Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    2
    #16

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Добре де, всички само за субтитри говорят, а аз си купих LH-T255SD и съм безкрайно НЕДОВОЛЕН от работата му, особено при DivX дискове.
    1. Телевизора ми е 42" широкоекранен (16:9). Въпреки, че в менюто за настройки на LG-то му казвам да работи в широкоекранен режим 16:9 то така и не изпраща 16:9 сигнал към телевизора и картината се сплесква, като за сметка на това се появяват две черни ивици отгоре и отдолу - в общи линии, както би изглеждало на нормален телевизор, но сплескано! Това е ужасно дразнещо! На всичкото отгоре субтитрите леко застъпват черната ивица отдолу и дори на сила не мога да кажа на телевизора да разпъне картината на цял екран, защото покрива част от долния ред на субтитрите.
    2. Движещите се предмети на светъл фон оставят след себеси диря, като сянка. Може би на по-малък телевизор не се забелязва толкова, но при мен изглежда отвратително! Също така при резки движения, движещите се обекти пикселизират по краищата в следствие от което цветът им се променя в зависимост от фона. Това пак се забелязва най-вече на светъл фон.
    3. Звука въобще не е прекрасен! За посочените в документацията параметри очаквах много по-добри резултати. Дори максималното усилване на усилвателя е доста под очакванията ми. За сравнение имам китайски MUSTEK и корейски SAMSUNG, които са с по-слаби параметри, но звучат доста по-добре.

    Всичките тези дефекти се появяват САМО на LG-то. Както вече писах, имам SAMSUNG и MUSTEK. И двете работят прекрасно. Изрично пусках едни и същи неща на трите плейъра - дефектите в картината е само при LG-то.

    Иначе, субтитрите наистина се четат добре. Не са много големи, но шрифта им е хубав, bold и без серифи, което го прави много читаем. Всъщност това беше и причината да купя LG-то, защото на другите плейъри субтитрите се разчитат по-трудно. Трябва да кажа, че се надявах да има по-нов firmware, който да оправя тези проблеми, но се оказа, че плейура е с последната версия на LG, която е публикувана на сервизния им сайт.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #17

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    enky,за полския сайт ли говориш или друг , който има ъпдейти?

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    2
    #18

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    ceco7, за полския! Build 0l е последния, листнат там.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1
    #19

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Здравейте, благодаря за firmware на LG - наистина трудно се намират, флашнах си DVD-то LG LH-T250sc с версия EA0505063-0L и субтитрите станаха по-големи вече могат да се четат нормално, без черен кант са. Проблема ми с насичането на някои DIVX филми остана, а също така се появи разминаване на моменти на звука с картината на филм на който непосредствено преди update-та не се разминаваха, даже звука изчезва (накъсва) на моменти. Това е.

    Meto, би ли проверил дали няма нов ъпдейт ?

    Благодаря предварително!

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1
    #20

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Моля помогнете, имам lg lh-t 6348 флашнах го,. и точно да го извадя диска той почна пак да се флашва и се извади диска, след което сега е в черен екран ни напред ни назад. Брейкнали се? какво му стана неиска да зацепи въобще мига дисплая, но нерботят копчетата нито може да се изкара диска от устройството.

    Моля помогнете.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #21

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Цитат Първоначално публикувано от confirm
    Моля помогнете, имам lg lh-t 6348 флашнах го,. и точно да го извадя диска той почна пак да се флашва и се извади диска, след което сега е в черен екран ни напред ни назад. Брейкнали се? какво му стана неиска да зацепи въобще мига дисплая, но нерботят копчетата нито може да се изкара диска от устройството.

    Моля помогнете.
    Започнал е наново да се флашва?
    трябвало е да извадиш диска преди да започне 'WRITE'

    с кой ъпдейт пробва?
    пробва ли да издърпаш кабела от контакта за 1-2 мин?

    ако не може да се извади диска от бутона на плеера след спиране от тока, трябва да търсиш някой сервиз.
    кажи откъде си, някой може да помогне

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    1
    #22

    Re: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Здравейте! Може би не е тук мястото за този въпрос, но не съм в час с откриването на нови теми.
    Имам проблем с LH-T250 при гледане на източени DVD филми: точа филма и го записвам на компа на DVD, но на плейъра не мога да избирам менюто. Вижда се меню, но не мога да избирам Play Scenes Subtitles и др. Болката ми е за субтитрите - уж във филма има бг субтитри, а не мога да ги избера и субтитри не се показват. Иначе с DVD диск от видеотека или с AVI файл + SUB файл субтитри има.
    Може ли да ме насочите къде и какво да търся за да реша проблема.
    Благодаря! Андрей

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #23

    Re:Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Имам домашно кино LG LH-T250 формат mpeg2 го чете без звук. Можете ли да ми кажите защо се получава така .Същия файл плеърче Елит го чете със звук.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    18
    #24

    Re:Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Дали се намира по-ново от http://www.ndt1.com/meto/LHT250_LHT2...505063_0l.zip?

    Нещо не намирам нищо в LG Полша

    С LH-T250 съм, но някои филми има разминаване на аудиото

    п.п. писах на съпорта да видим дали има по-нов...

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #25

    Re:Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Здравейте. Имам LH-T255 от доста време, но чак сега попаднах на темата. Не съм флашвал фърмуера-субтитрите винаги са ми изглеждали малки, но не знаех, че има възможност за уголемяване. След ресет в сървизното меню ми пише за модел LH-T250 RCV P5 и за версия на фърмуер (предполагам) Micom Ver: 0505063_04 В полския LG не видях фърмуер за устройството и се притеснявам, че няма да мога да върна оригиналния. Ако пробвам с последния цитиран в темата _0l(по-нов ли е от този, с който съм в момента?) и не съм доволен ще мога ли да се върна към оригиналния?

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #26

    Re:Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    Недочаках отговор и флашнах. Преди беше Micom Ver: 0505063_04 сега е Micom Ver: 0505063_0l Субтитрите не станаха по-едри. Чудя се дали да пробвам с други версии, публикувани тук в темата и дали ще има разлика. В полския ЛГ изглежда са махнали всякакви фърмуери за този модел. Поздрави

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6
    #27

    Отговор: Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино

    може ли за малко помощ --подариха ми една чисто нова --ама чисто нова система LG LH-T255
    искам да му ъпдейтна фърмуера --просто ей така обичам винаги да съм с най новия софтуер
    ще може ли да дадете линк към последния софтуер или сайта от където ги сваляте
    в сервизното меню ми излизат следните данни
    Model--LH-T250 RCV P5
    Region--2
    Chip--ES6698 Vibratto_2
    SERVO ver--mto59270

    Ще съм ви много благодарен ако някой се отзове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 13:13
  2. Отговори: 2
    Последно: 28-06-09, 12:53
  3. Моля дайте мнение за дом.кино PHILIPS HTS-3115/12
    От vladont във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 16-04-07, 08:54
  4. Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?
    От RemonstrancE във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 13-01-06, 08:46
  5. dvd системи, DivX, субтитри
    От noise във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-05, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе