Резултати от 1 до 9 от общо 9

Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #1

    Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Преди време родителите ми закупиха LG LH-T551 система за домашно кино. Това, което забелязах е, че няма оптичен вход за връзка с друго цифрово устройство. Това до голяма степен ме разочарова, поради факта, че в един момент ще се окаже невъзможно към това устройство да бъде прикачен плеър от следващо поколение (например Blue-ray), за да бъде използван усилвателя и аудио възможностите на настоящата уредба. Системата разполага с аналогов вход за аудио сигнал, както и с вход за видео сигнал, което означава, че няма да е проблем да се включи стерео аудио сигнал с два канала, но се оказва невъзможно включването на аудио сигнал с 5 канала, какъвто е този на DVD филмите и разбира се вероятно на бъдещите Blue-ray. От сайта за подръжка на LG намерих ръководството на подобно устройство, което е по-скъпо и което разполага с оптичен вход (LG LH-T751). Външният вид на плеъра, както и гърба на двете устройства са идентични с изключение на наличието на оптичен вход на гърба на по-скъпия LH-T751 (виж прикачените картинки).

    Мисълта ми е, дали е възможно преработването на LG LH-T551, така че на гърба му да бъде реализиран оптичен вход. Аз лично не съм специалист и не ми е ясно какво е неоходимо, за да може това да бъде изпънено, но бих искал да знам дали е възможно и разбира се доколко бих се справил сам.
    [size=20px]LH-T551[/size]

    [size=20px]LH-T751[/size]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Няма ли SPDIF за 5.1?

    И той не те ли урежда ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #3

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Не съм много сигурен какво е SPDIF (от google излезе, че се пренася сигнал с коаксиален кабел), но мисля, че няма такова нещо на снимките, които съм прикрепил. За входове има само 3 чинча. Един жълт за видео и другите два са за десен и ляв канал на аудио. Няма ли възможност да се направи вход за оптичен кабел, както е при LH-T751? Сложно ли е? Колко би ми струвало в сервиз или мога и сам да се справя?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Не само, че е сложно, но е и невъзможно, ако това не е предвидено на платката и не знаеш схемата.

  6. bk
    bk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #5

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от solo2003
    Преди време родителите ми закупиха LG LH-T551 система за домашно кино. Това, което забелязах е, че няма оптичен вход за връзка с друго цифрово устройство. Това до голяма степен ме разочарова, поради факта, че в един момент ще се окаже невъзможно към това устройство да бъде прикачен плеър от следващо поколение (например Blue-ray), за да бъде използван усилвателя и аудио възможностите на настоящата уредба.
    ...
    Почти е изключено да има такъв вход на платката, а да не е изведен на панела. Ако това може частично да те успокои искам да ти кажа, ме вероятността това LG да посрещне във върхова форма широкото разпространение на плеъри от следващо поколение е минимална, а дотогава има поне 4 години. Доколкото знам, към днешна дата, няма яснота кой ще е доминиращия следващ формат BR или HD, какви ще са аудио форматите и т.н. Наличието на оптичен или коаксиален вход няма да направи устройството ти 100% съвместимо с бъдещи разработки.

    Върховият модел на Pioneer - DCS-535 също няма оптичен или коаксиален вход.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #6

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Ясно. Наистина едва ли биха монтирали хардуер в плеъра, който не би се използвал. Надявах се да е по-проста задача тази, но явно нещата са доста усложнени. Благодаря за отговорите.

    PS Понеже не съм наясно с доста неща около звука искам да питам следното. След като LG LH-T551 има Dolby Pro Logic II, това означава ли, че ако към него се подава звук от друго DVD устройство през двата Audio IN входа за ляв и десен канал на LG LH-T551, то звукът ще излиза като истински 5 канален (такъв какъвто е записан на подаващия звука DVD плеър) или ще бъде някаква изкуствена 5 канална озвученост. Т.е. възможно ли е да се запази 5 каналния звук записан на DVD диска ако премине през двата Audio in входа на LG LH-T551. От това, което чета май излиза, че би трябвало щом се пренася през аналоговия вход звука да се загубва Dolby Digital 5.1 и остава евентуално Dolby Pro Logic да направи някакво изкуствено разделяне на 2-та канала, така че да звучат като 5 канален звук.
    Съжалявам ако звучи неясно и странно, но в момента чета из интернет разни неща, но тепърва си изгеаждам представа и тоя 5 канален звук не ми е ясен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    6-те канала на звука ще си ги вадиш от DVD през 3-те двойки чинча за surround. Другите 2 ляв/десен са за СТЕРЕО сигнал.

    Elite вадят surround сигнала през оптика/spdif/STEREO(2 чинча)/3 двойки чинча - взимаш такъв dvd player и от тези 3 двойки чинчове вадиш surround-а към твоята система.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #8

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    6-те канала на звука ще си ги вадиш от DVD през 3-те двойки чинча за surround. Другите 2 ляв/десен са за СТЕРЕО сигнал.

    Elite вадят surround сигнала през оптика/spdif/STEREO(2 чинча)/3 двойки чинча - взимаш такъв dvd player и от тези 3 двойки чинчове вадиш surround-а към твоята система.
    Проблемът не е да извадя surround-a от някой плеър. Въпросът е, че няма къде да се вкара в LH-T551. Просто има само два входа за ляв и десен канал за звука и един вход за видео. Затова я пуснах темата да видя има ли някакъв алтернативен начин и дали не бих могъл в един момент да я пригодя системата да приема 5 канален звук, защото е грехота в един момент да се налага да се купува нова система при положение, че може да се използва усилвателя и колоните на настоящата.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?

    Затова я пуснах темата да видя има ли някакъв алтернативен начин и дали не бих могъл в един момент да я пригодя системата да приема 5 канален звук....
    Казано накратко - не става!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да свържа оптичен изход към стерео вход?
    От vencifcl във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-11, 20:17
  2. Рутер с оптичен вход
    От dillo във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-11, 19:58
  3. Избор на 5.1 система с оптичен вход...
    От Pmania във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 05-09-09, 22:00
  4. Помогнете ми! Samsung HT-X30 DVD Home Theatre?
    От parvanovbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-09, 11:24
  5. Малко помощ за DVD home theatre system и озвучаване
    От Elayne във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе