Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By svetlio1

Булсатком - как да оптимизирам качеството?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1

    Булсатком - как да оптимизирам качеството?

    Здравейте! Днес смених телевизора - старият Самсунг CRT 22 инча, с нов SONY KDL-40RD450BAEP - до тук добре!
    Клиент съм на Булсатком и ползвам сателитна телевизия от много години. Както се досещате на стария телевизор картината беше пиемлива, но след като пуснах на 40 инча направо ми призля. Картината е замазана, около надписите се появяват сиви пиксели, пикселизация, абе пълна скръб. На всичкото отгоре телевизора го гледаме от 1.5-2 метра и всичко се набива на очи...
    Проблемът обаче е, че не всичко е по вина на Булсатком - поиграх си с настройките на телевизора, изключих всички режими за подобраване на картината и нещата малко се подобриха.

    Също така за момента съм с приемник ZHD200 и е свързан към телевизора с 3 метров HDMI. Възможно ли е тази дължина да прецаква качеството допълнително?

    Има ли тук хора със Сони телевизори, които да имат съвет как да се подобри малко картината на SD каналите?

    Записах се да дойдат техниците на Булсатком и те да погледнат дали всичко е наред с приемника, но имам 6-то чувство, че нищо няма да направят.

    Отделно вече мисля схеми да гледам телевизия от други източници - IPTV -пак на Булсатком, но доколото ми казаха, интернета ми трябва да е много добър, а и трябва да опъвам ЛАН кабел до телевизора .

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Булсатком - как да оптимизирам качеството?

    Слагай IPTV не се замисляй

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    145
    #3

    Отговор: Булсатком - как да оптимизирам качеството?

    От стар кинескоп и нисък клас LCD не очаквай чудеса.
    Можеш да вдигнеш резолюцията от приемника до 1080p,и си поиграй с настройките за картина на ТВ-то.
    Избери оператор с повече HD канали.
    Трябваше да погледнеш по-високите класове телевизори,там обработката на картината е по-добра.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Булсатком - как да оптимизирам качеството?

    Никаква обработка не може да помогне при смачкан сигнал и нисък битрейт и резолюция ... Чака се новият сателит , за по-добро качество и повече ХД канали ... евентуално може би

    п.п. точно на кинескоп е най-доброто качество при сат. операторите ни
    Frogst и bagerista9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с качеството от Youtube
    От Stefan Troplev във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 14-08-15, 17:29
  2. Проблем с качеството на картината
    От zmija във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 15-03-13, 21:21
  3. LCD - проблем с качеството на картината?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 06-02-13, 19:13
  4. Как да подобря качеството на VCD?
    От deveca във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 16-08-04, 01:15
  5. Загуба на качеството *.mp3//*.rm [?]
    От ru-boy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 13-09-03, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе