Резултати от 1 до 4 от общо 4

Дилема .. въпроси много...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Дилема .. въпроси много...

    Такаа.. скоро трябва да се взима машина която да отоплява магазин.Той представлява правоъгълник грубо казано. Оляво вътрешно помещение ,складче.Отдясно е витрина с врата.. Едната дълга страна е цяла външна стена,другата също (минус 3 метра),с прозорец .Понеже е търговско помещение го правихме високо 3.30 да е уж по нормите... Някой ще пита за тавана..отгоре е тераса огромна...топлоотдаване ли да искаш...като се напълни с 45 см сняг (Враца)..fun..:rolleyes:
    Запътил съм се към 7 или 10 см фибран за тавана..да не греем звезите..разходи ама по-добре.
    Въпроса е кво да е вътре като машина. Като квадратура е 8.30 ь 3.30 метра.
    Да се заигравам ли с въздуховоди респективно такива машини, VRF ми се види гооооляма каша немога се оправя с това.. Магазините ще се пускат поетапно.. цялостна климатизация мога да мислия по натам за другите.. Сега говорим само за този. Рових по закона, но сваляне на височината се допуска само при преустройство ,не е нашият случай. Та май ще смятам големите кубици на база 3.20 (-10 см от фибрана) и окачен таван нещо. Та се получават около 6.135kw машина номинал (... Почти извън конвенционалните домашни зверове. Сградата е с 5 см стиропор санирана като цяло.
    Стоящ голям гардероб добре, ама доколкото съм забелязал духа доста силно верно ,че не съм гледал хубави машини ...

    Темата е отворена за различни предложения .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Дилема .. въпроси много...

    1. Mitsubishi Electric MSH-GE50VB Климатик Mitsubishi Electric MSH-GE50VB
    2. FUJI RS-18UB Климатик FUJI RS-18UB
    3. Sharp AY/AE-AP18KR Климатик Sharp AY/AE-AP18KR
    4. HITACHI RAS/ RAC 24 GH4 Климатик HITACHI RAS/ RAC 24 GH4
    5. GREE GWH24ND Климатик GREE GWH24ND
    6. GREE GWH18KG Климатик GREE GWH18KG

    Бих избрал измежду 1,2, 3 и в краен случай 6.

    Виждал съм доста фуджи/дженерли/фуджицу по магазини.Има и много мицубишита.В последните години се наслагаха и GREE-ta, но не съм сигурен 24-ката дали е издържлива и какви са отзивите за тази машина.За 18-ката на ГРЕЕ са доста добри отзивите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #3

    Отговор: Дилема .. въпроси много...

    според мен и това върши работа ие клас А condex.bg - Продукти - детайл

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #4

    Отговор: Дилема .. въпроси много...

    Опитвам се да глася дявола във въздуха ама май трудно ще стане. Ще ми се един мулти сплит достатъчен за 6 kw за големия магазин и едно дребно за офисчето . Май 2 разделни ще си бъдат .. Като цяло някакво предмиство имат ли " гардеробите" пред стенните гледам с много кекав COP са дори марковите.. ама това може и да е заблуда пък да си бълват жега.. жега жега колко да е жега.. 21 - градуса, нали е магазин..
    Вкъщи 5-цата (Daiseikai ) съм я забил на 21 на ауто ,егати и кефа почти не я чувам ,а си е чудно топло.
    Изкушавам се да спомена за сметките на комшиите..нови клиенти на газ.... божеееееееее мъка.... спирам то е за цяла тема.

    SRK50ZJX-S1 / SRC50ZJX-S Тази комбинация на Mitsubishi Heavy .. ??

    Този модел участва и по програма за енергиина ефективност.. споделете ако има келепир в тази работа..
    Този пост е редактиран от Symptom; 27-11-12 в 22:25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Неориентиран с много въпроси...
    От trubadur_73 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 01-12-11, 09:16
  2. Отговори: 86
    Последно: 25-01-09, 18:18
  3. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  4. много въпроси
    От IBANEZ_ във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 30-04-05, 18:35
  5. Много въпроси за Slackware 9.1
    От MAKAPOB във форум Linux
    Отговори: 16
    Последно: 29-04-04, 05:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе