Резултати от 1 до 12 от общо 12

Избор на система за домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #1

    Избор на система за домашно кино

    Здравейте,
    от известно време търся подходяща система за домашно кино - не знам дали да се хвърля на готови комплекти или поотделно да взимам колони, рисивъри и тем подобни. Има много нововъведения от последният път, когато търсех подобни системи. Не съм много навътре в нещата и ви моля за съвети. Бюджетът е до 2000лв. По възможност искам да е wireless технология.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Щом не си много на вътре започни от тук: bgaudio.org -
    Иначе поотделно е по-добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Благодаря за инфото, но нямам толкова време да се запознавам поотеделно с всички компоненти. И аз мисля, че поотделно е по-добрият вариант. И малко допълнително инфо - помещението е с големина 510х358.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Ами трябва да знаеш че няма универсален най-добър вариант, всичко е много субективно. Най-вече зависи от твоите разбирания за качествен (добър)звук. Трудно ще намериш някой да отгатне какво на тебе ще ти хареса, така че ако искаш да не си изхарчиш паричките на вятъра ще ти се наложи малко да почетеш няма как.

    По-просто казано това което за мен е перфектно за тебе може да е отвратително или обратното.

    Иначе само като насока според моите разбирания най-важни са ОТ след това е ресивъра и на последно място плеъра за филмите като субуфера за домашно кино е също толкова задължителен колкото и самите ОТ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Съгласен съм с теб, но и нямам толкова претенциозно ухо - искам някакъв компромисен вариант, който да става и за слушане на музика и за гледане на филми. Примерно, за готови системи, гледах на BOSE едни безжични Amazon.com: Bose Acoustimass 6 Series V Home Theater Speaker System (Black): Electronics , които са по-стар модел, но не мога да си позволя новите модели. Уикендът ще се разходя до веригите за електроника, ама като знам там какви са "специалисти" повечето персонал, не мисля, че ще ми бъдат от особена полза.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Ами трябва да са ти доста ама доста занижени критериите че да ти хареса това. Казвам го това без да съм ги виждал или чул, от ОТ с такива размери и най-вероятно пластмасов корпус очаквай една идея да са по-добри от звука на твоето ТВ ама и това не е сигурно де.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    За това съм тук, за да събирам мнения. Телевизор нямам още, но съм пуснал и такава тема :D Препоръки за марки имаш ли за ОТ и ресивър?

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Ами аз не бих се наел да давам предложения какво да си купуваш защото и аз самият съм минал по този път и се уверих от опит че качеството на звука за всеки е различно и в крайна сметка си е абсолютно субективно понятие. Бюджета ти от 2000 гроша е хем достатъчен за нещо прилично хем от друга страна е напълно недостатъчен, всичко зависи как ще подходиш и какво очакваш да получиш в крайна сметка. За нови компоненти реално е малък но пък от друга страна за втора употреба можеш да събереш нещо много прилично.

    Аз имах подобен на твоя бюджет и като разбрах че за нови компоненти няма да ми е достатъчен си купих ресивър и субуфер втора употруба в прекрасно състояние и си направих DIY ОТ пълен комплект, смятам че постигнах много добър резултат но ми отне 2 години много четене, ровене по форуми, дърводелска работа и правене на филтри . Не твърдя че моите са най-добрите на света но труда и желанието с което ги направих ме карат да си ги харесвам и да им се радвам. Що се отнася до филмите мисля че постигнах страхотен звук виж когато става дума за слушане на стерео музика има още какво да се желае ама толкова са ми възможностите.

    Предполагам че ще се намерят хора да ти предложат за какво да си изхарчиш парите, имай малко търпение.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    И аз съм фен на DIY нещата, защото са ти по-скъпи, от които и да е купешки, като си вложил усилия и си инвестирал много часове да се запознаеш с всеки детайл. Това е, че времето ме натиска и имам освен това още 124614306 неща, за които трябва да мисля и времето ми е ценно. Освен това, не търся WOW ефектът, а прилично свиреща система, която да не изкривява изключително много звукът.

    - - - - - - - - - -

    http://ele.bg/audios-logitech-stereo_system_logitech_z906_new
    Един от вариантите, които ми грабнаха вниманието - 500 W реална мощност, ТHX сертифицирани, съотношението цена-качество е много добро, даже успях и да ги чуя. Един познат има такива и си спука стъклопакета с тях

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #10

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Стерео система Logitech Z906 | ele.bg
    Един от вариантите, които ми грабнаха вниманието - 500 W реална мощност, ТHX сертифицирани, съотношението цена-качество е много добро, даже успях и да ги чуя. Един познат има такива и си спука стъклопакета с тях
    В общи линии тази "реална мощност" няма нищо общо със силата на звука и още по-малко с качеството.
    Примерно това:
    http://www.technopolis.bg/bg/Home-Th...YS-5-1/p/58429
    http://www.technopolis.bg/bg/Receive...-323-K/p/55644
    със сигурност ще е в пъти по-добро от това което си си харесал, а ти е и в бюджета даже ще ти останат пари и за един Блу-рей плеър.
    Друг е въпроса за тези пари ако се поровиш дали няма да намериш нещо по-добро.

    Значи основното и единствено най-важно е на тебе да ти хареса, ако това което си чул в твоя приятел ти е допаднало и харесало значи това е твоята система.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    16
    #11

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Венци, определено изглеждат по-сериозни тези колони от Logitech-a Мисля уикендът да отскоча, където ги има в наличност да ги чуя.
    За плейърът, дали е удачен вариант да използвам някоя конзола?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #12

    Отговор: Избор на система за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Щом не си много на вътре започни от тук: bgaudio.org -
    Иначе поотделно е по-добре.
    Там няма да помогнат, там само ще го объркат, при положение, че са дървен философи, половината въздухари!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  2. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  3. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  4. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54
  5. Избор на система за Домашно кино
    От Lacho13 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-06, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе