Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

помощ за домашно кино LG LH-T751

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #1

    помощ за домашно кино LG LH-T751

    Здравейте!
    Имам следния(те) проблем(и) с домашното кино LG LH-T751:
    1. Както прочетох за другите LG-та субтитрите за DIVX трябва да ги четеш с микроскоп. Както и да е... бял кахър
    2. Тая гадина твърдо и уприто отказва да чете DVD+RW и DVD+R DL дискове! Ръмжи, ръмжи и накрая връща NO DISK.
    Купено е през юни 2006г. от Технополис. В сервиза като го занесох носих и DVD+RW-то. От всички домашни кина на които пробвахме диска в сервиза (казаха, че диска не бил "записан както трябва") не го прочетоха само моята гадина и едно LG LH-T551. Всички други го прочетоха от веднъж.
    Дайте съвет, акъл или каквото там има. Firmware за моето не успях да намеря
    Благодаря предварително

    Редакция: 1.Намерих FW за гадината, обаче е на полски - не го разбирам много полския. Този който открих е ver EA050628i. А как да разбера сегашния ми коя версия е?
    2. Новия FW дали ще Fix-не проблем #2?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #2

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    от този файл LHT751_ver_EA050628i.zip ти трябва само BANK30.ROM

    за да видиш каква версия ти е фърмуера, трябва да минеш през Ресет:
    - избираме SETUP
    - отиваме на TV-Format
    - избираме 16:9 (без да се натиска Enter)
    - набираме цифрите (точно бутон-по-бутон): 1 3 9 7 1 3 9
    - натискаме ENTER
    трябва да се появи сервизна информация за софтуера и модела
    най-отдолу трябва да има ред ... Reset complete

    ако фърмуера ти е различен от този, на сайта на http://pl.lgservice.com/
    можеш да го смениш по начина, описан тук:
    Начин на флашване на LH-T6340, LH-T6345, LH-T6348, LH-T255, LH-T751, LH-T551:

    Файлът е : BANK30.ROM

    записва се на ново CD-R (чрез Неро за речем), като се избира :
    CD-ROM (ISO)
    No Multisession

    ISO - Data Mode 1
    ISO 9660 + Joliet
    Filename - Max of 11 = 8 + 3 chars
    Char set - ISO 9660 (standard ISO CD-ROM)

    Burn
    Finalize CD
    Write Speed - 8x (или по-малко)
    Write Method - Disk-at-once

    т.е. само този файл (BANK30.ROM) да е на сидито, затвотено за запис
    (естествено това сиди вече не може да се ползва за друго)
    ==============================

    Флашване:
    Не трябва да се прекъсва процеса на FLASH!

    1. Плеера е включен към телевизор за наблюдение
    Слага се CD-то с BANK30.ROM в LG-DVD плеера и се затваря каретката.
    Трябва (след 2-3 секунди) да се появи на син фон думата FLASH

    значи е разпознат диск с нов ъпдейт
    ако се появи No/Disk, значи не е разпознат носителя или записа на сидито не станал
    трябва да се смени носителя и нов запис.

    2. започва флашването на устройството

    - появява се READING (ако не се лъжа)
    значи се чете файла от сидито

    - след това - WRITING
    файлът се записва във флаш-паметта на у-вото

    - изчаква се - DONE ..... отнема около 2-4 минути
    до тука всичко е ОК

    3. Дърпа се кабела за захранването - плеера се изключва направо от тока
    ! възможно е каретката на сидито да се отвори след като е завършил ъпдейта, но при мен не става така !

    - изчакват се 5-10 секунди и плеера се включва отново към тока

    - веднага след като се появи готовност (STAND-BY) се натиска OPEN бутона на плеера
    при това действите се активира устройството и трябва да се извади CD-то с флаш-ъпдейта


    4. Трябва да се ресетне плеера - от дистанционното
    - избираме SETUP
    - отиваме на TV-Format
    - избираме 16:9 (без да се натиска Enter)
    - набираме цифрите (точно бутон-по-бутон): 1 3 9 7 1 3 9
    - натискаме ENTER

    трябва да се появи сервизна информация за софтуера и модела
    най-отдолу трябва да има ред ... Reset complete
    (или нещо подобно, забравих), с ENTER или SETUP се излиза от този екран

    5. Настройка на език и субтитри наново - при мен се ресетва на унгарски език
    - за език - Руски ( на унгарски Orosz)
    - оправят се други настройки, ако трябва

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #3

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Meto, Благодаря за информацията.
    Значи като изпълня стъпка 4. без да флашвам ми изписва следното:

    System Info:
    MODEL : LH-T750 RCV P5
    REGION NO : 2
    CHIP I.D. : ES6698 VIBRATTO_2
    SERVO VER. : RMC53101
    MICOM VER. : 0503255
    A_MICOM VER. : 0503072
    SDK VER. : 2.1_LG_07233003.0
    PROM OPTION : 48 55 03 FF 86 05 FC 31
    FACTORY RESET : DONE

    Сега, как да разбера коя ми е сегашната версия на FW-то? Евентуално флашването дали ще помогне по отношение на проблем #2 - Отказва да почете DVD+RW и DVD+R DL - стърже, трака и накрая "NO DISK" а са чисто нови дискове НР, записвани с NERO и NTI CD&DVD Maker последни версии, минимални възможни скорости на запис, Close session и т.н. Това ми е проблема!!! Не ги чете, а на субтитрите на DIVX им е6и майката.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Мисля, че версията ти е написана на реда MICOM, т.е. VER.: 0503255.
    Не съм сигурен за този чипсет на ESS VibrattoII, но този запис е най-близък до наименованието на файла от полския сайт. Другият е A_MICOM VER.: 0503072. Според мен само първите 4 цифри са версията на FW - 0503, а новата е 0506.
    Пробвай да флашнеш и дано има някакво подобрение на нещата.

    Имал съм случаи с Panasonic да не ми чете DVD-/+R, ако е записан с Nero на настройки по подразбиране ISO 9660 + Joliet. Всичките плеери в магазина го четяха без проблем. Но в упътването му пишеше, че не чете ISO 9660 Extended formats. Освен това се препоръчва да се задава при запис Booktype DVD-ROM за съвместимост с всякакви плеери.
    Понеже само съм виждал твоето кино, прочети дали няма някакви ограничения от този сорт или примерно да пише, че не чете DVD+RW/+R DL. Това мисля, че е отбелязано още в началото на Ръководството за ползвателя. Чете ли DVD+R, защото ако го прави няма логика да не чете DVD+RW?
    Трябва да знаеш още един факт за LG плеерите - те са само с един лазер, за разлика от останалите. Оттам също може да ти създава проблеми.

    Освен това моят съвет е да смениш марката на използваните дискове. HP отдавна съм ги отсвирил и ползвам само Verbatim DVD+RW и DVD+R. За обща употреба - EPRO DVD+R 16x (зелен етикет).

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #5

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    В ръководството пише:

    ... "Освен това този уред възпроизвежда файлове DivX, DVD-RW, DVD+RW,SVCD и CD-R/CD-RW, които съдържат аудиозаглвия, МР3, WMA, и/или JPEG файлове.
    В зависимост от състоянието на записващата техника или на самия диск CD-R/RW (или DVD-RW, DVD+RW) някои CD-R/RW (или DVD-RW, DVD+RW) дискове не могат да бъдат възпроизвеждани на уреда."...

    В сайа пише че чете:
    CD:Yes
    DVD:Yes
    DVD-R:Yes
    DVD+R:Yes
    DVD -RW:Yes
    DVD +RW:Yes
    DVD Audio:Yes
    VCD:Yes
    SVCD:Yes
    CD-R/CD-RW:Yes
    MP3CD:Yes
    WMA:Yes
    JPEG Viewer:Yes
    JPEG Slide Show with MP3:Yes
    Divx:Yes
    Xvid:Yes

    Горното го пише във всяко едни ръководство - проверил съм. В сервиза на Технополис обаче, прочете почти всички техни DVD+RW и DVD+R DL дискове, които му сложиха. Както вече може би писах моите дискове пък ги прочетоха всички други плеари които бяха в сервиза и ги пробвахме.
    Просто съм в ДЖАЗА!

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #6

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    След като си посъбрах мозъка може би трябва по-точно да формулирам проблема:
    Значи:
    1. ДВД-то чете всякакви матрични дискове. Да, ама матричните са DVD-R (DL). С тях проблеми нямам - еднослойни и двуслойни.
    2. Домашно записани DVD-R, DVD-RW и DVD-R DL чете. Понякога се позамисля но ги прочита без да се налага да отварям и затварям трея по няколко пъти.
    3. Домашно записани DVD+R също прочита без проблем.
    4. Домашно записани DVD+RW и DVD+R DL записани от мене или приятели (различни медии. различни записвачки и различни програми за запис) обаче твърдо отказва да чете (NO DISK). Пробвам ги на други плеари - четат ги - значи не са прецакани по оношение на медиа, начин на запис и т.н.

    Въпроса ми в случая е: проблема в оптиката като устройство ли е или има връзка със фирмуеърът на ДВД-то.

    P.S.: В сервиза го пробваха с тяхно си DVD+RW (не помня марката - домашно записано) беше издрано все едно са се пързаляли с него по улицата и го прочете без проблем. Моите дискове, които моето ДВД не възприема другите плеари ги прочетоха!

    Също така намерих следното http://divxtest.surdvd.com/form/divx...g=eng&id_233=1
    Не съвпада само модела - там е "LH-W751TA1 (LG)", но всичко друго е същото Chipset, FW. пише че е тествано. Дали да отида в сервиза и да им го ДЖСНА В ГЛАВИТЕ на ония охлюви?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #7

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Според мен проблемът е във FW, щом като ти чете DVD +/-R!
    1. Иди в магазина, откъдето си го купил.
    2. Помоли ги да тестваш на друг екземпляр твоите проблемни дискове.
    3. Според влязла в сила наредба от 10.06.07, рекламациите се регистрират в магазина, откъдето е купена стоката. за това те трябва да имат специален регистър. Клиентът не трябва да се занимава със сервиза, а това е задължение на търговеца!!!
    Ето ти и линк към сайта на Комисията за защита на потебителите. Там е написано всичко като започнеш със Закона за Защита на потребителите и свършиш с последните наредби и новини!
    http://www.kzp.bg/modules.php?name=N...rticle&sid=329

    Успех!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #8

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    софтуера то е по-стара версия явно, на свой риск можеш да пробваш обновяването

    Цитат Първоначално публикувано от plesen
    ...минимални възможни скорости на запис...
    имал съм проблеми когато записвам на минимални скорости
    прим.: на моята "печка" Lite-On SOHW-1673S нерото ми дава възможност за 4х, 6х, 8х
    ако записвам на 4х после не се четат, но ако записвам на 8х няма проблем

    възможно е проблема ти да е софтуерен, ма може и хардуерен да е - едно косъмче да е паднало на "окото", може да не чете
    подбери си една дузина дискове, които не се четат и бягай в сервиза/магазина

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #9

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Според мен е по-добре да се пробва на друг екземпляр в магазина първо и ако и той не ги чете, искай да ти сменят FW в сервиза с по-новия! Те естествено ще кажат, че го нямат или просто не е излязал още. Просто го свали от полския сайт, запиши го както е нписано в предните постове и го вземи със себе си в сервиза. За 760 update е оправил нещата с проблемното четене на дискове и тракането на механиката.
    Преди време искаха пари за FW Update дори в гаранция. Сега не знам как стоят нещата.
    Ако друго дом. кино от същия модел ги чете - сменяй го веднага с работещата бройка! Длъжни са да го напрявят по закон, особено при наличие на проблем!

    Силно ме учуди, че в последните модели LG се връщат поне 3 години назад в техниката, като ползват ESS VibrattoII chipset. Предишните 760 и по-малките бяха със Zoran Vaddis 882, който е няколко пъти по-добър и от МТ1389xx! Лично съм го тествал, а и 760 имат HDMI изход, а доколкото знам 751 няма.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #10

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Благодаря сърдечно на ВСИЧКИ, които правят опит да ми помогнат!
    LG-то има още 2-3 седмици гаранция. Ще го занеса още веднъж в киселия сервиз на технополис, въпреки че ОХЛЮВИТЕ там само ми вдигат рамене - "...не знаем защо не чете... ...това е модел от 2006-та... ...за него няма части..." и т.н. Прегледах закона за потребителите, но не ми стана ясно следното: "... гаранционния срок се удължава с времето на престой на стоката в сервиза...". Тогава, ако по гаранционна карта гаранцията изтича да речем на 30.юни, а стоката има и 30 дни престой в сервиза значи ли че мога до 30.юли да се "жалвам" пред продавача?

    Това за
    "За 760 update е оправил нещата с проблемното четене на дискове и ракането на механиката. "
    не го открих (мнението). Ако може някакъв линк...
    Отново благодаря на всички.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #11

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    За 30 дни са длъжни да го отремонтират!
    Ако това не стане, издават протокол за замяна. Ако модела го няма в наличност или ти връщат парите или го заменят с подобен от същия клас.
    Колкото дни престои в сервиза, с толкова се увеличава и гаранционният срок. За това е и регистъра при търговеца - да удостовери кога е постъпила стоката за ремонт.

    Темата за LH-T760 беше мисля Избор на домашно кино или нещо от сорта. Ако я намеря, ше ти напиша линка.

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,31101.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30371.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg224122
    последният пост на ceco7

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #12

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Ровя си аз из страницата на ЛГ и гледам LG LH-T760SB. Идентичен дизайн, панели и т.н. Видими разлики - вентилатор на гърба уреда, но чете DIVX през USB и разлика в озвучаването 751 е с 5х100-200W@6 Ohm и sub 200-400W@4 Ohm , а 760 е с 5х100-200W@4 Ohm и sub 200-400W@3 Ohm .
    Какво ще стане ако му сложа FW за T760SB?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #13

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    тая работа със слагане на FW за Т760 може да я пробваш, само ако си сигурен, че след това в сервиза ще ти оправят ДВД-то
    ... или ако се надяваш да го сменят с друго

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #14

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    plesen
    Явно не четеш какво ти пишем - чипсетовете са КОРЕННО различни на двата модела. Дори и да пробваш, няма да можеш да заредиш FW за Zoranна домашно кино, базирано на ESS VibrattoII!!! Просто няма да разпознае диска със FW.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    7
    #15

    Re: помощ за домашно кино LG LH-T751

    Това със фирмуеърът за друг модел беше супер тъпо!
    Но сега нещо става: опекох едно DVD+R DL, слагам го в LG-то, пускам и чете всичко
    Вадя DVD-то, слагам го пак - NO DISK. Втори опит - тръгва! Тръгва, ама не чете половината неща от диска. Трети опит - чете всичко... Сигурно се е разболяло от луда крава!?! Просто не разбирам... Веднъж чете, венъж не.
    И друго... едно и също, записано на DVD+RW и DVD-RW по абсолютно идентичен начин - настройки, скорост и т.н. DVD-RW -то го разчита веднага, а DVD+RW - NO DISK.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на домашно кино
    От koziak във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-10, 21:48
  2. Помощ при избор на Домашно кино !
    От jovanoty във форум Аудиотехника
    Отговори: 143
    Последно: 02-09-10, 05:04
  3. Помощ: Избор на домашно кино
    От lestat_vamp във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-10, 19:35
  4. Помощ при избор на домашно кино
    От dany_girl във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-10-07, 12:36
  5. Помощ за домашно кино LG LH-T760IA
    От viki72 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-10-07, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе