Резултати от 1 до 11 от общо 11

Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    14
    #1

    Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    Здравейте.Притежавам система за домашно кино LG-HT-762PZ и телевизор PANASONIC TX-P42 G 20E.Дали е възможно с дистанционното на телевизора да управлявам звука на домашното кино?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #2

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    В описанието на домашното кино пише че има HDMI интерфейс. Което означава че би трябвало да може. Поразрови се в менюто на телевизора може функцията да трябва да се разреши. Същото се отнася и за домашното кино.
    Аз гледам Сони. Имам меню HDMI контрол. Когато вляза виждам закачените устройства и аз указвам кое да се управлява.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #3

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    При мен става но и Тв и Киното са на Самсунг. При различни марки не знам да ли става.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    Става с дистанционно Лоджитек Хармъни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    14
    #5

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    На телевизора,като натисна ВИЕРА ЛИНК, излиза меню избор на говорители.От там му задавам да избере домашно кино и след това нищо не става.На домашното кино не мога да намеря меню,което да ми е от полза.Иначе двете устроиства са свързани с оптичен кабел и с
    HDMI-HDMI.
    По принцип използвам ТВ-то за гледане на цифрова телевизия през DVB-C тунера,а звука от дом.кино.Не мога да разбера как,ако си взема уневерсално дистанционно и си сменям с него каналите,когато реша да променя силата на звука дистанционното ще знае че трябва да управлява дом.кино,а не звука на телевизора?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #6

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    Това домашно кино не може да се управлява от друго устройство - не поддържа HDMI CEC. Тоест, не може да се управлява през Viera Link (това е търговското наименование на Panasonic за стандарта CEC). Затова можеш да си вземеш универсално, за да можеш да управляваш с него и двете устройства. Пак ще натискаш 1 бутон повече, но няма да прибягваш до 2 дистанционни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #7

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    При универсалните дистанционни на Logitech Harmony може да се съвместяват функции от две дистанционни в един режим. например в режим TV някои бутони могат да се обучат да управляват домашното кино. Това е възможно дори и с базовия модел Harmony 300i (цена около 30 евро). Аз управлявам едновременно телевизор и сателитен приемник на Булсатком, без да превключвам между TV и SAT.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    То може и 3 наведнъж - тв,усилвател/ресийвър,плеър/приемник.Натискаш Watch Tv и всичко необходимо се пуска.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    14
    #9

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    Дайте съвет как да извадя аудио от сателитен приемник Dreambox 800hd през дома6но кино на Сони модел BDV-IZ1000W.

    Опитах с hdmi kabel но сателитния приемник има само един изход за хдми и като го вкарам в аудио системата не излиза картината на ТВ-то.
    С оптичен кабел също не успях.

    Каде бъркам?



  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #10

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    Цитат Първоначално публикувано от koxx
    Дайте съвет как да извадя аудио от сателитен приемник Dreambox 800hd през дома6но кино на Сони модел BDV-IZ1000W.

    Опитах с hdmi kabel но сателитния приемник има само един изход за хдми и като го вкарам в аудио системата не излиза картината на ТВ-то.
    С оптичен кабел също не успях.

    Каде бъркам?
    С оптичния би трябвало да стане. Аз например ползвам обаче следният вид свързване: приемника ми е IPBox 910HD свързан към ТВ 42LD750 със HDMI кабел, а телевизора е свързан към ресийвър SONY с оптичен кабел. В менюто на приемника аудиото е настроено на bitstream. Приемника чрез HDMI кабела предава звук и картина на ТВ-то, а то прехвърля само звука по оптичен към ресийвъра и той декодира 5 канален (на програмите които имат) или 2 канален звук.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    14
    #11

    Re:Възможно ли е да управлявам звука на дом.система с дист. на телевизора?

    супер ми помогна!
    От сони ми дадаха идея с оптиката ако не с хдми да прекарам сателита през усливателя и от там в ТВ -то което е досадно защото трябва винаги да работи системата за да гледам тв от сателита.за мой карък на дриймбокса му се прецака оптиката и бях го оставил варианта с двата хдми кабела което си е досадно да свързвам когато искам аудио-то през системата всеки път.сега направих както ти каза и предавам от тв звука през оптичния на системата и стана супер.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пак за звука от телевизора
    От krfidanov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-15, 22:23
  2. Отговори: 2
    Последно: 21-01-14, 14:38
  3. Отговори: 17
    Последно: 19-12-13, 08:42
  4. КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)
    От rosen1212 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 12
    Последно: 06-08-13, 21:06
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-05-13, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе