Резултати от 1 до 15 от общо 15

ПЛАЗМА LG 42 - повреда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #1

    ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Моля помогнете ! От Видин съм,а телевизора купих от Техномаркет Враца декември 2006 г.При включване екрана е черен и постепенно изсветлява от дясно на ляво,като се появяват цветовете,но по тъмни и размазани,а лицата на хората са на петна.Логото на БТВ си стои,както разбрах от нета "нещо си" е прегоряло/жена съм все пак/.Проблема е ,че във Видин обиколих 4 сервиза и няма кой да ми каже каква е повредата и дали може да се отстрани ,казаха ми да си купя нов,защото ремонт на плазма не се прави/ което със сигурност не е така/. Та молбата ми е за мнение от вас,специалистите ,какво може да е и добър сервиз в София,където да го закарам. Предварително благодаря на тези ,които ще ми отговорят.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #2

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Не съм специалист, но до колкото знам ремонт на плазмата наистина не се прави! Тя си има някакви определени часове на работа и след като изтекат просто се сменя (не се ремонтира) - това е, което знам аз! Дано да греша, но.....
    Моя съвет е да смениш ТВ'то само, че този път си купи ЛСД.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #3

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Цитат Първоначално публикувано от val_._
    Моля помогнете ! От Видин съм,а телевизора купих от Техномаркет Враца декември 2006 г.При включване екрана е черен и постепенно изсветлява от дясно на ляво,като се появяват цветовете,но по тъмни и размазани,а лицата на хората са на петна.Логото на БТВ си стои,както разбрах от нета "нещо си" е прегоряло/жена съм все пак/.Проблема е ,че във Видин обиколих 4 сервиза и няма кой да ми каже каква е повредата и дали може да се отстрани ,казаха ми да си купя нов,защото ремонт на плазма не се прави/ което със сигурност не е така/. Та молбата ми е за мнение от вас,специалистите ,какво може да е и добър сервиз в София,където да го закарам. Предварително благодаря на тези ,които ще ми отговорят.
    Сервиза на LG във Видин е на бул. "Панония" № 28, тел. 0889/ 482 501. Ако си го посетила и там са ти го казали същото, единствения вариант, за съжаление, е нов тв. Но нека и съфорумците от София да споделят.

    Цитат Първоначално публикувано от Djia
    Моя съвет е да смениш ТВ'то само, че този път си купи ЛСД.
    Колега, нека бъдем малко по-конструктивни! Все пак, е въпрос на личен избор. Всяка технология си има своите предимства и недостатъци.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Логото на БТВ ще си стои. Няма как да се махне. Маха се единствено с нов телевизор. Това е недостатък на плазмите.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #5

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    Колега, нека бъдем малко по-конструктивни! Все пак, е въпрос на личен избор. Всяка технология си има своите предимства и недостатъци.
    Съгласен съм, но до колкото знам плазмените вече са ги спряли от производство а и ако не се лъжа четох някъде, че щяли да забранят изобщо употребата им понеже харчели доста електроенергия или нещо от сорта беше...
    Та за това и дадох такъв съвет, в крайна сметка всеки сам решава какво да си купи! Нито аз, нито ти можем да решим вместо нея!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #6

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Абе хора,вие се смеете,но на мен ми се плаче ! Вижте защо си мисля,че не се хвърлят просто така телевизори на 3г. Случайно попаднах на този форум докато се ровех из нета : Plazma LG42PC1RV-ПОВРЕДЕН ХИБРИД

    от yaesu » 06 Май 2010 22:21
    Здравейте колеги.част от хубрида STK795-820 е изгорял.укасява "VS" 180те волта към маса.най вероятно са пробили крайните транзистори.мисля е няма как да го отворя и модифицирам.корпуса е плътен.моля дайте съвет от къде мога да намеря STK795-820 или идея която да помогне за ремонта.
    поздрави Няма ли някой тук,който да помогне . Признавам,че тези хора си говорят на непознат за мен език !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #7

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Здравейте, айде да не спамим на човека темата със заяждания на дребно и да не правим определения за хората от няколко емотикона. Ако някой е запознат с материята, да помогне.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Според мен попитай във форума на eshop.bg - там има доста ТВ техници.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #9

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Благодаря на dejan !

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #10

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    val_._

    Форуми на сервизните техници

    http://forum.eshop.bg/

    http://www.nbs-set.com/forum/

    _________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Djia
    Не виждам какво толкова има да се смееш! Ако мислиш, че си измислям, може да прочетеш тук -
    http://news.ibox.bg/news/id_1642145271
    и тук -
    http://www.expert.bg/n128677/p5/
    Както съм писал по-горе "не съм сигурен в това, а до колкото си спомням бях чел някъде". Сега потърсих в нета и попаднах на тези статии...
    Сега мога и аз да се посмея малко -

    п.п. Ако искате и двамата смешници с по-горните постове може да се гръмнете, няма да имам нищо против! Смотаняци...
    Djia
    Първо се образовай и тогава изказвай мнение по въпроса!!!!
    Информацията на линковете които си дал се пише от такива като теб - къде чули къде недочули или недоразбрали...
    Тази година Panasonic скоро пуснаха петият си най-нов завод за плазмени панели Amagasaki 3
    http://panasonic.net/avc/viera/us201...ion/index.html

    http://www.accessmylibrary.com/artic...me-plasma.html
    http://www.themoscowtimes.com/busine...es/196701.html
    http://www.highbeam.com/doc/1G1-118424341.html

    Три от големите в бизнеса спряха производството миналата година Pioneer , Hitachi , Fujitsu
    Останаха обаче други трима -Panasonic ,Ssamsung , LG



  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Така, по реда на нещата....
    Имам същия телевизор и преди няколко месеца даде същия дефект.
    Истината е в това:
    от yaesu » 06 Май 2010 22:21
    Само че схемата нито ще я намериш, нито можеш да демонтираш въпросния модул. Сменя се цялата платка Z-modul. Платката можеш да доставиш чрез Роял сервиз. Приготви се обаче за солена цена. Ако местния техник няма канала за доставка от Роял сервиз, пиши ми на ЛС да ти дам телефоните за да си направиш заявката. Може да я имат в наличност (както се оказа при мен), но може да се наложи и да почакаш десетина дни да я доставят от склада за Европа (май е в Унгария).

    Цитат Първоначално публикувано от Djia
    Не съм специалист, но до колкото знам ремонт на плазмата наистина не се прави! Тя си има някакви определени часове на работа и след като изтекат просто се сменя (не се ремонтира) - това е, което знам аз! Дано да греша, но.....
    Моя съвет е да смениш ТВ'то само, че този път си купи ЛСД.
    @Djia,
    Ако не си наясно с даден проблем, по-добре замълчи. Така поне не рискуваш да предизвикаш насмешката на останалите.... Имаш ли поне представа колко струваше тоя телевизор 2006г??? Цели 4300лв! Как се хвърлят така??? Ремонта ще и струва максимум 300лв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #12

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда



    Форуми на сервизните техници

    http://forum.eshop.bg/

    http://www.nbs-set.com/forum/ Благодаря за съвета,потърсих помощ и в двата форума,но явно са само за техници и не ме допускат дори до регистрация/имат един технически тест за да ограничат достъпа на такива като мен/. Така,че имате ли други идеи ?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #13

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    @Lupus,
    Както съм писал в първия си пост - не съм специалист а във втория, който е изтрит съм писал, че не съм сигурен в това, което писах а, че до колкото си спомням някъде бях чел нещо такова!
    Така, че не виждам какъв е проблема да пиша! В крайна сметка за това е форум, никъде не пише, че трябва да си специалист по дадена тема за да даваш мнения - всеки има право на мнение и никой не е длъжен да се съобразява с чуждото мнение!
    Можеше да кажеш две думи на младежите, които така грозно се изсмяха на моя пост а не да коментираш само моето изказване! Мисля, че те би трябвало да се въздържат от подобни изказвания!
    Приятен ден!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #14

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    Ура,поправиха телевизора ми ! Благодаря на всички,които помогнаха със съвет или мнение и най-вече на Lupus!Браво на техниците от Роял сервиз!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #15

    Re:ПЛАЗМА LG 42 - повреда

    val_._ ,радвам се, че са оправили твоето ТV !

    Djia, не е лошо да не пишеш простотии ,мнение което не почива на реални факти предизвиква смях в хората ,които са запознати ,но на тези които не са .... твоето некомпетентно мнение може да и докара само неприятности !!!

    P.S. Чети повече !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SAMSUNG S85 - повреда?
    От d_imige във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 30-05-14, 22:02
  2. повреда на lg 37lh4000
    От veskodivia във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-14, 23:22
  3. Повреда в климатик NEO
    От ttdttd във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-12, 17:31
  4. Бойлер Дипломат-повреда
    От Alamo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 08-06-10, 20:29
  5. повреда CPU или MB - как да разбера ?
    От dng във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 04-11-04, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе