Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #1

    Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Здравейте имам следният проблем минах от ДВД филми на МКВ. За целта взех - телевизор - LG LH 4000 42 инча , Усилвател с 6 колони и PC с CPU Q9400 , VGA GF260 , 4 RAM на 1066. Всичко е свързано от РС към ТВ с HDMI и РС към усилвателя с коксиален кабел. Проблема е че с какъвто и плеър и кодеци да пусна филм (720p или 1080р) винаги насича леко с разлики от вида плеър.Предимно на сцени в които се движи камерата, а не обекта.Насичането е много леко но в същото време се забелязва и с просто око и много дразни , няма пикселизация или нещо друго.Когато пипам 100 херца при ТВ няма ефект - вярно ли е че само при телевизионна програма се ползват 100 херца а от РС възроизвежда само от 24 - 60 херца.Дали има някакво разрешение или друг по добър начин за гледане на филми с по добро качество свалени от нета.
    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРИЯ ЗА ВСЯКАКВИ ОТГОВОРИ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    14
    #2

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    здр,
    проблемът ти е софтуерен. при такъв хардуер, който имаш не би трябвало да насича.
    намери си CoreAVC кодека - така ще ползваш всички ядра на процесара си и ще декодираш софтуерно.
    видео картата ти може да декодира хардуерно x264, но под windows не съм наясно как се подкарва това. разгледай какво може видео дравера. ако е нужно го обнови.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Това насичане е от конвертирането на кадрите от 24 до 50/60. Виж дали в компютъра нямаш начин да подаваш 1080@24р сигнал. Или пък 24Hz. След това си пусни опцията 24p Real Cinema от телевизора и няма да имаш тези проблеми.
    100Hz не пускай никога на филми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #4

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Дори да му пусна сигнал от РС - 24 херца (като натисна на ТВ инфо показва 1080 24р) няма разлика. А на телевизора от къде се пуска тази опция Риал кино 24р защото аз мисля че автоматично си прихваща сигнала. Благодария за съвета

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #5

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Lazarus да те питам повечето хора с монитори или по стари ТВ (без 24р ) как гледат на 50 -60 херца че не ми е ясно.Това насичане от конвертирането на кадрите от 24 до 60 не го ли получат всички.Проблема не ми ли е от плеъри и от драйвърите.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от lyubomir
    Lazarus да те питам повечето хора с монитори или по стари ТВ (без 24р ) как гледат на 50 -60 херца че не ми е ясно.Това насичане от конвертирането на кадрите от 24 до 60 не го ли получат всички.Проблема не ми ли е от плеъри и от драйвърите.
    Виж, компютъра не е плеър. Ти ползваш някакъв софтуерен плеър, който не е ясно какво прави. Ако се настрои правилно не би трябвало да имаш проблем.
    Дори и телевизора да не поддържа 24р той си прави едно преизчисление и ако го направи добре това насичане не се забелязва. Процеса се нарича 3:2 Pulldown.
    Напълно е възможно проблема всъщност да е в компютъра.
    Какъв плеър ползваш?
    Ето с този клип може да ползваш как се държи на 24р:
    http://search.data.bg/ready/9fd1dbd3...0c7266c4b14255

    Като гледаш на монитора пак ли го има този проблем?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #7

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Пробвал съм с ГОМ плеъра, КМ , МРС , WMP ,BS плеъра ,VLC - приготвил съм си за проба програмките MatroskaSplitter, COREAVC codec но хич нямам време за пробване на комбинации . От къде се пуска Риал кина на LG LH4000 имаш ли представа. При монитора е подобно, но по слабо изразено - защото е 20 инча , а ТВ е 42.Всички МКВ ли са с 24 кадъра.Когата пускам на ТВ 24 херца демек помагам на плеъра да работи по правилна така ли .

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Ако насича и на монитора проблема е в компютъра.
    Real Cinema e при настройките на картината - Picture - Advanced Control - Real Cinema. До опцията за 100Hz.
    Мисля, че ако сигнала не е 24р няма да е активна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #9

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Тогава нямали някой много добър плеър с определени настройки и кодеци отделно ако трябва и да стане.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от lyubomir
    Тогава нямали някой много добър плеър с определени настройки и кодеци отделно ако трябва и да стане.
    Има. Нарича външен HD плеър. Вече има поне 10 модела с цени от 200 до 500 лева. С тях ще си спестиш всички тези главоболия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #11

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Тъкмо ъпгреиднах РС за 600 лв. и да не става от него се с някакъв софтуерен плеър. А с външен НД плеър за 200 лв. ще е по добре ли и ако да - да ме посъветваш за някой.
    Благодаря за цялото това внимание

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от lyubomir
    Тъкмо ъпгреиднах РС за 600 лв. и да не става от него се с някакъв софтуерен плеър. А с външен НД плеър за 200 лв. ще е по добре ли и ако да - да ме посъветваш за някой.
    Благодаря за цялото това внимание
    За 600 лева щеше да вземеш един Popcorn Hour A-110 + 1.5TB твърд диск и щеше да избегнеш всичко това.
    Не че с компютър не може да се постигне добър резултат, но кому са нужни тия усилия. На мен не. И затова вече доста време ползвам външен плеър.
    Бори се с драйвери, кодеци, плеъри и трябва да стане. Ползвай клипа, който ти дадох да тестваш дали насича на 24р. Ти намери ли функцията Реал Синема?
    Иначе за плеър новия WDTV Live е добро евтино решение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #13

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    До края на седмицата не знам дали ще пробвам защото съм на друго място не при ТВ.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #14

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    А няма ли да стане добре ТВ да плейва НД филмити от външен хард през USB, или вградения плеър е още по зле.ТВ е отключено за НД и дивекс филми.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Проблем с плейване на МКВ филми на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от lyubomir
    А няма ли да стане добре ТВ да плейва НД филмити от външен хард през USB, или вградения плеър е още по зле.ТВ е отключено за НД и дивекс филми.
    И той не е цвете. Не можеш да чуваш звука на 90% от филмите и липсвата някои настройки на картината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Плейване на филми на SONY DAV-DZ340 ? Препоръчайте...
    От eternal_frost във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 12:08
  2. Помощ за плейване на 720p филми
    От vacano във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-09, 19:57
  3. Проблем с AC3 филми!
    От der_meister във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-03-06, 08:27
  4. Проблем с филми
    От Bjasa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-06, 17:21
  5. Проблем при плейване на DVD
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-02, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе