Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Така, настъпи момента, при това доста бързо, няма и 2 месеца след покупката, единия съраунд говорител, като че ли е "полуизгорял", понеже когато включа филм, или нещо друго, то започва яко да бръжди и трудно може да се чуе основния звук, който е пуснат. Помислих си да не би да е от кабела, но пробвах да закача на същия кабел другия съраунд говорител и всичко си беше нормално, което изключва възможността да е от кабела. Пробвах да закача съраунд колоната на мястото на десния преден говорител и ефекта беше същия. Реших да пробвам с друго видео - резултата е отново същия. Самия говорител, някак си мирише на изгорял... но все пак се опитва да възпроизведе звук. Мириса бих го описал, като смесица от цигарен дим и разтопен бакелит. Да уточня, че в помещението не се пуши!

    Сега остава и дилемата, дали да нося цялата система, или само единия говорител, предвид че бях пуснял някъде тема, че при опит да пусна оригинален CD диск, то този звук беше идентичен, но при смяна на съдържанието, звука се оправи.

    Моля, посъветвайте ме какво да предприема, въпреки нежеланието за разправии в сервиза, но за съжаление, явно нямам късмет.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Щом нещо в работата те протеснява се обърни към сервиза. Не виждам защо трябва да търпиш нещо, неработещо както трябва.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Щом нещо в работата те протеснява се обърни към сервиза. Не виждам защо трябва да търпиш нещо, неработещо както трябва.
    Със сигурност ще се обърна, въпроса е дали само едната колона да нося, или и плеъра(плеъра поради споменатия по-горе диск)...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #4

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Не знам дали ще ти признаят гаранцията за говорителчето.....Може да започнат да те развъртат, че гаранцията покрива само проблеми с електрониката и софтуерното обезпечаване......Имам горчив опит с едно дистанционо на ТВ който беше в гаранция.....Като го занесох в сервиза ми отговориха, че гаранцията не покривала дистанционото управление, а както се знае при днешните телевизори цялата управляваща част е на дистанционното и без него телевизора е направо за изхвърляне........ Но все пак вземи и уреда за да им го демонстрираш какво прави.....Явно има окъсили намотки на самия говорител и ще се наложи да го сменяш или ако го няма като резервана част-да се пренавие бобината му....

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Цитат Първоначално публикувано от daudebardia
    Не знам дали ще ти признаят гаранцията за говорителчето.....Може да започнат да те развъртат, че гаранцията покрива само проблеми с електрониката и софтуерното обезпечаване......Имам горчив опит с едно дистанционо на ТВ който беше в гаранция.....Като го занесох в сервиза ми отговориха, че гаранцията не покривала дистанционото управление, а както се знае при днешните телевизори цялата управляваща част е на дистанционното и без него телевизора е направо за изхвърляне........ Но все пак вземи и уреда за да им го демонстрираш какво прави.....Явно има окъсили намотки на самия говорител и ще се наложи да го сменяш или ако го няма като резервана част-да се пренавие бобината му....
    Много благодаря за мнението!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Ще му го оправят или сменят говорителя. За дистанционните е различно.
    Най-добре да занесе цялата система, че като нищо може да му я сменят с нова. Не е много ясно дали тази кутийка може да се отвори изобщо.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Ще му го оправят или сменят говорителя. За дистанционните е различно.
    Най-добре да занесе цялата система, че като нищо може да му я сменят с нова. Не е много ясно дали тази кутийка може да се отвори изобщо.
    Под цялата система се има предвид всички работещи колони, или само проблемната и плеъра?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Пъхай всичко в кашона и го носи.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Ето и видео за какво става въпрос. Мога да се хвана в сервиза, ако ми откажат за това че не прочита нормално оригинален аудио диск, макар и да е единичен случай, няма място за оправдание, при все че уредбата го чете. Изгледайте видеото и си кажете мнението. Според мен, колонката е сдала багажа и няма как да се оправи, това естествено според мен. Забележете обаче, че записвах с телефон и не съобразих че на уредбата басите ще "заглушат" телефона и звука няма да е ясен, но все пак мисля че ще забележите разликата. Към втората част от видеото, ясно се забелязва разликата спрямо уредбата и домашното кино, както и разликата от възпроизведения звук от домашното кино с диска и възпроизвеждане на звука от музикалната програма.



    https://www.youtube.com/watch?v=Yi2Zr0xHT8Q#

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330248420[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Пъхай всичко в кашона и го носи.
    Дано само да не злоупотребят, ако откажат да го заменят, да ми дадат на мястото на здравите колони, без аз да разбера, някакви използвани... Но това вече е шанс.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330249333[/time]_________________________________________________

    Тогава ще последвам съвете Ви, но няма да слагам кабелите, защото са под первазите... Ще се наложи да махам первазите, а предполагам кабелите не са чак толкова важни?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Кабелите си ги остави. Ако решат да сменяват цялата система може да им ги върнеш или да ги извадите от новата.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Кабелите си ги остави. Ако решат да сменяват цялата система може да им ги върнеш или да ги извадите от новата.
    Ок, благодаря! Утре ще го занеса в сервиза на Технополис.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #12

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Малко ъпдейт. Смениха ми колоната без проблем, само че не веднага. Иначе както и аз предполагах, беше излишно да им нося всичко в комплект, но карай...

    Та за диска се произнесоха, че и на друг идентичен плеър на моя има този проблем, на dvd система, няма. Но предвид че диска е единичен случай, това не е фатално. Та сега по повод това, че плеъра през usb и през dvd диск, не плейва релийзите на HDRemux, като например https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=289916&hit=1, плеъра дори забива и не мога нищо друго да направя, освен да го изключа от контакта... Та от много четене в нета, реших да експериментирам и да елиминирам проблема, като с помощта на mkvmerge, премахнах само звука и оставих видеопотока, понеже и видеото не се възпроизвеждаше, та след като направих това, сложих файла отново и този път за мое учудване - тръгна, което ще означава че е проблемен аудио кодек, но по-скоро не за плеъра а за самия релийз. Това го прави на абсолютно всички релийзи, които са с по-голям размер, около и над 15GB от групата HDRemux, следователно аз ми мислех че каузата да гледам от нета филми с високо качество при това положение е загубена, щом и видеото насича (по-скоро стои статичен образ) и само при опит да превъртя на бърза скорост и след това натисна бутона за възпроизвеждана, тръгва за 1-2 сек и пак спира. След премахване на аудиото, картината си върви без проблем. Сега остава да локализирам проблема къде е, понеже чрез MediaInfo не мога да разбера, какво точно не е както трябва.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Нищо му няма на кодека. Това си е звука, който е записан на оригиналния диск и всеки блу-рей плеър си го плейва, включително и твоя. Проблема ти най-вероятно е защото е в MKV контейнер и това го убива.
    Може да опиташ да го върнеш във m2ts както си е бил поначало.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #14

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Нищо му няма на кодека. Това си е звука, който е записан на оригиналния диск и всеки блу-рей плеър си го плейва, включително и твоя. Проблема ти най-вероятно е защото е в MKV контейнер и това го убива.
    Може да опиташ да го върнеш във m2ts както си е бил поначало.
    Как да стане това? Сега направих експеримент към файла от който премахнах звука, сложих извлечено аудио от друга част на филм и ги слях с mkvmerge и отново засича - стои статично изображение, но с разликата, че като превъртя, по случайност повече от минута има аудио и видео и след това пак спира.

    Та сега, как да го обърна в m2ts?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:LG HX806PE 3D Blue Ray home cinema

    Със TSMuxer. Нищо не променяш по настройките, а само даваш m2ts muxing.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Home Cinema Under 2000 лв.
    От Mean във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 09-12-11, 14:48
  2. субтитри за MPC-HOME CINEMA
    От savov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 11:57
  3. ПРЕМЕСТЕНО: субтитри за MPC-HOME CINEMA
    От fXOrange във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-11, 08:15
  4. HOME CINEMA 5.1
    От tosh78 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-11, 19:47
  5. Нови HOME CINEMA dvd
    От gogo0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-05-09, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе