Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #1

    Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Здравейте, преди 2 седмици си купихме 3d телевизор Sony Bravia KDL 32EX720 най-вече за да гледаме 3д филми и анимации. В последствие обаче се оказа, че качеството на 3д картината е далеч от нашите очаквания и бяхме страшно разочаровани. Общо взето от както съм го купил съм нон стоп из нета за да търся решение на проблема, а той до колкото разбрах е т.н. crosstalk/ghosting или появата на двоен образ. Пробвах със какви ли не филми (най-вече разчитам на side-by-side филмите тъй като са най разпространени за този тип телевизори). От писах относно проблема до Сони но от там ме изпратиха да отида в сервиз за да се издаде диагноза за проблема. Аз от своя страна отказах, защото проблема си е в телевизора, не е повреда. Попаднах на форума за поддръжка на Сони и там открих тема специално за този проблем, и много хора като мен са разочаровани от качеството на 3д. Пускам тема тук, тъй като виждам, че доста хора пишат и все някой собственик на EX720 серията ще отговори дали е успял да направи нещо по въпроса. Забравих да спомена, че си пускам филмите през лаптопа, чрез HDMI 1.4 кабел, какъвто е нужен за 3д. Видео картата ми също поддържа stereoscopic 3d, пробвал съм и от нея да задам 3д картина, телевизора намира 3д сигнал, но двойния образ пак е налице. Пускам и снимка направена през очилата за да видите за какво става въпрос. Ще съм благодарен ако ми дадете съвет, как да постъпя. Мислех да го връщам в Техномаркет, но от там ми казаха, че ми трябва кутията за това. Както и да отказах се от този вариант, но се надявам и от Сони да намерят решение, може би чрез фърмуер.. незнам.

    Пробвах, чрез настройване на 3д дълбочината, помага до някъде, но при всяка нова сцена трябва да се променя за да изглежда що-годе добре. Някои обекти се оправят по този начин, но примерно на по преден план се размазват още повече.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    По-принцип за ЕХ720 серията ,това си е "стандарт" -по всички ревюта го изтъкват за съжаление -вероятно се дължи на икономии при проектирането и производството. Виж при пълните 3Д релийзи как е -би трябвало да е по-незабележим.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #3

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Ами пробвал съм с няколко блу-рей филми, там е малко по добре, но пък и повечето са без превод, поне тези на които съм попадал...

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Те и 32" са прекалено малко за какъвто и да е нормален 3Д ефект.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #5

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Мен големината на телевизора не ме притеснява, притеснява ме картината......

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #6

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Аз го имам този проблем,но не винаги.Всичко зависи от самия релийз така да се каже А на някои въобще го нямам

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #7

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    При същият модел телевизор? И ако може сподели по какъв начин си пускаш филмите?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Опитай с друг плеър /ТМТ5 например/ .Актуализирал ли си софтуера на тв?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #9

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Да фърмуер-а е последния, ползвам TMT5, КМPlayer .. и други пробвах, но не мисля, че е от това... Интересното е, че например, даден обект който се движи от дълбочина и идва към мен, в някои моменти се събира и изчезва двойния образ, обаче колкото по наблизо идва почва да се разделя...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Да не би очилата да имат проблем със синхронизацията -май бях чел ,че може да има смущения от луминисцентни лампи?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #11

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Ами аз филми гледам на тъмно. Иначе имам 2 вида очила, но и с двата е едно и също. Ако мога ще запиша клипче в следващите дни за да видите точно за какво става въпрос. Получава се "ефекта" като на снимката, но при различното разстояние на обектите е различно разминаването. Понякога образите изглеждат кристални...

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #12

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Цитат Първоначално публикувано от skumov
    Ами аз филми гледам на тъмно. Иначе имам 2 вида очила, но и с двата е едно и също. Ако мога ще запиша клипче в следващите дни за да видите точно за какво става въпрос. Получава се "ефекта" като на снимката, но при различното разстояние на обектите е различно разминаването. Понякога образите изглеждат кристални...
    Вижте, дали нямате настройки за ъгъла на виждане?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #13

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Ами изровил съм цялото меню, но няма такава настройка.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #14

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Те Сони отдавна имат проблеми със синхронизацията на очилата -щом веднъж е добре ,а друг път не става ,ми се струва ,че остава това да е причината.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #15

    Re:Sony Bravia KDL-EX720 - 3D?

    Значи аз съм с 40" модел.Пробвал ли си на демо клипчетата на Сони как ти се вижда ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony bravia problem
    От Serafim Hristov Kuzov във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-14, 22:42
  2. Sony Bravia KDL20B4030
    От plamenhar във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 29-04-14, 19:52
  3. Sony Bravia KDL-40EX500
    От jorkata81 във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 10-06-12, 12:15
  4. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  5. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе