.
    за качеството им звъни да си поразровичкат бъкиите и да си наредят мозайката.

    има и едно сигнал шум то трябва да е добре в смисъл е съотношение между двете -та обикновено това е "качеството" на повечето приемници - или сигнала е слаб или има шум много или както беше при мен толкова силен сигнал че в кривотията си приемника не може да изкара полезното от вредното в шумотевицата.

    нищо не може да се направи звъни на съпорта.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #6

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Сега пробвах без сплитера само с единична връзка и силата на сигнала и качеството е вече към 20-30. видимо картината е вече добре но не знам и това дали е достатъчно. върна ли сплитера сила и сигнал веднага падат на 10.

    Тъпото е, че това са HD каналите, които уж трябва да се виждат перфектно и затова най-много ме е яд... нормално ли е при тях да са такива по слаби показателите на качество и сила на сигнал?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    Сега пробвах без сплитера само с единична връзка и силата на сигнала и качеството е вече към 20-30. видимо картината е вече добре но не знам и това дали е достатъчно. върна ли сплитера сила и сигнал веднага падат на 10.
    ......
    При тази ситуация има две възможности - или сигнала без сплитера е на ръба на доброто качество и включването на сплитер (дава 4dBµV затихване) вече го прави слаб за тунера или имаш лоша връзка в някой F конектор. Имам останали усилватели (професионални, от кабелната ми ТВ), ако нещата опрат до там пиши на ЛС.
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    .... сложиха 30дб сплитер и сега съм пушка.
    Не искам да се заяждам, но това по-горе има две грешки.
    1. Няма сплитери с такова затихване. Сплитера дели сигнала по равно между изходите с определено затихване. Има сплитери с 2,3 и 4 изхода, които затихват сигнала от вход към изход респективно с 4, 6 и 8dBµV.
    2. Големи затихвания се получават с елементи, наречени TapOff или комбинация от тях. TapOff със затихване 30dBµV няма, най-голямото е 24dBµV.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #8

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    F конектор... какво е това? Накрайниците ли? Може ли да е от тях и да е само за HD каналите проблема!!!
    Сега проверих и всички HD канали са на честота 722Mhz./май е най-високата честота/ Друга най-близката честота на която намерих канали е 714 и при нея всичко е ОК.. може да има и други но все пак са 150 канала и не ми се проверява 1 по 1

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    F конектор... какво е това? Накрайниците ли? Може ли да е от тях и да е само за HD каналите проблема!!!
    Сега проверих и всички HD канали са на честота 722Mhz./май е най-високата честота/ Друга най-близката честота на която намерих канали е 714 и при нея всичко е ОК.. може да има и други но все пак са 150 канала и не ми се проверява 1 по 1
    Да F конекторите са накрайниците. Може да е и от тях. Внимателно трябва да се огледат за късо на нишка от оплетката към централното жило или за окислено централно жило. 722Mhz е доста висока честота, а сигнала по кабела затихва пропорционално на честотата - колкото тя е по-висока, толкова затихването е по-голямо. От значение за тези честоти е и качеството на коаксиалния кабел. Ако за разклоненията си ползвал някакъв стар кабел, може да е и от това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    Сега пробвах без сплитера само с единична връзка и силата на сигнала и качеството е вече към 20-30. видимо картината е вече добре но не знам и това дали е достатъчно. върна ли сплитера сила и сигнал веднага падат на 10.

    Тъпото е, че това са HD каналите, които уж трябва да се виждат перфектно и затова най-много ме е яд... нормално ли е при тях да са такива по слаби показателите на качество и сила на сигнал?
    При теб явно и без сплитер са зле нещата. Викни ги да си оправят нивата на сигнала, няма нужда ти да правиш гимнастики. На входа като е зле, после трудно ще го вдигнеш без недостатъци.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #11

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    от време на време горят тия гадини - не знам какво им се прецаква... но при мен 2-ри път се случва.
    трябва ти най-малко затихващият слплитер тап или там каквото е - колкото са по-малки децибелите написани отгоре му толкова по-добре.
    казал съм че не съм проверявал какво е
    децибелите също -да 30 са доста и вярно може да не са толкова - по спомен...

    а идея какво може да му се пукне на пущината? вътре само р-л-це-та що горят мамицата им - моя е на много криво място сега съм скрил дупката в картона...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #12

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    След сплитера смених скоро с чисто нов кабел/друг е въпроса, че ми се струва тънък и не знам колко е качествен, но само такъв предлагаха по магазините тука/ тъй като правих изолация с гипсокартон и за да стане уж красиво го прекарах зад картона, а на стената е контакт/за кабелна/ в който включвам парче около метър до ТВто..... . Явно трябва да пробвам с директна връзка с друг кабел и накрайници и да видя ще има ли промяна в силата и качеството на сигнала и ако има да търся проблема в новата инсталация... но ще е много тъпо ако се окаже кабела защото няма да мога да го сменя и пак ще минават кабели през стаята...

    още нещо което забелязах и не знам дали е от полза.. зад качеството в скоби има и други данни... за тези които са с качество 100 пише BER: 0.0 х 1E-6 , a за тези със слабото качество това BER варира от 650 до 750. /напр. BER: 725,34 x 1E-6/

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #13

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    http://en.wikipedia.org/wiki/Bit_error_rate
    Да нямаш контакти от тия турските , чул съм че режат сигнала .

  17. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #14

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk
    а на стената е контакт/за кабелна/ в който включвам парче около метър до ТВто..... . Явно трябва да пробвам с директна връзка с друг кабел и накрайници ......
    При нас такива конзолки за стената за кабелна, които слагах даваха проблем. Вътре имат малка платка - шунтирах я и директна връзка!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Ясно!!! Проблемите ти са в контактите. Тези турските се държат като TapOff елементи с затихване 12dBµV. Има вътре едно съпротивление (или две, не помня вече) които трябва да се махнат и централното жило на коаксиала да е свързано към средната клема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с конвертор и разделяне на сигнала
    От jojobix във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-12, 23:17
  2. проблем с hdmi и кабелна телевизия
    От pet1r83 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-11, 08:46
  3. Проблем с кабелна и ток
    От milen7910 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-10, 18:51
  4. Проблем с цифрова кабелна телевизия
    От Life във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-10, 15:25
  5. Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.
    От la_vesko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 23
    Последно: 27-05-08, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе