здравейте колеги,досега никога не ми се е налагало да поправям лсд тв,но ето,че моят се повреди.става въпрос за токов удар от пс през хдемай входа на твто.в момента няма картина иначе управлението му работи,което ме навежда над мисълта ,че е заминал т-кон борда.от друга страна ми се струва невъзможно токовият удар да мине през мейн ав борда без да го повреди.бихте ли ми помогнали да диагностицирам коя от двете платки е дефектирала?като е включен т-кон борда тв работи без картина,но явно товари защото след няколко минути тв се изключва.като изключа тази платка тв-то работи без да изключва естествено без картина.именно за мене това е признак че е повреден т-кон борда.лошото е ,че в бг никъде не намерих въпросните платки,има ги в разни юк сайтове но партидния номер на мейн борда е различен.доколкото разбрах това е важен параметър определящ съвместимостта на софтуера за съответния панел.ето ги и платките:t-con eax58328802(2) main board-eax60686904(2) ebu60674822.благодаря в аванс за помоща.