Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #1

    Question Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Здравейте.Нов съм в този форум.Имам нужда от помощ.Имам възможност да си взема следните компоненти http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IONEER-S-ES3TB и http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...NEER-VSX-527-K за около 900 лв.(нови).Молбата ми е да ми кажете дали избора ми е добър за тези пари.Основно искам да ги ползвам за 3д от компютъра към LG LW 570 S.Не съм на ясно с ватове и омове.Чета,че ресийвара е 130w.на канал при 6ohm.,а колоните са 150w./8ohm.Това проблем ли е.Моля помогнете ми.Ако избора не ми е добър дайте предложения за тези пари.Не съм мега аудиофил

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Няма да имаш проблем със захранването на тези колони с такъв ресийвър.
    За да си сигурен в избора си е най-добре да чуеш поне колоните.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #3

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Моля, за препоръка!
    В момента мога да си позволя да закупя YAMAHA RX-V473 BLACK :: Ресивъри :: Ресивъри :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria .
    В последствие и хубави колони. Но .... до тогава, да ли ще е възможно ползването ,на тези от домашното ми кино
    SAMSUNG HT-TQ25, fiche technique, prix et avis consommateurs
    Съжалявам за писането в чужда тема!
    Този пост е редактиран от mmmladenov; 01-02-13 в 19:39.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    С тия 3 ома в описанието не е добра идея да ги ползваш , а и едва ли ще е дори и задоволителен звука .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #5

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Само докато събера парите за истински ??? Звукът едва ли ще е по лош ,от този който издават в момента ?!
    Възможно ли е технически ? Не ме страх за колонките - ресийвъра да не се повреди нещо?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Само докато събера парите за истински ??? Звукът едва ли ще е по лош ,от този който издават в момента ?!
    Възможно ли е технически ? Не ме страх за колонките - ресийвъра да не се повреди нещо?
    Като гледам субуфера е пасивен,така че неможе да го свържеш към новия ресивър.
    Този пост е редактиран от mexx; 01-02-13 в 21:55.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #7

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    А само 5-те колонки?

  10. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #8

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    А само 5-те колонки?
    Съпротивлението им е 3 ома, а Ямахата подържа 6 и 8 ома. Ако си задал в настройките 6 ома е възможно да вържеш и 4 омови колони като предни. Тези обаче са 3 ома и следователно не са подходящи, още повече не знаеш дали на моменти не падат и под 3 ома. Преди няколко месеца писах на Ямаха за подобнa ситуация и ми отговориха, че ако ресийвъра не хареса колоните ще се изключи, защото има автоматична защита предвидена за подобни случаи. Препоръчват обаче да се придържаш към указаните от тях минимални съпротивления.
    Не виждам и смисъл да ги връзваш с Ямахата тези колони, няма да усетиш някакво огромно увеличение на качеството на звука, така че упражнението е безсмислено. По-добре си купи ресийвър и две фронтални колони и си слушай с кеф, докато си събираш останалите части от озвучителната система.
    Този пост е редактиран от Ulfhedinn; 02-02-13 в 10:01.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #9

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Здравейте! За да не правя друга тема ще използвам тази, тъй като имам подобни искания. В момента разполагам с домашно кино: LG HT902TB Home Cinema System

    Искам да си взема ресивър, с който да започна изграждането на по-качествена с-ма в къщи, но не знам дали тези 4 омови колони ще могат да се използват временно докато избера подходящи предни колони. Имам и няколко въпроса, на които въпреки четенето и в други форуми не успях да разбера:
    Мисля да ходя до ТМ да чуя : yamaha-rx-v673-black или 773 или Denon AVR-2113 , за колони съм харесал това: TANNOY-REVOLUTION-DC6T илиMonitor Audio Silver RX6 или Klipsch RF-82
    но не мога да ги купя наведнъж и ще трябва през няколко месеца, че жената не дава :rolleyes: . По същата причина отпада и вариант за букшелф колони.
    Ще мога ли да гледаме, слушаме, през ПЦ ДЛНА -> ресивър музика и филми на ТВ или ще ми трябва и плеар(имаме ПС3)
    Ще помоля да коментирате и да ми кажете дори, къде освен в ТМ ТП може да се чуе музика, както и за съвместимост м/у колони и ресивър или избор на нещо по-добро за тези пари. Благодаря!

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Само докато събера парите за истински ??? Звукът едва ли ще е по лош ,от този който издават в момента ?!
    Възможно ли е технически ? Не ме страх за колонките - ресийвъра да не се повреди нещо?
    Откажи се от идеята да връзваш тези колонки към ресийвъра. Гарантирам ти повреда в усилвателя. Да не говорим, че звука ще е точно толкова скапан колкото е бил и преди това с тези колонки.

    PlamenG, това се отнася и до твоя случай.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #11

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Разбрах, ще трябва да използвам кредитната карта :D. Може ли да коментирате другите въпроси с ДЛНА и т.н. Малко уточнение: стаята е 28км2, но само 14-15км2 от нея е хола и там ще бъде разположена с-мата.На ламинат е основата с окачен таван. Музиката, която слушаме: соул, R&B, балади, техно т.е всичко без метал. Няма да надграждам с АМП, защото обичаме да гледаме музиката докато е слушаме, т.е ще е блу-рей през ПЦ или пс3. Не разбрах и би-амп за какво е точно? и дали въпросните ресивъри ги подържат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #12

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Вчера прослушвах Ямаха 573 и 773 на Jamo колони в ТМ: не ми хареса Ямахата. След това в ТП слушах Денон и Маранц 5007 на Танной ДСТ6 и V4. Странното е , че ми харесаха V4 три пъти по евтини? Реших: Маранц 5007 е моят избор за ресивър, та ако може да ми препоръчате и кои колони да чуя още за Фронт+център.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Разгледай какво се предлага от датската марка Dali.Определено има какво да се чуе.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #14

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Marantz много добре си пасва с Mordaunt-Short имат си вносител в БГ. Иди ги послушай.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от PlamenG Виж публикацията
    Вчера прослушвах Ямаха 573 и 773 на Jamo колони в ТМ: не ми хареса Ямахата. След това в ТП слушах Денон и Маранц 5007 на Танной ДСТ6 и V4. Странното е , че ми харесаха V4 три пъти по евтини? Реших: Маранц 5007 е моят избор за ресивър, та ако може да ми препоръчате и кои колони да чуя още за Фронт+център.
    По-скоро не ти е харесало Jamo-то .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 23:01
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 15:50
  3. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 14:27
  4. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 22:54
  5. Избор на система за Домашно кино
    От Lacho13 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-06, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе