Резултати от 1 до 12 от общо 12

Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    32
    #1

    Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Здравейте!
    Ползвам PANASONIC TH-42PV80P + PANASONIC SC-HT990E-S, свързани по компонент. Към телевизора свързвам и лаптоп пo VGA (лаптопът няма HDMI) + стерео. На лаптопа гледам без проблем HD материали.
    Въпросът ми е, има ли смисъл от HD player от типа на WD TV (за да ползвам HDMI връзка към телевизота), при положение, че от лаптопа подавам native resolution-a на дисплея? ДВД-то няма HDMI или цифров вход за звука, така че няма как да му подам 5.1 звук.
    С две думи ще си подобря ли качеството на картината с този плеър или е само излишна разправия?
    Благодаря предварително и лека вечер!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Щом подаваш каквато резолюция трябва, значи си изглежда добре? Не мисля, че имаш нужда от плеър, освен, за да ти е по-удобно.


  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Единственото, което ще ти даде HD Плеъра е удобство. Ползвал съм лаптоп към плазмата известно време и знам каква е хамалогията.
    Разликата в качеството ще е минимална и ще дойде най-вече от това, че пренасяш сигнала по цифров вход.
    Ти и сега не усещаш почти нищо от звука на филмите щом нямаш цифров вход на системата си, така че и с плеъра ще е същото.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    32
    #4

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    За звука си прав. Като реша да гледам някой филм се чудя дали да сваля h264 заради картината или DVD заради 5.1.
    А що се отнася до цифровия вход има ли видима разлика в качеството спрямо аналоговия при резолюция 1024х768?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Виж сега, не мога да кажа, че е огромна, но има. При ползване на аналогов кабел VGA първо сигнала се преобразува в аналогов да мине по кабела и после пак в цифров в телевизора.
    Отделно като ползваш HDMI входа имаш реална 16:9 картина и ти работят всички Аспекти на картината, а не се налага да разпъващ и зуумваш от компютъра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    32
    #6

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    До тук добре. Изясниха ми се доста неща, но имам още 1 въпрос.
    WD TV може ли да възпроизвежда файлове с Full HD резолюция или по-скоро с висок битрейт (~20 000 KB/s)?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Принципно подкарва 1080р файлове, но пак зависи с какъв тип компресия са, в какъв контейнер, с какви настройки е кодиран и тн.
    Масово филмите, които се качват с 1080р си работят.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #8

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Аз да попитам може вече да има информация
    с навлизането на 3д тв-тата ще се появи ли някакъв плеър който да обръща картината в 3д на нормалните тв-та?
    нещо като WD TV но да е 3Д плеъра

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    По принцип всяка нова технология води след себе си нови разроботки и нови устройства . Не е изключено да се появят и такива плеъри , но едва ли ще стане скоро , все пак тази технология сега прохожда .За 3Д трябват и такива очила !

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Дори и да има за да го ползваш ти трябва HDMI 1.4, a такава техника още няма.
    Престарават се с това 3D според мен.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #11

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    то значи повечето плеъри може да разработят нов с добавен ХДМИ 1.4 изход за 3Д
    но май най добре излиза да се купи тв което да си има вградено процесор или чип там както се води за да си обръща образите от 2д в 3д
    но това удоволствие сигорно ще е една шапка пари, а и засега знам само за един модел който има тази подръжка

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #12

    Re:Има ли смисъл от HD player при наличната техника?

    Абе като цяло целия 3Д ефект си остава спорен за мен! Ходих на 3Д кино и чесно казано не съм много очарован. Сравнявах и един и същ филм на 3Д и на 2Д и не смятам че първото дава някакви толкова големи преимущества. За момента при покупката на плеър бих гледал за други неща и HDMI 1.4 или процесор за 3Д биха били последната ми грижа!
    Смятам че поддържаните кодеци, корекното показване на субтитрите, качеството на картината са много по-важни!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. К-стъкла - има ли смисъл?
    От prt във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 168
    Последно: 24-06-21, 08:49
  2. Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка
    От zhelko във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 280
    Последно: 31-08-17, 12:58
  3. Има ли смисъл от Ultra HD (4k) телелвизор?
    От CUPONa във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-11-14, 17:56
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 05:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе