Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 427

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #406

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Решим проблема със суба като на -6DB сложих баса и на +6DB останалите колони. Сега никакъв го няма. Благодаря за напътствията!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #407

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Какъв е суба? Да не от тези от комлектите за домашно кино с малките говорителчета.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #408

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Какъв е суба? Да не от тези от комлектите за домашно кино с малките говорителчета.
    Точно тях е. Общо-взето за нищо не стават, но да се слуша иптв с 5.1 за простраство

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #409

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Тези буфери са с кофти говорители и кофти кутии, чийто стени са около 12мм и при определени честоти се получават резонанси.
    Пусни му това https://www.szynalski.com/tone-generator/ от 120хц надолу и чуй какво се случва.
    Можеш да го пуснеш през слушалки, за да имаш някакъв коректив как трябва да звучат.
    Аз бих го напълнин с вата наполовина, ако има подобрение, догоре.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #410

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Да споделя какво избрах и защо и първи впечатления
    1.рес. DENON2700
    2.Осн. колониi DALI oberon5
    3.суб SVS sb-1000 pro
    4.Центъра и горните колони си ги имах-ELTAX.Не ми са много важни,защото повече слушам музика.
    Цената излезе към 4500.Закръглено
    рес. 1 500
    2.Осн. кол. 1300
    3.суб 1200
    4.Сателити и кабелите са към 500

    Тъй като продадох старите 10'' колони почти на момента нямах много време да чакам за осн. колони,така че както казах и по рано ги избирах по отзиви на потребители(главно от реални потребители в Амазон и др. ,които имат база за сравнение)+няколко you тубе канала.Тях ги слушах със слушалки.Мисля,че лесно може човек да познае професионално направените от самодейните,където някой си купил колони и си ги хвали без да знае и да има техника за снимане и подходящи микрофони,помещение и др.Там хората са показали какви колони в какво помещение,на какво разстояние от професионален микрофон и.т.н.
    Тук много се препоръчва слушане на колони.Аз по-рано бях на същото мнение,че колони без слушане не могат да се купят...обаче.
    Сега има уж голямо предлагане.Но,за да чуеш колони които си избрал първоначално може да ти се наложи да прекосиш Бг от София до Варна.На много места просто няма наличности,ако има често са по един чифт. и дали за теб ще ги разопаковат и дали с техния ресивер и в тяхната зала ще разбереш това което искаш оставям за дискусия на знаещите.Пък и аз не мога да ходя и да залъгвам хората,че искам техните колони,да разопаковат ,пробват и после довиждане.А от старите теории от книжки беше казано,че звука трудно се запомня...
    И така,най напред мислех за поне 8'' основни,но се оказа,че повечето от тях са със заден бас рефлекс и искат отстояние от стената,което няма как да направя.Освен това всички разбиращи казват ,че тези колони искат голяма стая ''за да блеснат'' (моята е 27кв.,мисля не е голяма за техните разбирания) .Освен това от опит с предните колони лично мнение,че за да се разтресат големите говорители си иска усилване,докато сега суба прави ниските и при по-ниски нива на усилване.С две думи за HI-FI колони най-напред трябва да имаш къща или много добри съседи.

    За избора м/у подови/букшелф колони .много обсъждан тук,мисля че подовите при една и съша серия са по-добре,зашото вместо стойки получаваш обем на колоната.Малко по-скъпо излизат...

    https://www.youtube.com/watch?v=nsJG...IcaOz&index=76

    След доста играчка с настройки мога да кажа,че суба се съгласува чудесно с колоните и е много препоръчителен в такава комбинация.В началото ми беше доста трудно да го настроя,него и ресивера и може би не беше се раздвижил и ми се видя малко слабичък,но сега съм впеатлен.
    За музика използвам DEEZER и NETFLIX за кино.Както и торънти...малко.Главно този.

    https://rutracker.net/forum/index.php

    Горните колони ги монтирахме преди 2-3 дни,вчера пуснах Audyssey(много препоръчително за настройки на DA,иначе на слух си е трудна работа,като видях какви настройки ми е направил...доста се различават от моите ръчни-разстояния,ус. колони....)

    За DA и киното прпоръвам да се изгледа този канал:

    https://www.youtube.com/channel/UC_x...=dd&shelf_id=0

    Това е за сега.
    Да слушаме и гледаме с по едно питие(най-после)...
    Този пост е редактиран от inches9; 01-10-21 в 15:43.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #411

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Честито. Със здраве да си използваш "играчките'
    Но, помисли след време поне да смениш центъра със подходящият на DALI, за да имаш темброво изравнен звук на предна линия.
    Центъра е с равно значение заедно със субуфера. Защото е и "най-заетата" част откъм звук при кино.
    Сателитите/съраунда, не е задължително, да са пак от същата серия, а само препоръчително.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #412

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Честито. Със здраве да си използваш "играчките'
    Но, помисли след време поне да смениш центъра със подходящият на DALI, за да имаш темброво изравнен звук на предна линия.
    Центъра е с равно значение заедно със субуфера. Защото е и "най-заетата" част откъм звук при кино.
    Мерси.
    За центъра си прав по принцип и дори много от експертите казват,че едва ли не е най-важния,може би защото и през него върви голям процент от съдържанието.За сега съм гледал само 2 филма след настройката и не усещам разминаване.Може и да има,но аз по принцип не гледам много филми и не знам дали се вслушвам където трябва за това.По причина,че музиката все пак ми е основното не мисля да го сменям,но разбира се като изгледам повече ...кой знае.

    п.с. Поне за мен едно много важно предимство на ресивера е и-нет платформите(и радиа) за музика.Говорихме,че могат да се направят с андроид плеър,но това което прави HEOS не е за изпущане.Командването през gsm -а дава свобода,...не е като да се мъчиш с плеър,като искаш да смениш канал или да си запазиш песен в DEEZER едва ли всеки път ще си пускаш тв-ра за това.
    Този пост е редактиран от inches9; 01-10-21 в 19:14.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    1
    #413

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ако искате да си купите приемник и високоговорители, отидете на Amazon. Това е много доверен източник за закупуване на продукти на Amazon. Благодаря, че сподели тази информация. Приятен ден

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2022
    Мнения
    1
    #414

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от daniel8317lon Виж публикацията
    Ако искате да си купите приемник и високоговорители, отидете на Amazon. Това е много доверен източник за закупуване на продукти на Amazon и изтегляне на приложения като fmwhatsapp. Благодаря, че сподели тази информация. Приятен ден
    много ви благодаря за споделянето Обичам амазонка

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #415

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Здравейте. Проблем ли е ако сменя само центъра в скромните ми Коди 5.1 колони? Идеята е да имам по-отчетлив център заради филмите и да взема колона с по-нисък профил, защото седи за телевизора. Сегашната ми център е с височина 15 см., а новата 10 см. Разстоянието под телевизора ми е 7 см... Поръчах JBL Stage A135C https://www.crutchfield.com/p_109SA1...35C.html?cc=07

    Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #416

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Хубав е центъра и не е проблем да го смениш , ама си купи едни читави колони , че тия Коди са ......

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #417

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз учудващо съм много доволен от звученето им. Само центъра искам да е по отчетлив заради филмите... Нека дойде тоя център да чуя как ще е. Ще драсна два реда след това. Гледам сега jbl a180, ама за тях и нов ресийвър ще трябва, че моят идва слабичък за тях... И стана пак голямото набиване на пари, което искам да избегна. Чета, че някои препоръчват да са една марка и една серия заради тембъра на гласа, други викат няма проблеми... Май на всеки си му е различно усещането.

    Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от evdiko; 10-06-22 в 13:14.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #418

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Няма усещане - предната линия трябва да е една марка (че и серия) - лично изпитано дълги години. Нищо общо между различни център и предна линия, и такива от една серия/марка.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #419

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Няма усещане - предната линия трябва да е една марка (че и серия) - лично изпитано дълги години. Нищо общо между различни център и предна линия, и такива от една серия/марка.
    Не мога да обобщавам,но аз нямам никакви проблеми с център ELTEX,не е скъп нито с предишните нито със сегашните ми колони(DAob.)
    Възможно е понякога да има проблеми ,но мисля ,че не може с две думи да се каже-кога и как.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #420

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Колоната си пасна перфе. [emoji846]

    Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 09:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 21:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 22:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 12:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе