Резултати от 1 до 15 от общо 15

Помощ при избор на система за домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #1

    Помощ при избор на система за домашно кино

    Здравейте, Искам да си купя система за дом. кино( по възможност да е комплект, но приемам и препоръки за рисийвър и колони) Помещението е 30-35 кв. м. Бюджета ме е около 2000 лв.
    Ще се ползва главно за игри и филми, но бих искал и да поддържа стерео режим за музика.
    Благодаря за помощта.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Всички по-прилични ресивъри го поддържат това , друг е въпроса как се справят !
    Бюджета не е достатъчен за колони , купени на " парче " , така че варианта е готова система 5.1 !
    Предлагам 800/900 лв за ресивър и другото за колони ! Има и възможност за 1200 всичко , но за 30-35 м2 ми се струва слабичко , но е марково ! ОК ?


    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...5031&scenario=[/url]
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...RDON-HKTS-30BQ + това , по-долу :
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...RDON-HKTS-30BQ

    Е , има и по-нови модели , но засега ги няма в БГ ! Това е налично ! Има избор , това като начало !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Благодаря за отговора.
    Харесах си този рисийвър:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NON-AVR-1611/B
    Добър избор ли е?
    Ще може ли да ми препоръчаш подходящи колони за него? Да кажем до 1200 лв.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Не знам какво имаш предвид под комплект.
    По принцип бюджета е една идея под този за хубава система от реномиран производител с отделни компоненти. В друга тема тук коментирахме комбинацията от Yamaha V471 и Focal Sib&Cub 5.1.
    Ако държиш на дискретни добре изглеждащи колони, но без да правиш голям компромис, са много популярен и добър вариант.

    Може вместо Ямахата за ресийвър да вземеш и Денона, но аз лично съм за първия.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #5

    Re:Помощ при избор на система за домашно кин&#

    Denon 1611 e добър рисивър в ниския клас, но вместо да дадеш 900лв за него, можеш да дадеш 990 за Denon AVR-1911 - много по-добра покупка, като се има предвид разликата в цената. Ако пък искаш да вземеш актуалните модели на Denon - Denon AVR-1912 се предлага у нас за 1045лв.!

    Относно дадените вече предложения, Focal Sib&Cub звучат чувствително по-добре от другите посочени варианти, особено пък от тези на Harman.

    Ако пък си решил да се спреш на пълноразмерни колони, то вместо да правиш компромис с посредствени решения на Jamo, Thunder и компания, не е зле да обмислиш варианта за постепенно изграждане на система.

    Успех!

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Опа , тежката артилерия дойде !
    Дайте линк на човека да ги види тези Focal -и , бре ! Може да не му харесат на външен вид !

    Няма желаещи , нека аз - опитах , сори !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #7

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Focal-ите ги видях, но ме притеснява че са слабички за моето помещение.
    Май ще се спра на този рисивър Denon AVR-1912. Ако може да получа някакви предложения за други колони?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Други колони - други пари ! Първо чуй Фокалите , а после другото , че то май не остана какво ! За размера си свирят доста добре , външния им вид - лъже !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #9

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Погледнах тази обява:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,48934.0.html
    Колоните добър избор ли са и ще стават ли за този рисивър:
    http://store.avguide.bg/index.php?di...oduct_id=30094
    Съжалявам, предполагам че задавам глупави въпроси, но не съм много навътре в тези неща.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Колоните преди да се купят , е хубаво да се чуят ! Ако си от Варна , чукни си среща с човека и се разберете на място !
    За ресивъра проблеми няма - Денон , Онкио , Ямаха , Пайнер и подобни има доста на цени разни !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #11

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Проблемът е че съм от Плевен и нямам възможност да ги чуя. Така че разчитам на хора, които са запознати да ми кажат кой е правилният избор.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Това не ти пречи пак да се чуеш с продавача , той няма за какво да те лъже , нали иска да ги продаде !Нямаш ли приятели или познати в Варна ? А и ела малко на море , сега му е времето !
    Различните хора , чуват по-различен начин - на теб ти харесва едно , а на тях -друго ! Имаш ли поне с какво да ги сравняваш като звук ? Ако ти са първите колони , сигурен съм , че ще бъдеш впечатлен и то много !

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Не бих казал, че свирят добре тези колонки.
    И аз търсех нещо подобно като размери и визия и им бях хвърлил око, но ме разочароваха. То и няма как да очакваш да свирят с този обем и размер говорители.
    Не се заблуждавай по снимките относно Sib-a. Те са с 5" говорител и свирят изненадващо добре.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Да , ама ти имаш почва за сравнение и богат опит и възможност да чуеш разни модели на много производители и да си избереш , а и си от София - все пак има значение ! Човека търси конкретни предложения , а и е ограничен с парите !

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Помощ при избор на система за домашно кино

    Име две конкретни предложения и аз съм дал мнение и за двете. Не че точно моето мнение е меродавно, но съм ги слушал и двете. Едва ли преразказа на случаен негов познат от Варна, кой отиде и чуе въпросните танойки ще му помогне с нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  4. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  5. Избор на система за Домашно кино
    От Lacho13 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-06, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе