Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 86

Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    55
    #1

    Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Здравейте при мен дядо Коледа малко закъсня и сега се чудя кой от тези три плейъра да взема. Четох доста тук обаче искам и Вашето мнение и помощ, просто искам добри субтитри и хубава картина. От мои познати знам че ЕЛИТ са най-добрите DIVX плейъри.Млко уточнение USB не ми е много от полза щот там където ще е двд-то няма PC.

    Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    zezco, като не ти трябва USB-то тогава всимай 371 или 377, разликата е в дизайна само. На 371 пише че четяло NERO DIGITAL, макар досега да не съм видял нещо такова. Продавам и още 374Х/ЕХ, ами стават но ЗОРАН-а прави проблеми с ДВД-ВИДЕО дисковете което още не остранено. За мен 371 си остава железният модел в семейството на ЕЛИТ. Но гледай да е с бялата кутия, демек новите доставки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    55
    #3

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Мерси Брато. евала ти правим :Super:

  5. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #4

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB



    След като USB-то не те блазни, то определено взимай Elite PV-371X.
    Нито един от другите няма вграден DTS декодер и съответно ще увиснеш, ако нямаш външен ресийвър. :coolsmiley:

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #5

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    kajete na covreka ce USB-to pri model 400 ne se polzva za vrazka s PC ami za da cete danni ot razni USB ustroistva kato USB-flash ili UBS-disk!

  7. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #6

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    zezco, като не ти трябва USB-то тогава всимай 371 или 377, разликата е в дизайна само. На 371 пише че четяло NERO DIGITAL, макар досега да не съм видял нещо такова. Продавам и още 374Х/ЕХ, ами стават но ЗОРАН-а прави проблеми с ДВД-ВИДЕО дисковете което още не остранено. За мен 371 си остава железният модел в семейството на ЕЛИТ. Но гледай да е с бялата кутия, демек новите доставки.


    Какво значи с бялата кутия. Аз също отдавна се каня да си купя някой от моделите. Чаках дълго да излезе 400USB, но за съжаление се оказа, че не декодира DTS. Може-би ще взема 371. И други го хвалят. Наистина ли декодира и DTS.

    Blagodarq!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #7

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    "Бяла кутия" означава, че опаковъчният му кашон е бял на цвят, а не черен, каквито им бяха преди година.
    Да, декодира DTS, защото е абсолютно идентичен с 399X освен по външен дизайн... :coolsmiley:

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от did


    Какво значи с бялата кутия. Аз също отдавна се каня да си купя някой от моделите. Чаках дълго да излезе 400USB, но за съжаление се оказа, че не декодира DTS. Може-би ще взема 371. И други го хвалят. Наистина ли декодира и DTS.

    Blagodarq!
    Чаках дълго да излезе 400USB, но за съжаление се оказа, че не декодира DTS
    това от сайта на елит за 400USB:
    * Full Function USB порт
    * VGA изход
    DOLBY AC-3
    5.1 канален изход
    DTS - цифров изход*
    Оптичен / Коаксиален / S-Видео / Видео изход

    за 371:
    * DOLBY AC-3, DTS*
    5.1 Канала*
    *
    за 370:
    идентично с информацията за 400USB!!!* :Super:
    VGA изход
    DOLBY AC-3
    5.1 канален изход
    DTS - цифров изход
    Оптичен / Коаксиален / S-Видео / Видео изход

    за 377х:* (не пише за DTS!!!!!)*
    DOLBY AC-3*
    5.1 Канала*
    *
    *в крайна сметка 400USB има ли DTS или не;* * и какво като няма - нали има долби (не че разбирам де...)

    утре бях решил да купувам 400USB и сега пак ме разколебахте!!!!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    като добавка към горното:

    в новата промоция на Метро от 2.01 се предлага елит PV-371/7 - пише и за DTS че имат(изход или декодер, не е ясно)...цена 74.99 лв без ддс

    странното е, че картинката на плейъра от каталога на Метро няма нищо общо със снимките на съответните модели 371/7 от сайта на елит...моделът е черен на цвят, различава се от 390 и 400USB, но е еднакъв с дизайна на 366х , само че е с новото лого на елит (366, 390 400usb са черните в elite.bg)

    from ludia
    zezco, като не ти трябва USB-то тогава всимай 371 или 377, разликата е в дизайна само. На 371 пише че четяло NERO DIGITAL, макар досега да не съм видял нещо такова. Продавам и още 374Х/ЕХ, ами стават но ЗОРАН-а прави проблеми с ДВД-ВИДЕО дисковете което още не остранено. За мен 371 си остава железният модел в семейството на ЕЛИТ. Но гледай да е с бялата кутия, демек новите доставки.
    това явно ще е супернова доставка...

    иди че, разбери... май от елит наистина се оливат с това разнообразие...човек не знае к`во да си вземе...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #10

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    И аз го гледах това в офертата на МЕТРО. Доста добре изглежда ама това със снимките от сайта ме обърка. Дали е търговска шашма или печатна грешка на МЕТРО. И ако го взема ще мога ли да го използвам, или ще се наложи ходене по мъките със хиляда и един фирмуеъра докато стане приличен??????

  13. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #11

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Нека LUDIA да се намеси, че стана голяма обърквация. Доколкото разбрах той ги продава някъде.

    Бях чел, че може да се сложи USB и на по-старите модели. Насочете ме къде. Че ако взема такъв без USB да му сложа.
    Лошо, че 400 модел няма DTS.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #12

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Ох, хора, да изясним за последно:

    Elite PV-371X има вграден DTS декодер, което означава, че може да предаде сигнала през чинчовете директно към усилвател/сплитер на каналите и не ви е необходим специален и сравнително скъп ресийвър с DTS поддръжка. Но няма USB.
    Вътрешностите му са идентични (респективно възможностите, функциите) с тези на Elite PV-399X.

    Elite PV-366X доколкото знам, няма нито USB, нито вграден DTS декодер.

    Elite PV-400USB има USB, но и той няма вграден DTS декодер.

    Всички плейъри имат DTS цифров изход за връзка с гореописания специален и сравнително скъп ресийвър с DTS поддръжка.
    Но само тези с вграден DTS декодер ще чуят звук през каквито и да е свързани към плейъра колони при просвирване на DTS Audio CD или DVD!


    Просто сами решете кое ви е най-изгодното съотношение цена/функции. :coolsmiley:

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #13

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze
    Ох, хора, да изясним за последно:

    Elite PV-371X има вграден DTS декодер, което означава, че може да предаде сигнала през чинчовете директно към усилвател/сплитер на каналите и не ви е необходим специален и сравнително скъп ресийвър с DTS поддръжка. Но няма USB.
    Вътрешностите му са идентични (респективно възможностите, функциите) с тези на Elite PV-399X.

    Elite PV-366X доколкото знам, няма нито USB, нито вграден DTS декодер.

    Elite PV-400USB има USB, но и той няма вграден DTS декодер.

    Всички плейъри имат DTS цифров изход за връзка с гореописания специален и сравнително скъп ресийвър с DTS поддръжка.
    Но само тези с вграден DTS декодер ще чуят звук през каквито и да е свързани към плейъра колони при просвирване на DTS Audio CD или DVD!


    Просто сами решете кое ви е най-изгодното съотношение цена/функции.* :coolsmiley:

    а, ясно, благодаря много Shimbadze !*

    DTS = Digital Theatre Systems - въобще не бях се замислял за това като определящо или не за избора на плейър! за мен беше важно да врътка divx/xvid с хубави субтитри и да просвирва mp3, че ми се събраха някъде към 40-50 гб...

    доколкото схванах от кратка справка с гугъл стандратът при двд май е Dolby Digital (Dolby's AC-3 (Audio Coding-3)), DTS е нещо допълнително, което заема място на диска и то повече от долби, защото компресията е по-малка, съответно качеството -вероятно-по-добро; двд-то ги има двете, и всеки сам си решава кое го кефи повече...т.е може би това DTS не трябва да се абсолютизира(особено като става дума за сума около 100 лв), ама както писах, не съм на "ти" с материала...всеки сам да си прецени (сори, ако стана офтопик...)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Theatre_System
    http://www.hometheaterforum.com/htfo...917#post512917

    успех с избора! аз ще избирам след нова година....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #14

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    От 2 месеца следя темите за Elite, за да се ориентирам кой модел да си взема. Чаках с голямо очакване PV-400USB, но странно защо няма DTS decoder. Гледам в последно време препоръчване 371Х, защото само той го имал този декодер, но пък в "голямата" тема за Елит главно за 388 и 399 се прави "софт". Може ли да се преправи и за 371 всичките работи дето ги мъчи rdk? Буквите видях как мога да си ги сменям докато достигна до задоволяващ за мен ефект

    Да попитам "новата" доставка на 371Х как се справя с буквите, колко реда, колко знака на ред, пренос има ли, само на буквите или цялата дума, плейва ли packed bitstream без проблеми?

  18. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #15

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Днеска бях в един от бургаските магазини за техника. Пробвах същия този модел 371Х в бялата кутия с диск с DTS музика, сваляна от АРЕНАТА. Не можа да ми я декодира през аналоговите изходи. Иначе си я чете, секундите си вървят и мога да пехвърлям от песен на песен.* Пробвах различни настройки от SETUPa, но не става и не става. Аз ли греша някъде в настройките. Какво точно трябва да се настрои, за да работи DTS декодера(ако въобще го има) И по кои изходи трябва да се очаква да има сигнал -по Стерео или 5+1.

    Благодаря Ви!

    ps На горният капак на плеера имаше лепенка с надпис NERO DIGITAL

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. elite 371x
    От jotobg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-07, 13:41
  2. DVD ELITE PV-371X
    От capitani във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 01-05-07, 21:42
  3. Проблем със DVD Elite PV-366x
    От elleshar във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-07, 20:58
  4. Проблем с DTS при Elite PV-366X
    От pfs във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-06, 07:40
  5. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе