Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 69

Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #16

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    painmaster, 42" телевизор може да го гледаш и от 2 метра и никаква глава няма да въртиш. После по-малките екрани ще ти се струват като телевизор "Юност" ако знаеш какво е това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #17

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    painmaster, 42" телевизор може да го гледаш и от 2 метра и никаква глава няма да въртиш. После по-малките екрани ще ти се струват като телевизор "Юност" ако знаеш какво е това.
    Не съм 100% на твоето мнение, но всекиму неговото. По другите въпроси?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    HunterBG :
    1.Колко струва Blu-Ray & Harmon-Cardon DVD примерно.
    Каква е разликата между тях като качество ?
    а като четене ?

    2. долбитруХД - напиши го както трябва да - поправяш друг а сам допускаш грешка.

    3.Не забравяй че тук има хора които си говорят директно с шефове на ТМ и К&К директно получават отстъки повече от на "Златна карта"

    4.Защо си хвалиш "качествената"стока от К&К като сам знаеш че Самсунг правят добре само памети!

    5.Ако си решил да си даваш парите за нещо само за да си направиш "духовна чекия " не е е мястото да си налагаш вкуса с глупави и несериозни мнения. СПоред мен голям разлика няма и не си заслужава парите. ( и сигурно неразбирам , но обикновенна кабеларка не излгежда добре на 29" , в сравнение с дигиталната . Но съм съгласен че за такъв размер и разстояние нямам нужда от HDTV и затова и не съм си взел такава )

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #19

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    1.Не знам. Ти кажи!

    2.Не виждам къде е грешката.

    3. Засега успявам да пазарувам и без да се налага да ползвам отстъпки(не със заплатата от ТМ разбира се).

    4.Стока от К&К не съм хвалил.

    5.До колкото си спомням темата беше един вид дискусия. Ако искате да копираме всички по някоя статия от интернет и толкова... Щом картината на обикновена каберка те задоволява радвам се!
    Явно ако някой друг, различен от 15 20 избраните,които пишете редовно даде мнение всички му се нахвърляте. Извинявам се ако съм обидил някого. Повече няма да пиша.
    Със здрваве!

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #20

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Не се карайте за глупости! Всеки може неволно да обърка правописа на нещо - Harman-Kardon например.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Не се карам - някой се сетил да си наложи мнението и това е вярното. Именно това е дискусията - да обсъдим .
    Интересно е как незнаеш цени като работиш там. ТМ да не продават стоки на К&К !!!
    Не претендирам за правопис

    И пак има обидени

    ПП
    Harmon-Kardon последно купихме такова за около 600лв и това бе най скъпото DVD ( преди година )
    Най скъпия Blu ray е почти двоен - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09030183
    , но тук @Hunterbg ще каже кое как се представя с картината и четенето.

    За Harmon само добри неща мога да кажа - определено ми хареса и като четене и като изпълнение и като всичко.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Има и много по-скъпи блу-рей плеъри от този.
    Имай предвид, че масовия потребител не сравнява HK двд с блу-рей, а някакво тип Нео/Елит за 50-60 лв. Тогава разликата в цените е ОГРОМНА.
    Ти щом си купил скъп ДВД плеър едва ли ще още дълго ще се дърпаш от HDTV.

    Според мен вече прехода към HD при телевизорите е сигурен. Кинескопи може да се каже, че не се произвеждат вече. Цената на един 32" LCD е близка до тази на един кинескоп 32". На потребителите им допада идеята за по-голям екран. Прехода към HDTV канали също е сигурен и реално след 3-4 години когато повечето телевизори с кинескопи ще са сдали багажа и повечето канали ще са HDTV повечето хора ще ползват ЛСД/плазма.
    Разхода за нов телевизор не е толкова голям, но да преминеш към HD домашно кино е сериозна инвестиция.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #23

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Прехода към HDTV канали също е сигурен и реално след 3-4 години когато повечето телевизори с кинескопи ще са сдали багажа и повечето канали ще са HDTV
    Не е ли твърде оптимистично твърдението ти че след 3-4 години болшинството ТВ ще са ХД??

    Не че имам нещо против за 15 - 20 лв. да получавам пакет от 30-40 ХД канала по спътника, но някак си не ми се вярва да се случи скоро, или поне да се случи в БГ.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    АЗ определено нямам предвид България. В Америка вече повечето канали ги има и в HDTV. Тази година Франция изцяло преминава в цифрово излъчване. До 2012 вече не трябва да има аналогово излъчване в цяла Европа. Повечето телевизии ще преминат направо в HDTV вместо първо в SD цифрова.
    Може и да съм прекален оптимист, времето ще покаже. 3-4 години не са малко време.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #25

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    http://it.dir.bg/2008/06/27/news3142539.html

    Сензационно предричат неуспех на Blu-ray

    Още не стъпил здраво на краката си, оптичният формат Blu-ray ще стане минало някъде към 2013 година, сензационно прогнозира изследване на Forrester. Темповете на разпространение на Blu-ray са много бавни и единствено рязък спад в цените може да ускори продажбите. Ако това не се случи, потребителите няма да проявят интерес към новия формат за видео с висока резолюция и Blu-ray ще изчезне най-късно до пет години. Най-големият конкурент на Blu-ray е широко разпространеният формат DVD, чието качество на настоящия етап удовлетворява потребителите. Огромното количество DVD оборудване и дискове са спирачка за лесния преход към Blu-ray. Заплаха за оптичната технология на Sony, която надделя над HD-DVD от Toshiba, е и растящата пропускателна способност на каналите към интернет. Свалянето на видео с висока резолюция от мрежата става все по-бързо и удобно за потребителите. Прогнозираната нерадостна участ на Blu-ray може да сполети и твърдите дискове в персоналните компютри. Очаква се локалното съхранение на информация да отстъпи място на мрежовото. Предимства на онлайн съхранението са необвързаността с конкретно РС, надеждността и възможностите за достъп от всяка точка, където има връзка към интернет

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #26

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Супер!И без това Блу-рей се наложи над ХД-ДВД не поради някакво преимущество на формата,а заради по-широко отворената кисия на Сони.И това е много жалко,защото имаше ХД-ДВД плеъри по 150$.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Ето и нещо в подкрепа на доброто старо DVD

    http://pcworld.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=6773

  16. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #28

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Добре де, умиране, война, победа и т.н. и т.н. все разни терминологии, които са пряко свързани с пазарни принципи, PR и задкулисни игри на огромни корпорации. Същите тъпотии се говориха когато излезнаха ДВД-тата - CD-тата направо ги бяха отписали. А ако се върнем по-назад същото беше и когато се появиха CD-тата - дискетите бяха за в коша. Всички знаем обаче как и кога "умряха" дискетите (които все още дишат в БГ заради некадърната държавна администрация), а CD-та си "живеят" и не дават никакви признаци за скорошна "смърт". Та мисълта ми е, че всички формати ще съжителстват дотогава докато има нужда от тях. CD-тата се произвеждат за музика софтуер и архиви и т.н. , ДВД-тата ясно за какво, а дискетите, дискетите... USB-паметите им разказаха играта (обаче това последното не съм чул някой да го е прогнозирал).

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    lrn, това че някъде нещо още се ползва заради субективни фактори не означава, че обективно е актуално

    те и счетоводителите ходят още по банките, но на тези, на които е показано електронното банкиране, им е по-хубаво и лесно... нали не мислиш, че когато всички започнат да банкират електронно (да ползват DVD), ще им е хубаво да се върнат към ходенето пеш до банката (да ползват дискети) ?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Re: Blue-ray срещу DVD - Новата война на форматите!

    Освен това, да не забравяме, че 1 дискета струва колкото 10 CD-ta, в същото време количеството информация което побира е в стотици пъти по-малко и съхранението му е много по НЕнадеждно. Записа на едно и също количестово информация върху диск е десетки пъти по-бързо от това за запис в/у дискета.
    Всеки един от горните фактори, праща дискетите в небитието, а това че има хора които все още ги ползват - ами всеки има право на избор

    Аз не виждам скорошна перспектива DVD-to да заеме мястото на дискетите, а Blu-ray на CD дисковете!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Край на войната на форматите
    От sw2v във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-08, 15:55
  2. Херкулес срещу рим,троянската война
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-06, 21:56
  3. Въпрос за форматите за компресиране на музика
    От the_unique във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-05, 19:33
  4. Война на ISP?
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 63
    Последно: 14-02-04, 00:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе