Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #1

    Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Здравейте,

    сигурно темата е дъвкана много пъти за което предварително се извинявам! Имам смарт LG 3D Cinema TV + готова система за домашно кино с две високи,център и съраунд колони и събуфер. Филмите ги гледам и през външен хард диск и през playstation и през PLEX.TV сървъра т.е. мултимедиен плеър не ми трябва. Доволен съм от системката когато се гледа филм, но определено на музика издиша.....

    Разходих се до Технополис в Младост в Hi-Fi стаята - човека според мен "си разбираше" и след като му обясних, че искам ъпгрейд на системата за домашно кино ми препоръча - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ARDON-HKTS-9BQ на цена от 649 лв и ресийвър http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NEER-VSX-323-K 429 лв който бил подходящ за тези колони за домашно кино в този бюджет. Пусна ми обаче да чуя http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARDON-HKTS-35 от 1099 лв и останах доста доволен от възможностите им. Той твърди, че комплекта от 649 лв свирят също толкова качествено, просто са малко по-слаби.

    Аз не съм аудиофил, но искам по-добро качество! Той твърди, че няма готова система за домашно кино която да извади по-качествен звук от тази комбинация за 1078 лв до този бюджет. Искам да отбележа, че ще свири в стая 20 квадрата и приоритет филми, музика.

    Заслужава ли си този ъпгрейд за система за домашно кино над сегашната с по-евтиният вариант на HK ? Държа да отбележа, че не гоня нито фронтални колони, нито поетапно изграждане на система. Искам просто по-качествна, елегантна система за домашно кино.

    Благодаря на отзовалите се !

    Поздрави,
    Юли

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Не мисля ,че тия колони биха били някакъв прогрес при слушане на музика - може би малък , но едва ли заслужаващ си инвестицията - поне според мен.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Подкрепям колегата по-горе.
    Не знам каква е старата ти система за домашно кино, но посочението колонки няма да са осезаем ъпгрейд и като цяло ще са пари на вятъра.
    Също така е прав и човека в ТП. За тези пари няма как да вземеш нещо по-качествено.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #4

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Като цяло може би имате право. Но аз чух всички готови домашни кина в магазина от по-висок клас до 1000 лв и нито едно не можа да изкара по качествен звук. Не мога да се съглася, че няма смисъл и няма да има голяма разлика. Моля да не се предлагат големи колони и т.н. защото не търся това, за което предварително благодаря. Моля ако е възможно да се дават само препоръки за домашно кино тип сателити и субуфер с по-високо качество до тези пари. Благодаря Ви !

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Въпрос на слушане е. Щом си чул и ти харесва повече от твоята - действай.
    Всички системки от този тип свирят сравнително на едно и също ниво.
    svetlio1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Така замисленият от теб ъпгрейд е безсмислен...Твърдиш, че искаш качествен звук, а налиташ на пластмаси...
    Евтините системи за домашно кино и...слушането на музика с качествен звук, са две несъвместими неща !
    В твоят случай, най-добрият вариант е хубав стерео усилвател и комплект от две букшелф колони - за около 2000 лева. Всички останали варианти са хвърляне пари на вятъра..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #7

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Аз на моето домашно кино ЛГ HX995TZ го ъпдейтнах малко , уж нямало как ама стана даже 5+ 2 :D , Използвам активния субуфер който е 200 watta да захранва 2 други големи колони с голями бас говорителя и звукът стана доста мощен, нямащ нищо общо с преди.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #8

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Относно ОТ чувствително подобряване за слушане на музика + на по-изгодна цена в сравнение със западните магазини /рядко срещано при БГ търговци/ чуй това:

    Dali Zensor Vokal - Center | Тонколони Dali | Avitel /задължително за кино да е еднаква серия с предните/
    Dali Zensor 1 2-way bookshelf | Тонколони Dali | Avitel

    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #9

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Здравейте отново!
    Така или иначе направих каквото си бях наумил
    Нуждая се от от вашата помощ и предварително благодаря.

    Сдобих се с ресийвър ямаха htr 3063 и си купих harman kardon hkts 9bq.

    Имам lg 42la620s. Когато вържа ресийвъра по hdmi с телевизора ми изписва свързване и след това няма сигнал. Би трябвало да го разпознае и да си направиш настройките но не става. Пробвах всички варианти hdmi - out, hdmi1,2,3,4 и нищо...... с оптичен кабел няма проблем при пускане на mkv от телеизора ресийвъра рапознава dts и тръгва 5.1 доволен съм от звука и не съжалявам. Но защо не разпознава сигнала по hdmi и си правя настройките на самия ресийвър.

    Благодаря предварително!

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Трябва да ползваш HDMI входа обозначен с (ARC) на телевизора , а в ресивъра да включиш управлението по HDMI . Ако не си променял нищо в другите настройки , тв се избира просто с натискане на бутон "TV" от готовите настройки SCENE .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #11

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    В HDMI (ARC) на телевизора е включен кабела, а в ресивъра е в HDMI (OUT). В HDMI (1) на ресивъра съм включил кабел и той отива в ps3. И не излиза сигнал на телевизора. Доколкото съм запознат трябва да мога да си направя настройките на ресивъра като ги гледам на екрана на телевизора. Включил съм и оптичен кабел от телевизора към ресивъра. Мисля, че с оптичен кабел звука трябва да е по-добре. По принцип телевизора ми си има DTS декодери и mkv и други формати няма проблем има surround, музика, blu-ray&dvd, mp3 си пускам отвсякъде и не е болка за умиране. Но искам да мога да си направя настройките като ги гледам на телевизора.

    Моля някой добър човек да ми обясни като на "олигофрен" защо не става и как се работи с микрофона за определяне на звука от колоните според позицията ти на стоене на този ресивър yamaha HTR 3063.

    Благодаря Ви !

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Много е вероятно този ресийвър да няма изобщо HDMI ARC. При това положение си ползвай оптичния кабел от телевизора към ресийвъра. Като гледаш нещо, което се възпроизвежда от телевизора превключвай на входа, на който си вързал въпросната оптика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #13

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Здравейте,
    дилемата продължава. Дори и да няма опция да се гледат на телевизора настройките, трябва да изкара аудио през hdmi но не иска. Пробвах и през чинчовете и пак не иска. Със сигурност е някаква настройка но не мога да я открия. Или ъпдейт на софтуера или някакъв ресет. Не знам ако може някой да помогне или да го нося някъде.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Твоят модел се оказа ,че не поддържа HDMI(ARC) -следващия 4063 поддържа. Ползвай си го през оптиката .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #15

    Отговор: Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.

    Всичко се оправи. Изкарва си и картина и звук. Пробвах го през PS3 и няма проблем и то точно на HDMI (ARC). Просто всичко правя през телевизора - филми, музика и т.н. и реално телевизора ми е като "ресивър", затова само през оптиката, там и звука е по-добър. Иначе наистина няма опция да се правят настройките на ресивъра на телевизора.

    Благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?
    От hellje във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-14, 22:53
  2. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 16:06
  3. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09
  4. Избор на система за Домашно кино
    От Lacho13 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-06, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе