Резултати от 1 до 10 от общо 10

DTS Test за домашна кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #1

    DTS Test за домашна кино

    Имам система за домашно кино - ресивър Yamaha с колони Jamo. Въпроса ми е откъде мога да намеря тестово СД за настройка на отделните канали по отношение на DTS. Знам, че има такива СД - та на SONY, MARANTZ и др., но не знам откъде да ги сваля. Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Re: DTS Test за домашна кино

    Виж това DTS Surround Demonstration / "dts" Демонстрация http://www.torrents.linkos.bg/details.php?id=66715

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Re: DTS Test за домашна кино

    Във всеки DVD диск с Индиана Джоунс има тест на THIX за звук и образ,също и THE WALL на PINK FLOYD (dvd)

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #4

    Re: DTS Test за домашна кино

    Ето ти на B&W - DTSESBWASoundExperienceDVD386380.Demonoid.com.torrent
    И още един Dolby Digital - DTS - THX - Trailer Collection - Ultimate Sound Trailers Collection.torrent от същият сайт.Не се изисква регистрация.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: DTS Test за домашна кино

    Я кажи как по-точно и какво ще му настройваш, че не ми стана много ясно?
    Обикновено колоните се настройват с "бял шум" и повечето ресийвъри си имат вградени тестове за калибриране на колоните.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: DTS Test за домашна кино

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Виж това DTS Surround Demonstration / "dts" Демонстрация http://www.torrents.linkos.bg/details.php?id=66715
    Това, което му даваш е просто демо на ДТС.
    Бяха качвали един диск с ДТС по тракерите, но виждам че са го затрили. На него имаше тестове в ДТС формат, с които може да провериш саунда си. Има записани звуци на различни честоти за да тестваш дали колоните ти въпроизвеждат всичко.
    Според мен няма нищо различно в настройките на звука при ДТС. Важно е колоните ти да са разположени правилно. Хубаво е да си изключил DSP-то на ресийвъра защото така се разваля усещането от ДТС звука. При мен с ресийвър Yamaha имах такъв проблем.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #7

    Re: DTS Test за домашна кино

    Oсвен това ,аз мисля,че DTS музика е най добре да се слуша по- аналогов път -през мултичанал.Разбира се,това може да стане само ,ако ДВД има вграден декодер DTS и съответните изходи.Тогава ресивърът не се намесва и слушателя наистина може да придобие представа за ефекта,който е искал да постигне звукорежисъора.Затова и SACD и DVDA се слушат през мултичанал и iLink,но не и през оптичен и коаксилен изходи/говоря само за 5,1 канален звук/,а и практически е невъзможно.През оптичен и коаксилен изходи може да чуете DVDA,но само стерео.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #8

    Re: DTS Test за домашна кино

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Oсвен това ,аз мисля,че DTS музика е най добре да се слуша по- аналогов път -през мултичанал.Разбира се,това може да стане само ,ако ДВД има вграден декодер DTS и съответните изходи.Тогава ресивърът не се намесва и слушателя наистина може да придобие представа за ефекта,който е искал да постигне звукорежисъора.Затова и SACD и DVDA се слушат през мултичанал и iLink,но не и през оптичен и коаксилен изходи/говоря само за 5,1 канален звук/,а и практически е невъзможно.През оптичен и коаксилен изходи може да чуете DVDA,но само стерео.
    Добре де, декодера на ресивъра не е ли по - качествен от този на ДВД-то /Елит/. Винаги съм мислил, че най-добре е да използвам елит-а само за дигиталния изход и ресивъра да го декодира

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re: DTS Test за домашна кино

    Аз също имам съмнения за това, че трябвало да се слуша само по аналогов път. Вярно, не съм правил сравнение между слушане на DTS през коаксиал и мултиченъл, но не вярвам да има осезаема разлика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #10

    Re: DTS Test за домашна кино

    Разбира се, че декодирането което прави рисийвър е по качествено отколкото ДВД плеър. ( Имам предвид ефтини ДВД плеъри като Елит, Краун и т.н. ) . Не е за подценяване факта, че при съвременните рисийвъри ЦАП е 192Кхз/24бит, докато при ДВД плеърите в повечето случаи 96кхз/24бит. При модели като "Елит" даже липсва техн. инф. с какво семлиране е ЦАП.
    По друг начин седи въпроса при плеъри SACD и DVDA, там нещата са спорни за това кой ЦАП е по добър - на ДВДто ли или на рисийвъра ( когато е под среден клас).
    И за да не разводнявам темата според мен цифровите изходи на ДВД плеърите са за предпочитане, за да се доближим до мастеринга на многоканалния звук.

    Конкретно на въроса на katlak - Не ти е необходим диск за каквато и да е настройка на ДТС. Дисковете, които се предлагат са демонстрационни и имат рекламен характер ! Настройката, която трябва да направиш е да настроиш рисийвъра за оптимално възпроизвеждане при ДТС режим. (виж инструкциите на рисийвъра). Съобрази се и с чувствителността на тонколоните за постигане на равномерно звуково поле в стаята...

    Желая успех !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PC Security Test v4.5.0
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 22-07-06, 22:42
  2. test na GB R9000Pro?!?
    От urko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-03, 05:17
  3. Memory test
    От brrr19 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-11-02, 03:42
  4. Test na TFT monitor
    От Papesha във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-02, 14:00
  5. RAM speed test
    От Pav4o във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 16-03-02, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе