Резултати от 1 до 9 от общо 9

LG LH-T551 - USB-то не работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    LG LH-T551 - USB-то не работи

    имам домашно кино LG LH-T551 - има USB, обаче нещо не работи.
    Пробвам с USB stick Patriot 4GB. Като превключа на USB се вижда че го чете (стикчето има светодиод), но после ми показва 'No Data'.
    Същия филм записан на ЦД си работи в плеъра, на компютър работи от стикчето.

    В ръководството няма нищо по въпроса, какъв може да е проблема?

    Стика е FAT32, предполагам че това е ОК.

    10х


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    Утре ако ми остане време ще проверя на работа, но ти също превери колко GB флашка подържа ДВД-то.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #3

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    10х !

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    колко GB флашка подържа ДВД-то.
    това не го пише никъде в книжката, нито в един .пдф който намерих отнякъде.
    Само се споменава че има USB, нищо повече.

    Дали от някъде не може да се намери ъпдейт на фърмуера?
    Щото има и някои други проблеми - примерно много често ако запиша няколко филма на ДВД (не в ДВД формат) , винаги ми плейва един и същи файл (който то си избере по неясно какъв критерий) независимо че аз пускам друг файл.

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    http://pl.lgservice.com/index_b2c.jsp ,това е дирктно към твоя ъпдейт,УСПЕХ

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #5

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    Благодаря!

    Свалих един файл LHT751_LHT551_ver_EA050628i.zip, вътре има BANK30.ROM и някакъв .doc на полски.

    Никога не съм правил нещо подобно, и знам че ако не го направя като хората мога да скапя техниката. Така че моля ви кажете:

    Първо, това ли е каквото ми трябва?

    Ако да, как да разбера коя е мойта версия на фърмуера? Датата на файла е 26.05.2006, мисля че си купих плеъра след това - така че има вероятност да имам същата версия, в тоя случай няма смисъл да експериментирам.

    Ако ще ъпдейтвам, каква е точната процедура?
    Някои от нещата във файла на полски са ми горе-долу ясни, но далеч не всичко.

    10х


  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #6

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    Записваш файла на DATA CD,с възможно най - ниската скорост, no muiltisession.Слагаш диска в трея,започва четенето. ВАРИАНТ 1 : Ако пита дали да се ъпгрейтва даваш(ако не пита нищо не пипай) UP(^)и ако се извади диска сам го МАХАШ задълително и не пипаш нищо,докато сам не се прибере трея. ВАРИАНТ 2 : Ако не ПИТА НИЩО и не се извади чакаш поне пет минути.Аз ъпгрейтнах моето LG 760SB от този сайт на риск. Когато ми прибра диска нито съм пипал нещо ,нито ме е питало.Появиха се разни знаци за процеса и накрая "заспа"-пишеше READING на дисплея.Изчаках още 5 мин и рестартирах .Сега ми прочита по бързо и най вече безотказно всеки диск .УСПЕХ . Изчакай и друго мнение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #7

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    10x!
    A файла трябва ли да се преименува?
    Ето тука http://forum.setcom.bg/index.php/topic,23329.0.html
    пише (за друг ЛГ модел) че името на файла трябвало да е еднакво с името на модела. Моя файл пише че бил за 4 модела.

    В горния пост, а и в полския хелп пише да се отиде на Setup/Video/TV Aspect/16:9
    и да се натисне последователно 1,3,9,7,1,3,9,ENTER за да се върнат настройките по дефолт

    При тебе името на файла и модела съвпадаха ли, и ресетвал ли си настройките?
    Има ли значение името на диска(title) , и track-at-once или disk-at-once ?


  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #8

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    Няма никакво значение за името на файла,както е дадено не се променя.Аз не успях да дам RESET ,но това не попречи на ъпдейта

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #9

    Re: LG LH-T551 - USB-то не работи

    Ами готово. Благодаря за помощта.
    Аз ресетнах настройките (с още един ENTER след 1,3,9,7,1,3,9,ENTER), но това сигурно не е необходимо.
    След като вкарах диска написа FLASH, после WRITE, после дрема малко и извади диска, и аз го махнах. След това умря, не реагираше на дистанционното. Рестартирах го, смених езика и всичко изглежда да е наред. Пробвах с 4-5 диска и прочете всичко, и аз имам чувството че зацепва по-бързо.

    USB-то не проработи
    Сега поне пише Searching.. преди да покаже No Data. Може би наистина трябва да пробвам с по-малък стик, или да го форматирам като ФАТ16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам домашно кино LG LH-T551 5+1
    От mravoyad във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 19-09-12, 21:45
  2. DVD-то ми не плейва почти нищо [LG LH-T551]
    От peter_nn във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-09, 19:35
  3. Update Firmware for DVD LG LH-T551
    От ArsenLupen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-07, 20:18
  4. Оптичен вход за home theatre LG LH-T551. Възможно ли е?
    От solo2003 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-06, 15:01
  5. Отговори: 3
    Последно: 07-05-04, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе