Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #1

    Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Проблема е следния:
    Телевизора е Oanasonic 50ST50. Гледам кабелна с КАМ модул. Свързал съм през оптичния изход ресивер Кенууд, който има Долби Дигитал и ДТС декодери. Повечето филми на HBO ги опознава като Долби звук на ресивера и си вървят на 6 канала.
    Вчера обаче гледахме 3D филм от лаптопа през HDMI с Пот плеяр заради субтитрите, но на ресивера си стои стерео звука.
    На самия плеяр ми изписва че звука е 5.1 DTS, но от телевизора не подава към ресивера такъв сигнал.
    Пробвах с какви ли не настройки в самия плеяр, но не се получи.
    В настройките на устройствата за възпроизвеждане на звук пък ми дава телевизора, че има само 2 колони, което си е така по принцип и не мога да го променя да бъде 5.1.
    Има ли някакъв начин с помощта на HDMI от лаптопа към телевизора да подкарам 5.1 звук на ресивера, защото самият ресивер няма HDMI вход, а само коаксиален и оптичен.
    Не съм пробвал от флашка как стоят нещата, но там има проблем със субтитрите и едва ли ще ползвам тоя начин.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Този формат си е проблем за някои телевизори и блу-рей плеъри (моят тв Филипс пък изобщо не го поддържа). Според спецификацията на Панасоник твоя телевизор поддържа Dolby Digital Plus / DolbyPulse / DTS 2.0+Digital Out, което според мен предполага, че няма как да "предаде" на ресивера 5.1 DTS passthrough. И за да си сигурен дали телевизора е "виновен" или плеъра на компютъра пробвай с друг филм с аудио Dolby Digital 5.1 (3/2)
    Между другото има доста филми които вървят с два аудио потока -
    Dolby Digital и DTS.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Ако телевизора е "виновен", т.е. лаптопа подава ДТС звук, а телевизора не може да го разпознае, тогава ще излезе съобщение на телевизора за неподдържан формат и няма да има звук. Според мен тук проблема е да се накара лаптопа да подава passthrough DTS през HDMI-я. Преди време ползвах AC3 филтър за тази цел, но не през HDMI, а през коаксиал не съм пробвал с HDMI. Много вероятно е да трябва настройка в самия плеар (особено тези със собствени кодеци) като КМ плеар например. като за начало за проба мопжеш да почнеш с уйндос медия плеара - той определено ползва системните кодеци и филтри. Веднъж изкараш ли през него, за другите плеари ще е въпрос на настройка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    "Ако телевизора е "виновен", т.е. лаптопа подава ДТС звук, а телевизора не може да го разпознае, тогава ще излезе съобщение на телевизора за неподдържан формат и няма да има звук."

    Това само при положение, че тв въобще не поддържа DTS, а той поддържа
    DTS 2.0+Digital Out, което според мен означава "downmix to stereo" (може и да греша, де - не съм чак такъв разбирач).

    Аз също имах проблем, опитвайки се от мултимедиен плеър да подам DTS аудио към система за домашно кино Филипс HTS3593 с поддръжка на
    DTS core. Резултатът беше същия - ако филма е с аудио Dolby Digital - 5.1 канала, а ако е с DTS - 2.0 канала.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #5

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Събота и неделя ще си поиграя малко с различни филми и формати, че вечери като се прибера нямам време.
    Ще пробвам един и същ филм от лаптопа и от флашка да видя какво ще се случи със звука.
    Имам опасения обаче, няма да подкарам 5.1 звук през HDMI, но дано не съм прав.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #6

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    В неделя поекспериментирах с телевизора, но отново не успях да подкарам многоканален звук през HDMI.
    Един и същ филм го пускам от флашка и през HDMI и от флашката си тръгва многоканалния звук, а от HDMI-я не.
    Пробвах както с DTS, така и с AC3 филми, но и при двата варианта от телевизора си върви многоканален звук, а през HDMI стерео.
    Пробвах от лаптопа какви ли не варианти и плеяри, но все стерео си излиза звука през HDMI.
    Явно няма да мога по този начин да изкарам многоканален звук, което е гадно, тъй като ресивера ми няма HDMI вход и само един оптичен. Но да сме живи и здрави пък другото ще го мислим.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #7

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Външна аудиокарта на лаптопа с оптичен изход, от там в ресивъра. Картата може да e на PCMCIA, USB или 1394, все тая.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #8

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop Виж публикацията
    Външна аудиокарта на лаптопа с оптичен изход, от там в ресивъра. Картата може да e на PCMCIA, USB или 1394, все тая.
    имам такава карта с оптичен изход, но проблема е че ресивера ми е с един оптичен вход и ще ми се налага да превключвам кабела между телевизора и картата в зависимост от това което ще ползвам.Това обаче е неудобно и едва ли ще го правя.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    А какво гледаш от телевизора, че да ти е нужен оптичния му изход?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #10

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    А какво гледаш от телевизора, че да ти е нужен оптичния му изход?
    Няколко програми са с 6 канален звук, също така филми от флашката и през DLNA.
    Лаптопа го ползвам само за 3Д филми.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #11

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Още един вариант - щом имаш читава аудио карта с оптичен изход, най-вероятно тя ще има и аналогов 5.1 изход. Тогава през този изход в 5.1 входа на ресивъра (ако и такъв няма, лошо). Получава се леко неудобство с три кабела, но може да ги организираш някак да не се пречкат.
    Така оптичния вход на ресивъра остава за телевизора, аналоговия 5.1 за лаптопа.
    Поради същите причини продължавам да се оглеждзам за ресивър и за съжаление вървя към все по-висок и скъп клас. Но това е единствевното решение, което позволява да не се бутам постоянно зад техниката и да сменям кабели.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #12

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    За съжаление ресивера няма 5.1 аналогов вход.
    Има един оптичен и един коаксиален.
    Преди като бях с булсата бях вързал коаксиалния към приемника, а оптичния към външната саундкарта.
    Сега минах на кабелна и смених телевизора.Мислех си че всичко ще минава през оптиката на телевизора, но не би.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #13

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Послушай Pat - там е разковничето.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    5
    #14

    Отговор: Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.

    Здравейте, искам да използвам темата за да не отварям подобна:
    въпроса ми за телевизор Panasonic TX-L55DT50E е:
    - от IPTV през STB чрез HDMI подавам 5,1 канален филм от HBO HD към телевизора, от там през цифров оптичен кабел отива в AVR поддържащ DD и DTS - ще може ли да изкара петканалния звук през рисивъра ? ( питам понеже засега не става )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Абсурден проблем със звук през HDMI
    От 3dfx във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 16-11-14, 12:34
  2. Проблем със звука през HDMI Sharp Aquos LC-46X20E
    От dunkov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-12, 22:46
  3. Проблем с аудио през HDMI
    От antist във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-12, 16:50
  4. LG 32LX2R проблем след връзка през HDMI
    От kro1 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-11, 13:25
  5. Отговори: 3
    Последно: 23-09-08, 21:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе