Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на система за Домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    14
    #1

    Избор на система за Домашно кино

    Здравейте!
    Изкам да си купя система за Домашно кино. Средствата които мога да отделя са до 500 лв.
    Спрял съм се на следните модели:
    PHILIPS HTS 3100
    PHILIPS HTS 3500S
    SONY DAV DZ 110
    Приемам всякакви мнения и за други модели до посочения по-горе ценови диапазон.
    Държа да има качествен звук, да чете DivX без проблеми, субтитрите да са на фон (евентуално да може да се
    променя размера им).
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #2

    Re: Избор на система за Домашно кино

    Като качество на звука и картината мога да ти препоръчам следния ред:
    1.Sony DAV-DZ110
    2.Philips HTS3500 - моделът е 2005 година!!!
    3.HTS3100 е доста орязан откъм тонколонките-еднолентови са.
    Мога да ти препоръчам Philips HTS3115/12 - сега е 499лв. Но за съжаление субтитрите не са на фон и са дребнички, но четливи. Висока звукова мощност. В "хангара" на магазина не можах да преценя качеството на звука.
    За Sony и HTS3500 не помня дали имаха фон субтитрите, но мисля, че и те са дребнички.
    За HTS3500 има неофициални FW, за 3115 още не са излязли, а за Sony няма до момента неофициално нищо ново. Официално също.
    Общо взето Philips и Sony четат почти всички формати на картина и звук.
    Няма в момента на пазара "всеяден" плеер", освен тези за PC!!!

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Re: Избор на система за Домашно кино

    Много съм доволен от новия LG LH-T760 SB . 700W RMS И ЗА ДО 500 лв. е OK

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Избор на система за Домашно кино

    На работа имам един САМСУНГ HT - Q22. Много съм доволен от това как вика. До него има ЛГ 551ТВ, ами разликата в силата е огромна, както и в цените. Самсунга е 418, а ЛГ-о 570 лева. Естествено си има и недостатъците. ЛГ-о има по плътен бас, но като сила баса на самсунга също не е зле, но му отстъпва в плътноста на звука. Когато се гледат ДивХ филми субтитрите са с черен кант но са доста дребни, трябва доста да се кьораш да ги видиш, почти същите като на сони. За разлика ЛГ имат едни от най-добрите субтитри при ДивХ филмите и никога не съм имал и един филм или диск да ми направи проблем да не го чете или с артефакти. При Самсунга могат да се очакват такива изненади, като артефакти в картината. Като слушане на музика е средна работа, има що годе добри високи, баса както споменах само думка яко и вибрира, но без плътност и най-големият проблем на всички ДивХ системи средните почти никви ги нямат. Но като цяло за 420 лева и силата която има ми харесват. За музика най-добре се пробва с един DTS диск, ако не криви много или почти не криви, го взимай. То и за другите системи е така.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #5

    Re: Избор на система за Домашно кино

    Вчера се бях засилил да си купувам системата за домашно кино Philips HTS3115/12 с HDMI.
    Не че моя Pioneer DV-575A не работи, но ми се иска да има HDMI и да чете нормално прословутите филми, кодирани с “накъсващи” кодеци. Става въпрос за DivX GMC с повeче от 1 wrap point и други подобни, при които картината “замръзва” и чак след около 10сек се сменя кадъра. Субтитри и звук вървят нормално. Сравнително рядко досега се срещаха такива филми, но в последно време май всичките хубави са с такава кодировка.
    Тестът беше много набързо и не с оригиналното дистанционно, затова не смея да твърдя, че е много коректен. Тествах с оригиналния SCART кабел по RGB на ТВ Philips 32PW9520/12 с Pixel Plus & DNM. Original Philips FW v.C20 – то по-нова и няма, а тази, с която е доставен няма БГ субтитри въобще.

    Резултати:
    1.Предните озвучителни тела, както и задните НЕ СА МАГНИТНО ЕКРАНИРАНИ!!! Кинескопа така позеленя, че сериозно се уплашиш, дали не съм го повредил. Що за простотия –екранировката се прави елементарно и с нищожни средства.
    2.Когато пуснах филмите с GMC – “Screamers” & “Nostradamus” на екрана за кратко се появи съобщение “GMC Not Supported” и картината си замръзна, звука и субтитрите си вървят, както си става и на моя Pioneer. И вече се отказах да купувам машината – тя не чете това, което не поддържа и старото ми DVD!
    3.Специално си записах на NEC 35XX записвачка и носител Verbatim DVD+R DL (6.99лв.) с Nero 7.5.1.1 Ultra Edition филма “Bourne Identity” с DTS и DD. Nero-то автоматично си зададе Book Type DVD-ROM и както моя Pioneer DV-575A, така и Philips HTS3115/12 нямаха проблеми с възпроизвеждането на двуслойния DVD+R носител.
    4.Качеството на картината е много добро както на DVD, така и на MPEG-4 файловете. Нямам претенции към звука, доколкото може да се оцени в той в големия магазин. Има достатъчен запас от мощност и EQ с няколко положения (фиксирани) за музика и филми.
    5.Субтитри на MPEG-4 – оригиналните са дребнички, но четливи, Bold и черна окантовка, без фон зад тях.

    Изводи:
    Много добра система за цената си, единствена в този ценови клас с HDMI и въпреки всичко четяща най-много типове кодеци и субтитри!
    Не съм тествал нов модел система със Zoran Vaddis 8 – Samsung например, но преди 2 години бяха доста по-зле откъм поддръжката на MPEG-4 кодеците. А и ако не ме лъже паметта си беше написано, че не чете GMC.

    Бих искал да помоля някой, който си е купил модел на Sony DAV-DZ110 или 410 да напише как се държат на GMC кодирани филми! Накъсват ли или всичко е ОК? Просто нямах време да тествам в магазина, а и продавачите взеха да нервничат.

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #6

    Re: Избор на система за Домашно кино

    НЕ Е ЕДИСТВЕНА. LG LH-T760SB - това е аналога и то много по-добър.Има HDMI & UPSCALING до 1080i,също и USB......

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  2. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  3. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  4. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54
  5. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе