Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

3D субтитри за вградения плейър на LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #1

    3D субтитри за вградения плейър на LG

    Някой знае ли може ли вграденият плейър на LG телевизорите да чете 3D субтитри?

    Аз опитвам вече два дни да пусна субтитри на 3D филм, който гледам на флашка през USB порта. Филмът е във формат MKV side-by-side. "3D subtitler" дава 2 възможности за конвертиране VobSub и Blu-ray. Предполагам, че трябва да се използва VobSub? Ако да, програмата създава 3 файла: .idx, .sub и .xml -- кой от тях трябва да се използва? И как? Като отделен файл на флашката или да се вмъкне (mux) в MKV файла? Или пък "3D subtitler" не е начина?

    Досега, единствено успях да изкарам 3D субтитрите на компютъра си, но дотам...

    Моят LG e LX6500.

    Помощ!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #2

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Здрасти,

    Имам абсолютно същия проблем. Намерих едно решение, което не съм тествал, но всички казват, че работи.

    И аз си купих LG LW4500, дърпам си side by side (SBS) филм използвам 3D Subtitler за да направя субтитрите 3Д, вкарвам флашката в телевизора, но уви субтитри няма.

    За 3D-Subtitler аз им пускам дълбочина -3. Най-добре следвай стъпките тук: http://www.3dsbs.com/3d-subtitles/57...-subtitle.html

    Ето решението за телевизора, до което стигнах след доста време блъскане (довечера ще пробвам и ще пиша дали става):

    1. Трябва да вградиш субтитрите в самия .mkv файл

    2. За целта ти трябва една програмка - MKVTOOLNIX, можеш да я свалиш тук: http://www.videohelp.com/download/mk....2.1-setup.exe

    3. Слагаш филма (.mkv-то), 3Д субтитрите (.idx, .sub, i XML) в един фолдер.

    4. Пускаш mkvmerge GUI (така се казва след инсталацията)

    5. Понеже не намерих туториъл как точно се използва, четях форуми - има доста настройки, всеки съветва да не пипаш много много

    6. В Input зареждаш .mkv-то, ще излезнат няколко неща

    7. Пак в Input зареждаш .idx, той излиза най-долу. Маркираш го и по-долу избираш Български

    8. Маркираш останалите файлове (един по един) и на Extra Option на compression им даваш none

    9. Избираш Output, по default ще ти даде същата папка с добавено (1) към името на .mkv-то (Програмата прави нов .мкв-файл - трябва да имаш достатъчно дисково пространство.)

    10. Даваш Start Muxing

    Според големината на файла времето е различно, аз пробвах с няколко - излиза ми около 20 минути. Пак ти казвам не съм го пробвал на ТВ-то, защото не съм вкъщи. Довечера ще го пробвам и ще пиша. Дано да стана, че вече ми писна от това 3Д, само проблеми.

    Пиши ти ако стане, ако не да търсим решение. Поздрави!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #3

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от KuriN
    Здрасти,

    Имам абсолютно същия проблем. Намерих едно решение, което не съм тествал, но всички казват, че работи.

    И аз си купих LG LW4500, дърпам си side by side (SBS) филм използвам 3D Subtitler за да направя субтитрите 3Д, вкарвам флашката в телевизора, но уви субтитри няма.

    За 3D-Subtitler аз им пускам дълбочина -3. Най-добре следвай стъпките тук: http://www.3dsbs.com/3d-subtitles/57...-subtitle.html

    Ето решението за телевизора, до което стигнах след доста време блъскане (довечера ще пробвам и ще пиша дали става):

    1. Трябва да вградиш субтитрите в самия .mkv файл

    2. За целта ти трябва една програмка - MKVTOOLNIX, можеш да я свалиш тук: http://www.videohelp.com/download/mk....2.1-setup.exe

    3. Слагаш филма (.mkv-то), 3Д субтитрите (.idx, .sub, i XML) в един фолдер.

    4. Пускаш mkvmerge GUI (така се казва след инсталацията)

    5. Понеже не намерих туториъл как точно се използва, четях форуми - има доста настройки, всеки съветва да не пипаш много много

    6. В Input зареждаш .mkv-то, ще излезнат няколко неща

    7. Пак в Input зареждаш .idx, той излиза най-долу. Маркираш го и по-долу избираш Български

    8. Маркираш останалите файлове (един по един) и на Extra Option на compression им даваш none

    9. Избираш Output, по default ще ти даде същата папка с добавено (1) към името на .mkv-то (Програмата прави нов .мкв-файл - трябва да имаш достатъчно дисково пространство.)

    10. Даваш Start Muxing

    Според големината на файла времето е различно, аз пробвах с няколко - излиза ми около 20 минути. Пак ти казвам не съм го пробвал на ТВ-то, защото не съм вкъщи. Довечера ще го пробвам и ще пиша. Дано да стана, че вече ми писна от това 3Д, само проблеми.

    Пиши ти ако стане, ако не да търсим решение. Поздрави!
    По принцип това е начина описан от теб, но MKV поддържа само idx от трите формата и съответно само него можеш да добавиш с MKVTOOLNIX. До тук добре, но идва следващият проблем, най-вероятно телевизора не чете idx(това са графични субтитри като на двд), може да се провери в книжката. Аз съм със Самсунг и не става

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #4

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    По принцип това е начина описан от теб, но MKV поддържа само idx от трите формата и съответно само него можеш да добавиш с MKVTOOLNIX. До тук добре, но идва следващият проблем, най-вероятно телевизора не чете idx(това са графични субтитри като на двд), може да се провери в книжката. Аз съм със Самсунг и не става
    Дам, така стана, излизат някви подобия на субтитри, но нищо не се чете. Плеара на LG-то не чете .idx.

    За сега си остава чрез HDMI, за side by side, през лап-топ. Много важно е да се настрой от лаптоп-а ТВ-то да е на Native resolution. Иначе иконата за 3D e неактивна.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #5

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    плеара на лг чете idx поставете в отделен folder idx i sub а str оставете в директорията на файла

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #6

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от chilev
    плеара на лг чете idx поставете в отделен folder idx i sub а str оставете в директорията на файла
    Тогава ще чете srt файла, който не е 3Д. Как ще свърже филма със субтитрите в друг фолдър?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #7

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    При мен idx/sub не ги зацепи.
    Пробвах със "ass" ама не се усеща говедото как да ги разположи.
    http://188.138.72.109/showthread.php?tid=47904

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #8

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    пробвайте по начина който ви споделих при мен 3д суб от вградения плеар варвят по само този начин и не става въпрос за обикновенни суб а 3д
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328636035[/time]_________________________________________________

    относно филма си има фолдер и в него още един фолдер 3д суб в който са sub i idx,a srt e в фолдера на видето

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #9

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от chilev
    относно филма си има фолдер и в него още един фолдер 3д суб в който са sub i idx,a srt e в фолдера на видето
    Я малко по-подробно, че ми стана интересно.
    Ако филма е AAA.MKV
    субтитрите в същата директория с име AAA.SRT
    AAA.IDX и AAA.SUB във фолдер с какво име да ги сложа?

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #10

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    името мисля че няма значение при мен са 3d subtitles или srt
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328642400[/time]_________________________________________________

    до сега гледах така на вградения плеар но незнам дали няамат няква разлика пларите между моделите моят е lw9800 но понеже не четеше всичко и си взех pop a 300 уж добър това онова уж подържа sub idx от три дни не мога да ги подкарам тези 3д субтитри на пуканката до като на вградения нямах грижи
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328643109[/time]_________________________________________________

    но интересното беше че субтитрите не идват в два потока ляво и дясно а като нормалните в един и явно вградения плър ги симулира незнам но факт е че има субтитри пък дали са 3д и 2д незнам

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #11

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от chilev
    но факт е че има субтитри пък дали са 3д и 2д незнам
    Ами като не знаеш дали са 2Д или 3Д защо внасяш шум в системата??????
    Това са си 2Д субтитри щом нямаш от ляво и от дясно отделни субтитри. Ти си гледаш субтитрите от *.str файла както ти обясни KuriN.

    За пуканката ето ти програмка:
    http://188.138.72.109/showthread.php?tid=47904
    която от str ще ти направи ass.
    Слагаш ги заедно с mkv-то и се кефиш на 3D субтитри на пуканката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #12

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Снощи пробвах това което chilev каза. Не става...

    Пуска си се srt файла, като смесиш картината става манджа... Пробвах с subtitle бутона да видим дали ще намери другите, но не стана.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #13

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Плеъра на LG чете ли idx и ass субтитри? На моя Samsung и двата формата не се четат. Няма как, ако нещо не се чете(не се поддържа от плеъра) от същата папка, където е видеото, да се прочете от подпапка както предложиха по горе.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    Плеъра на LG чете ли idx и ass субтитри?
    Ц

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #15

    Re:3D субтитри за вградения плейър на LG

    Цитат Първоначално публикувано от KuriN
    Дам, така стана, излизат някви подобия на субтитри, но нищо не се чете. Плеара на LG-то не чете .idx.

    За сега си остава чрез HDMI, за side by side, през лап-топ. Много важно е да се настрой от лаптоп-а ТВ-то да е на Native resolution. Иначе иконата за 3D e неактивна.
    Колега от сума ти време се блъскам да си пусна 3D на телевизора през лаптопа обаче след като пусна филма се виждат двете страни обаче иконата за 3Д не е активна.По горе си споменал че трябва да се настрои да е на Native resolution обаче нещо не ми се отдава да го намеря.Я кажи къде точно да търся пък дано това е проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. tx-p50vt50e-3d субтитри на вградения плеър!?
    От buferato във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-14, 19:00
  2. Как да оползотворя вградения в ТВ-то DVB-S/S2
    От p1leto във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 15
    Последно: 29-03-14, 20:07
  3. БГ субтитри за AD215 / BOA 85700 плейър
    От disem във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-07, 17:45
  4. DivX плейър без субтитри
    От alexi_dobrev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-05, 00:08
  5. какъв е вградения киризатор на .....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-03, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе