Резултати от 1 до 4 от общо 4

Sony Bravia KDL-46HX850 & PS3 - как да гледаме 3D филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. MLS
    MLS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    3
    #1

    Sony Bravia KDL-46HX850 & PS3 - как да гледаме 3D филми

    Здравейте, вече съм горд притежател на гореспоменатите устройства, и тъй като съм абсолютен лаик в областта на телевизорите и /отчасти/ на конзолите, бих искал да поставя няколко въпроса, като силно се надявам че има хора, които ще ми обърнат внимание и ще отговорят на предполагам не съвсем адекватните запитвания. Идеята да закупя точно тези устройства е, че първо съм фен на Сони, и второ - все пак са от един производител и се надявах на по-добра съвместимост /каквото и да означава това/. Целта - сина ми да играе игрички на PS3-то, а аз да гледам 3D филми. До тук с мечтите... След като купих PS3 направих жалък опит да я излекувам /понеже имам известен сполучлив опит с nintendo wii, реших че PS3-то няма особено да ме затрудни/ и след няколко часа теглене и четене успях да кача уж кракната версия 4.11 /а фабрично ми дойде с 3.55!!?!/. Осъзнах какво съм направил - но късно. Сега вече конзолата е с чисто новия FW 4.31, а телевизора неще и неще да ми прочете mkv файла който си изтеглих и качих на HDD-то за да пробвам 3D-то. След дългия увод да премина към въпросите...
    1. Има ли някаква възможност да гледам истински 3D филми свалени от някъде си и качени на HDD - без значение дали от конзолата или директно от TV-то?
    2. Ако не може от HDD-то има ли начин /отново свалени/ филмите да бъдат записани на БР диск и да бъдат гледани през конзолата.

    Предварително благодаря за отзивчивостта и се извинявам за въпросите ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Sony Bravia KDL-46HX850 & PS3 - как да гледаме 3D филми

    1. Ако ползваш някой DLNA сървър
    2. Може да се записват на BD (от iso) ,но леко ми се губи смисъла от операцията , цените на дисковете и записвачките (а и загубеното време по операцията ) не са за пренебрегване .

    Преди съм ги правил (не с 3Д файлове) в AVCHD (с програмата multiAVCHD) и няма проблеми с гледането на HD mkv , но скоро не съм пробвал , а и май не е обновявана отдавна - писана е от наше момче българче и след хакването на ПС3 май пише основно за хаковете.

    п.п. Съвета ми е да не си докарваш нови главоболия , а да си вземеш някой мултимедиен плеър (има и 3Д такива) и да се накефиш на придобивките . А ПС3 си го ползвай за оригинални 3Д BD .

  4. MLS
    MLS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Sony Bravia KDL-46HX850 & PS3 - как да гледаме 3D филми

    А според вас, кой е най-добрия формат различен от .iso и .mkv за гледане на 3D филми на сонито /кодек и компресия/ към момента?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Sony Bravia KDL-46HX850 & PS3 - как да гледаме 3D филми

    Няма смисъл от подобни операции (конвертиране и т.н. ) - виж в раздела за DLNA , сложи си някакъв сървър (PS3 медия сървър предполагам ще е добре) и пробвай така . За мен най-добрия вариант си остава външен медия плеър , особено след като миналата седмица си загубих час с настройки , ъпдейти и други простотии докато се опитвах да гледам 3Д iso от лаптопа (отдавна не го бях свързвал с тв) .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony bravia problem
    От Serafim Hristov Kuzov във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-14, 22:42
  2. Sony Bravia KDL20B4030
    От plamenhar във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 29-04-14, 19:52
  3. Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?
    От skumov във форум Sony телевизори
    Отговори: 41
    Последно: 27-04-12, 19:05
  4. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  5. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе