Резултати от 1 до 4 от общо 4

Пращене, цъкане, бръмчене и др. звуци, потенциално от захранването на Samsung UE40JU6400

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #1

    Пращене, цъкане, бръмчене и др. звуци, потенциално от захранването на Samsung UE40JU6400

    Звуците се появяват на включен телевизор. Силата на подсветката е на минимум! Зависят от картината, дали има наличие на ярки/светли цветове и изображения, но винаги са доста силни. Достатъчно, че ако звука е спрян, ги чувам на 2м тихо. При изключване, продъжава едно цъкане и пукане за известно време, след което спира. Най-тревожният звук, който издава е идентичен със статично електричество/течащ ток/искри, като реално искри не се виждат. Отворих корпуса, и не мога да определя откъде точно се чува звука, но сякаш е от долната страна на захранването, но пък е около единият траф и това може да ме лъже.
    Самият екран премигва постоянно, но не напълно да изгасва, може да се сравни с премигване на очите като скорост. Светодиодните ленти на подсветката са за смяна до една, от години са полилавели. Не знам има ли връзка едното с другото.
    Убих се да търся конкретният траф, около който чувам звука, не го открих никъде като резервна част. Основно ме тревожи, този звук, като от статично електричество, да не доведе до пожар, иначе телевизора ще се ползва още, докато умре напълно, стига да е безопасен.

    Заслужава ли си изобщо диагностика и ремонт на тази антика от 2015г? Дисплея е на около 60000 часа. Телевизора се ползва малко, за гледане на по 1-2 филма вечерно време, не всеки ден. Намерих някаква нова подсветка за около 85лв, както и втора ръка захранване за 50лв, но не ми се рискува с такова.
    Ако има нужда, мога да прикача снимка на захранването и да опитам да запиша нещо, въпреки че не вярвам да се чува добре.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #2

    Отговор: Пращене, цъкане, бръмчене и др. звуци, потенциално от захранването на Samsung UE40JU6400

    Има вероятност, подсветката да товари захранването и от там бръмченето. Не знам, дали може да се тества, като се разкачи подсветката...
    Така и така си решил, да сменяш подсветката - действай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: Пращене, цъкане, бръмчене и др. звуци, потенциално от захранването на Samsung UE40JU6400

    Възможно ли е да са от самата подсветка всички тези звуци? Защото ако не е захранването, точно до него има малък вентилационен отвор от който е възможно да се чуват.
    Трябва да видя къде е закачена подсветката, за да я изключа. Дано има достъп, без да се достига до самата нея.

    Не ми се сменя подсветка, ако самият телевизор няма да го бъде.
    Все пак, може ли да се гледа така безопасно или е по-добре да не се ползва, докато се открие проблема?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #4

    Отговор: Пращене, цъкане, бръмчене и др. звуци, потенциално от захранването на Samsung UE40JU6400

    Шума идва от захранващият блок (power board). От него трябва да тръгват два кабела - единият е захранване за main board (зелената платка с процесора и портовете), другият захранва подсветката.
    https://youtu.be/HFi2slA4ZK8?t=35
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-06-23 в 07:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. X950H бръмчене или бръмчене в менютата
    От seichi във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-04-22, 20:10
  2. Цъкане от Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W
    От ianiovski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 25
    Последно: 25-01-22, 16:04
  3. Телевизор UE40JU6400 - Server not found.
    От RitmoDelMar във форум Samsung телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 15-03-21, 22:55
  4. Siemens RS555 шум и пращене в единия канал
    От zomane във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 03-08-07, 19:18
  5. Цъкане на РС-то
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-06-07, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе