Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2

КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #1

    КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Здравейте,
    извинявайте за невежеството, въпроса ми е следния:
    имам телевизор с DVB-T тунер, но проблема ми е че е за mpeg2 кодиране, а целта е да ползвам цифровата ефирна телевизия за която е необходимо тунера да ми е mpeg4 - та възможно ли е проблема да се реши с използване на подходящ КА модул?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Ами никой не се осмели да си купи това и да изкаже мнение което ще послужи да доста хора от форума - може Вие да сте първия

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #3

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Ако знам къде го продават бих отишъл с телевизора си на проба преди покупката му , а колко струва?

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Говори по телефона със собстевника на сайта. Преди няколко месеца тестваха няколко такива модула, но не знам какви са били резултатите.
    Цифроним - цифрова ефирна телевизия достъпна за Вас - ЦифроНИМ ООД

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #6

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Благодаря за отговорите, утре ще се обадя на телефоните от сайта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #7

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    "Гледам и не вярвам на ушите си"Наистина ли не сте в час или бъзикате човека? ка модула е за кодирани програми т.е в него се пъха смарт карта за виацес ирдето.конакс...телевизор чиито тунер не поддържа мпег4 няма как да го накараш да работи на мпег4.т.е ако иска да гледа ефирна цифрова човека трябва да си купи външен приемник който поддържа мпег4.и един съвет-търси приемник който има сиай слот за карта и е двбт2.за да ти е мирна главата за в бъдеще,понеже цифровата в началото тръгна на мпег2 после смениха стандарта...

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Тунера си е тунер , ти да не кажеш че не може да хване каналите ? той си ги хваща но не ги декодира , след тунера се декодира сигнала . През този интерфейс / CI / може не само такъв модул да работи но и други работи - нима едно юсб само мишка работи ? До колкото това работи или е ефективно - не знам а и не съм се интересувал но щом е тествано от някой - какво му пречи да попита .

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #9

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Конвертиращият модул преобразува MPEG4 в MPEG2 и по този начин може да гледаш картина на старите телевизори с MPEG2
    NEOTION.COM
    jonov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #10

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Здравейте, отговориха ми че има несъответствие в излъчването и затова предлаганите няколко вида КА модули работят с проблеми, цената им е над 100 лв, все пак при БТВ КА модула работи, надяват се при спиране на аналоговия сигнал модулите да заработят без забележки. Интересувам се от замяна на цифровия тунер - за тези пари дали е възможно да се отстрани този и да се сложи друг телевизора е Аcer 19"?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #11

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от rosen1212 Виж публикацията
    Здравейте, отговориха ми че има несъответствие в излъчването и затова предлаганите няколко вида КА модули работят с проблеми, цената им е над 100 лв, все пак при БТВ КА модула работи, надяват се при спиране на аналоговия сигнал модулите да заработят без забележки. Интересувам се от замяна на цифровия тунер - за тези пари дали е възможно да се отстрани този и да се сложи друг телевизора е Аcer 19"?
    Не!! След като се замени декодиращият чип или тунера, трябва да се пренапише и зареди софтуера за да заработи телевизора.:rolleyes:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #12

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    тези действия могат ли да станат в България? иначе и аз съм готов да ги предприема ако ми се осигури всичко необходимо - например кабел за свързване с телевизора, софтуер, най вече тунер - той какво представлява в смисъл чип схема с рейка , която може да се демонтира без инструменти, като процесор на компютър или просто е изработен в платка от телевизора.
    Пак се извинявам за невежеството, но не съм специалист в телевизионните приемници.

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #13

    Отговор: КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)

    Въпрос и отговор от браншови форум
    Възможен е. Най-евтино ще излезе като му сложиш един външен тунер. Иначе трябва да смениш тунера, да слагаш още памет и да прекрояваш мейнборда и накрая няма да стане нищо. Нека никой да не се заблуждава, че с качване на фърмуер ще станат чудеса. Определено не става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ТВ цифров декодер
    От chefobg във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 28
    Последно: 03-10-13, 23:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-05-13, 15:26
  3. Къде е проблема-CI модул,Близу или телевизора?
    От паничето във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-12, 14:15
  4. цифров модул Центрум груп
    От kaki във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-12, 18:49
  5. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе