Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #1

    Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2


    Наскоро си купих Тошиба 40VL748 и разбира се ми се ще да видя какво може. Та питането ми е какво мога да постигна (свободно гледани програми) с вградения сателитен тунер DVB-S/S2 и наличната ми Вивакомска 60 см. антена с единичен конвертор Sharp. Извинете ме ако не е за тук въпроса ми.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Колега , а ти какво очакваш да стане ? Имаш ли представа от настройките при този тип техника / нищо лично , само питам , без лоши чувства / , а и си с единичен конвертор ! Иначе спътници много , програми още повече !

    Иначе , ако ти се чете , моля - http://dtv-bg.com/ !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #3

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Нямам абсолютно никаква представа от тази техника и затова реших да започна с въпросите от някъде. Очаквам някой да каже, че няма да стане с тази антена или този ТВ със сат. тунер и тн. Или ли пък друг да каже "Опитай така. Направи така. Може би ще се получи но не си ...." Все пак трябва да се почне от някъде.
    Та какво му е на единичния конвертор? Дай ми някаква начална скорост да не се излагам прекалено много в http://dtv-bg.com/

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    първо кажи колко спътника и кои ти излизат запаметени на тошибата. Второ антенката ти към кой спътник е насочена и сигнала на колко децибела е. ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #5

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    първо кажи колко спътника и кои ти излизат запаметени на тошибата. Второ антенката ти към кой спътник е насочена и сигнала на колко децибела е. ?
    Sirius 4,8E, Eutelsat 7.0E, Astra 19.2E, Astra 23.5E, Astra 28.2E и TurkSat 42.0E . Антената е в мазето :rolleyes: , тия дни ми я даде един приятел за да правя опити. Започвам от "0" . Според http://www.dishpointer.com/ Astra 23.5E е успоредно по дължина на блока ми и предполагам, че няма да се получи с този спътник. По-удобни ще са ми Sirius 4,8E, Eutelsat 7.0E, Astra 19.2E , защото ще имам директен поглед върху ТВ-то, ... като начало

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #6

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Много правилно си споменал dishpointer.com. Предполагам, че имаш южно изложение (напр. тераса), на което да монтираш антената. Ако искаш пробвай с Астра 19,2 http://www.lyngsat.com/astra19.html

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Антената към Hotbird 13°Е или Astra 19.2°E и ще гледаш много свободни телевизии.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #8

    Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Антената към Hotbird 13°Е или Astra 19.2°E и ще гледаш много свободни телевизии.
    Прав си. Нямаше нищо сложно (но след като нулирах ТВ-то щото нещо бях пипал тук-там :rolleyes: ). За настройка на антената съм ползвал само телевизора без специализирана техника. Излязоха стотици програми и в крайна сметка разбрах, че почти няма какво да гледам . Само сина изкяри с 2-3 детски канала.
    За Hotbird 13°Е (и другите които не са в списъка на Тошибата) трябваше да въвеждам ръчно транспондерите, но се получи.
    В крайна сметка намерих 80 см. чиния и я "закотвих" към Astra 19.2°E. При ясно време излизат и повечето от транспондерите от Астра 1Н но са много слаби (25-30%).
    Когато имам време ще монтирам и насоча към някой спътник и 60 см.-вата, за да пробвам как се държи ТВ-то с DiSEqC ключ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #9

    Отговор: Re:Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Здравейте,от няколко часа си играя с едно LG LA42691s закачено за антена на булсатком и хващам Hotbird 13°Е. Намира 119 програми но от тях отключени са само 9 турски и една казахстанска.Всичко друго изисква CI modul.Aз ли не правя нещо като хората или...?


  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Би трябвало дори и с тая антена да излязат повече - вероятно настройката не ти е съвсем наред , но и по-принцип всичко по-интересно е кодирано...
    Eutelsat Hot Bird 13B/13C/13D at 13.0

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #11

    Отговор: Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Нищо повече от вчера не мога да постигна ,понеже никога не съм имал вземане-даване със сателитна телевизия явно проблема е в мене.След големия ентусиазъм който имах до вчера,днес вече съм на път да се откажа (след още 4 часа игра).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Вградените тунери нямат много "полезни" опции и са предназначени точно за това - гледане на пакетите на сат. операторите (които предлагат и съответния СА модул) .
    Satellite Finder / Dish Alignment Calculator with Google Maps | DishPointer.com - виж тук , като не забравяй и да погледнеш конвертора как трябва да е завъртян.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #13

    Отговор: Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Сега изчетох и тази тема:
    forum.bulsat.com - Виж темата - CI Modul
    и ми стана ясно,че ако искам да гледам сателитна тв ще трябва да запълня дупката на умния телевизор(както се е изказал някой там).
    Заради тръпката(аз съм човек дето много тръпне като става въпрос за техника(да не чува жената че ще ме изсели)) бих купил такова нещо,ама незнам какво точно,гледам че има различни.Ако може да ми покажеш какво точно да потърся!А от мен :

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Това зависи на кой оператор ще си абонат - от българските само Виваком предлага модул и техния пакет е на 45Е .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #15

    Отговор: Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2

    Аз забравих да спомена че тази антена не може да се върти на никъде заради сгради наоколо.Само към този спътник може.Другия вариант е вертикално нагоре
    Затова и от булсатком навремето са я насочили натам.Съжалявам ако говоря глупости.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. tx-p50vt50e-3d субтитри на вградения плеър!?
    От buferato във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-14, 19:00
  2. Чувствителност на вградения DVB-T тунер
    От i486 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 09-10-13, 15:25
  3. 3D субтитри за вградения плейър на LG
    От svet63 във форум LG телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-13, 09:57
  4. RAID с вградения контролер
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 20-04-11, 07:37
  5. какъв е вградения киризатор на .....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-03, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе