Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    2
    #1

    5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Здравейте, наскоро си взех телевизор Toshiba 46TL938 46TL938 - Toshiba. Тъй като телевизора има вграден медиа плейър реших да взема само едни 5.1 колони за да го превърна в домашно кино и се бях спрял на Logitech Z506 Surround Sound Speakers Z506 - Logitech UK. Въпроса ми е може ли да се изкара 5-канален звук от телевизора към колоните понеже те нямат цифров аудио вход. Ако сигнала е стерео ще свирят ли всички 5 колони? Има ли друга алтернатива за съответните пари и качество на Logitech-a, която може да ми предложите? Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #2

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    тези колони са около 150лв. за тези пари едвали ще намериш хубави колони,аз съм вързал моя телевизор със домашно кино като картината излиза от скарт към някакъв преходник пак към скарт от телевизора а звук от чинч към слушалките на телевизора и горе долу съм доволен )

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #3

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    И твоята комбинация не е много удачна , но зависи какъв ти е телевизора . Ако има оптичен аудио изход е добре да се ползва , но си иска и подходяща техника , която си е някакви пари .
    Иначе и по-горния вариант става , но няма голям смисъл от тези колонки за компютър .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #4

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    за моя вариант телевзора е панасоник 42ет60е и има оптичен аудио изход но домашното кино е панасоник СА-НТ 535 и за съжаление няма нито хдми нито оптика и за това съм го свързал така


  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #5

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Има и вариант за теб , но не съм го виждал наживо как работи - цък !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #6

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Извинявам се, че вдигам сравнително стара тема, но последните постове съвпадат с това което ме интересува в момента.
    Аз също съм с телевизор от ЕТ60Е серията на Panasonic и с евтина 5.1 DVD система за домашно кино. В момента съм свързал телевизора през изхода му за слушалки чрез RCA кабел към AUX входа на системата, пуснал съм ProLogic и звукът се чува на всички колонки. Проблемът е, че по този начин се губи дори ефектът на стерео - просто отвсякъде се чува еднакво. Когато променям баланса L-R, нищо не се променя. DVD системката има и някаква оптика отзад, но мисля че е само изход, лаик съм и не знам дали оптиката по принцип е двупосочна или си е само изход, нямам и кабел да проверя. Аз въобще не съм капризен към качеството на звука, но ако мога да изкарам нещо повече от тази конфигурация бих бил доволен.
    Та въпросът ми е : Ще спечеля ли нещо ако си взема този Optical to RCA Adapter? Доколкото разбирам смисълът му е ако искаш да свържеш нещо, което има САМО цифров изход към нещо, което има само аналогов вход. Ще има ли някакво подобрение в моя случай? Каква ще е разликата от чисто аналоговия сигнал от изхода за слушалки с този аналогов сигнал, конвертиран от цифровия изход? Ще може ли да отделя поне ляв - десен канал(за съраунд нямам илюзия)?
    Този пост е редактиран от Motao; 19-12-13 в 00:07.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #7

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Печелиш и то много ! Но по-добре без преходнищи , а по-нова техника с оптичен вход , но това е по-скъпия вариант , макар че има прилични неща втора ръка . Има огромна разлика в силата и качеството на звука . Подобрението е несравнимо по-добър звук от всички озвучителни тела .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #8

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Цитат Първоначално публикувано от Motao Виж публикацията
    .... DVD системката има и някаква оптика отзад, но мисля че е само изход, лаик съм и не знам дали оптиката по принцип е двупосочна или си е само изход, нямам и кабел да проверя. Аз въобще не съм капризен към качеството на звука, но ако мога да изкарам нещо повече от тази конфигурация бих бил доволен....
    По-скоро оптиката на DVD системката би трябвало да е вход. Нищо не пречи да пробваш да я свържеш с оптичния изход на телевизора преди да похарчиш пари за нещо излишно.

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #9

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Не се знае дали е така но ако имаше и модела на системата е друго .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #10

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Ами няма никаква логика да е изход...
    Motao давай модела на тая системка

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #11

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Има логика , няма да обяснявам . Точния модел и тогава !!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Уха, не очаквах толкова много мнения :-) Благодаря за интереса :-)
    Системката е Crown HT-600, Както казах - евтина Купих я преди няколко дни от продавалника, защото звукът от телевизора е наистина кофти. Но снощи след като писах тук, я огледах хубаво, направих някой и друг експеримент и открих, че чинчовете отзад, за които в упътването пише "5.1 ch out" всъщност са входове и мога да изкарам направо съраунд от компютъра. Утре ще взема три кабела(стерео жак->L/R) и ще свържа всичко и проблемът с филмите е решен :-) Ако обаче този "Optical to RCA Adapter" ще ми изкара по-добър звук и от телевизора няма да се замислям да го взема. Чудя се дали да не пробвам и някакъв оптичен кабел директно, но не ми се хабят излишни пари, само за да разбера, че това на Crown-а е само изход, просто няма какво да го правя този оптичен кабел после - както казах не съм аудиофил.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #13

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Колега , ако си от Варна , няма проблем за проби с оптичен кабел . Адаптора по принцип ще работи , но все пак едно наум .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Това наистина е един много хубав жест от твоя страна, особено към непознат човек като мен, но за съжаление не съм от Варна... пък и не ми е удобно да те занимавам.
    Относно този адаптер... аз съм сигурен, че ще работи някак, но въпросът е дали качеството на звука ще бъде регистрирано от неспециалист като мен. Доколкото се запознах, конвертира звука от цифров към аналогов. Аз така или иначе получавам аналогов звук от изхода за слушалките. Дали ще усетя разликата между него и този аналогов звук от този конвертор/адаптер, пък бил и той с източник цифров сигнал от телевизора? В момента имам чувството, че получавам звук от пет еднакви "радиоточки", нямам никакъв усет за ляво-дясно, каквото и да влиза в телевизора. Нещата коренно се променят когато пусна някой диск с филм на DVD плейъра и съраунда сработи. Качеството абсолютно ме удовлетворява. Ако мога някак да го наподобя чрез този адаптер...

  18. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #15

    Отговор: 5.1 система за телевизор Toshiba 46TL938

    Няма да получиш повече от това конвертиране отколкото имаш , просто имаш още една възможност за звук от източник с оптика като изход т.е. телевизора . Имаш квази съраунд - от стерео сигнал , а не от 5 отделни канала .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам 3D очила за TV Toshiba 46TL938
    От Krys във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 18-01-14, 07:16
  2. LED телевизор TOSHIBA 32RL933G
    От vei във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 10-06-13, 17:59
  3. Съраунд система за телевизор
    От dreamwizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 16
    Последно: 12-01-11, 20:10
  4. 3D без очила в телевизор на Toshiba...
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 09-10-10, 23:09
  5. Свръзване на аудио система, телевизор, пле
    От julssss във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе