Резултати от 1 до 14 от общо 14

свързване на тв с домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1

    свързване на тв с домашно кино

    имам тв samsung ue40d6530 и съм към булсат с ZHD-100 приемник! Смятам да си купувам домашно кино и съм се насочил към модел samsung ht-c350, тъй като не ми се дават много пари, а искам да го ползвам само за звука от тв-то. Въпросът ми е как да го свържа с тв-то? С оптичен кабел ли е най-добре и ако е така, колко дълъг трябва да е той и какви са им цените ориентировъчно? Надявам се да ми помогнете с мнения, благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #2

    Re:свързване на тв с домашно кино

    За момента с какъвто и да го свържеш, звукът на булсат е трагичен на всички канали. Ползвай оптичен кабел между приемника и домашното кино, така ако някога го оправят, ще можеш да се възползваш от предимствата (5.1 звук евентуално).

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:свързване на тв с домашно кино

    бих искал да го вържа към тв-то, за да може когато гледам филм от лаптопа на тв-то звукът да остане на дом. кино. Проблем ли е това? И добър ли ми е избора на дом. кино

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #4

    Re:свързване на тв с домашно кино

    Трябва да дадеш повече информация. Как ще свързваш лаптопа и тв-то? с HDMI ли? Много от телевизорите правят downmix на звука до стерео към оптичния си изход. Тоест няма да имаш 5.1 звук. Провери си документацията.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:свързване на тв с домашно кино

    Тв-то с лаптопа свързвам с HDMI. Какво по-точно трябва да проверя?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #6

    Re:свързване на тв с домашно кино

    Дали като вкараш многоканален звук в телевизора през HDMI, от оптичния изход ще подаде пак същия поток към домашното кино.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #7

    Re:свързване на тв с домашно кино

    честно казано нямам представа как трябва да ги вържа и затова питам как е най-добре, с оптичен или друг кабел, също така както казах още не съм си купил домашното кино и приемам предложения и за други модели. Просто искам добър звук, дом. кино го искам само за звук.
    p.s. Имам заложени кабели в стените (стените ми са облечени с кнауф) до четирите горни ъгъла и се надявам да слушам добър звук докато гледам тв или филм

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:свързване на тв с домашно кино

    Щом искаш добър звук пропусни Самсунг като вариант.Виж Сони по добре,а още по добре е да отидеш с един диск-твоя музика в магазина и да прослушаш различни марки за да се убедиш. Свържи лаптопа директно в киното за звука ,ако е възможно-не си казал какви изходи има освен HDMI.Другото което се сещам е ,че при повечето марки колонките бяха с едни гадни букси -ще ти се наложи да запояваш ,ако искаш да ползваш поставените в стената кабели.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #9

    Re:свързване на тв с домашно кино

    Не знам дали ме разбрахте, така че ще почна от начало. Имам тв самсунг който е модел 2011 и не е никак лош. Ползвам булсат с HD приемник. Смятам да си купя дом. кино (харесал съм си samsung HT-C350, тъй като не е много скъпо, а и предпочитам да е същата марка като тв-то ми). Въпросът ми е по какъв начин да вържа дом. кино с тв-то, за да може като гледам тв или си свържа лаптопа с тв-то за да гледам филм (лаптопа с тв-то го свързвам с HDMI кабел) звукът да идва от колоните на дом. кино и съответно да е добър. Дом. кино смятам да е постоянно включено, за да не му ползвам въобще дистанционното, че много дистанционни стават

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    26
    #10

    Re:свързване на тв с домашно кино

    Здравей те !!! Имам и аз един въпрос?При ползване на домашно кино...Можели да се свърже така че през него да се чува само тв то и това което се излъчва на него?Искам да избегна закупуването на ресиивър...

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:свързване на тв с домашно кино

    pl10, варианта е домашното кино да се върже през оптичният изход на ТВто за да имаш 5+1 канала. Но да имаш в предвид, че през Булсат сигнала е стерео и каквото и да правиш ще си остане такъв.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #12

    Отговор: свързване на тв с домашно кино

    Здравейте имам следния проблем телевизора ми е sony kdl-50w685 а домашното ми кино е sony dav-tz230. Когато пусна филм от hdd свързан към телевизора и го настроя да вади звука от домашното кино не вади никакъв звук. телевизора и киното съм ги свързал със scard защото hdmi е само изход. Моля помогнете ми щото вече 1 месец се мъча.

    p.s. домашното кино има 1 hdmi изход и 1 scard изход/вход. Телевизора има всички съществуващи изходи.
    Налични кабели които съм купил : scard/scard , scard/component (чинчове-бял,жълт и червен) , hdmi/hdmi 1.4 gold ,
    Този пост е редактиран от aaashko; 17-01-14 в 15:42.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #13

    Отговор: свързване на тв с домашно кино

    Отговорих ти и в другата тема. Свързваш домашното кино и телевизора едновременно СКАРТ-СКАРТ и ХДМИ-ХДМИ.
    Подробности на стр.50 от ръководството на домашното кино.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #14

    Отговор: свързване на тв с домашно кино

    така е включен и не става

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свързване на домашно кино с приемник и тв 5.1
    От Цветомир Цветков във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 22:51
  2. Свързване на домашно кино към ТВ????
    От ghostmc във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-14, 21:03
  3. Свързване на телевизор, домашно кино и лаптоп.
    От омегаджията във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-11, 08:46
  4. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42
  5. Свързване на лаптоп, LCD, булсат и домашно кино
    От sangelova във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-11, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе