Резултати от 1 до 4 от общо 4

Oscam с DVB-C и много въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    10
    #1

    Oscam с DVB-C и много въпроси

    Здравейте,

    Навярно въпросите който имам са задавани многократно, но търсенето ми така и не ми върна нищо конкретно.

    Нека първо да опиша ситуацията в която съм:
    Имам локален линукски сървър с инсталиран TVheadend и 3 DVB-C тунера - до тук всичко е ок, тунерите работят и мога да гледам телевизийте осигурени ми от доставчика, но ми се иска да добавя и една CI карта която да ми позволи да гледам/записвам и кодираните канали за който съм си платил. Като крайна цел ми е да използвам и timeShift функцията на TVheadend, но това е друга тема. Така и научих за OScam - извинете ме, но съм абсолютен noob в тази материя и много неща не са ми ясни.

    Вече съм поръчал card reader за CI карти и го чакам да пристигне, но от тук започват проблемите ми:

    1. Някой правил ли е нещо подобно?

    2. Има ли читав туториал как да се инсталира и настрой OScam под линукс в който реално да е описано подробно какви са различните конфигурации и всяка за какво е?

    3. Четеца който съм поръчал ми осигурява 3V и 5V - как да избера правилната стойност?

    4. Също четеца ми дава да подменям кристалите, но как да определя, какъв ми е необходим 3MHz, 4Mhz или по-вече?

    Четеца, който съм поръчал е този, надявам се да свърши работа...

    Отворен съм към всякакви идеи/мнения/коментари/критики стига да са градивни разбира се!

    Поздрави!

    P.S. Моля, ако темата не е за този раздел да бъде преместена от модератор на правилното място.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Oscam с DVB-C и много въпроси

    Само да спомена . Има и друг форум , в който повече се обсъжда такава тематика . Може би и там трябва да питаш .

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Oscam с DVB-C и много въпроси

    Колега може ли линк към форума за който говориш - може и на лично.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Oscam с DVB-C и много въпроси


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дилема .. въпроси много...
    От Symptom във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-12, 19:28
  2. Неориентиран с много въпроси...
    От trubadur_73 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 01-12-11, 09:16
  3. Отговори: 86
    Последно: 25-01-09, 18:18
  4. много въпроси
    От IBANEZ_ във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 30-04-05, 18:35
  5. Много въпроси за Slackware 9.1
    От MAKAPOB във форум Linux
    Отговори: 16
    Последно: 29-04-04, 05:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе