Резултати от 1 до 5 от общо 5

DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1

    DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"

    Колеги,
    някъде бях срещал постове из мрежата за оправяне или някакво подобрение на появили се с времето тъмни петна (DSE) след връщане на фабричните настроики на даден телевизор. Има ли такова нещо или някой си е писал ей така да си намира работа? Мой познат търси решение, но не смее да възстанови фабричните настройки за да не му изчезне последния ъпдейт. Страхува се, че после няма да има такава картина която е нагласял и постигнал дълго време. Аз му казах, че само със смяна на панела ще се оправи, но моля и за вашето мнение.
    Благодаря за съветите!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"

    Това не е софтуерен дефект , че да се реши по софтуерен път . Ако става въпрос за стар CCFL LCD , то там с времето се появяват такива мръсни петна (обикновено тръгват от ъглите) - аз също имам такъв тв - и вероятно с разглобяване и почистване би могъл да се редуцира проблема , но не съм сигурен в крайния резултат .

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"

    не мисля .. подсветката губи интензитет с времето и за това се появяват такива петна ..

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"

    Ето , интересно как ще се "излекува" софтуерно ? А новите EdgeLED са си фабрично така - калпаво производство с 0 качествен контрол никакъв софтуер не може да го спаси .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #5

    Отговор: DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"

    Благодаря колеги!
    И аз това му казах. За щастие днес успя да си продаде телевизора на един непретенциозен съсед и отива да си купи нов (дано без същите кахъри), така че закривам темата-въпрос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. "Син екран" по време на инсталация на WinXP
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 30-05-06, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе